Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

ja sam jednu otvorio i smorio se kad su poispadali tasteri, ako ti uspe operacija otvaranja, čisti samo ladnom vodom i posle suši fenom ukoliko ima ono hladno duvanjeako operacija ne uspe, uvek možeš da kupiš novu:)

Link to comment

Otvoriš i očistiš/opereš, osušiš i sastaviš. Ništa lakše. Pre akcije fotografiši tastaturu, što da bi znao raspored tastera ukoliko uspeš da je razbušaš, što za uspomenu.Samo polako, sloj po sloj, sve razloži po stolu i lagano očisti, obrati pažnju na space, možda ima neke gluposti pride da se ne bi klackalo i to moraš da vratiš kako valja.

Link to comment
vec dva puta uzastopno mi laptop zakovao, nece nista da radi, ni ctrl+alt+del. sta moze da bude? jel moguce da firefox zajebava?
zakovalo ponovo pa onda windows nije hteo da startuje, ali je resetovan na period kada je radio normalno. videcemo da li ce sada normalno raditi.koji antivirus da instaliram? Edited by kojot
Link to comment

pa nisam imao problema sa windowsom ranije kada je problem bila temperatura. komp uopste nije vruc, ne verujem da je to problem.

Link to comment
Otvoriš i očistiš/opereš, osušiš i sastaviš. Ništa lakše. Pre akcije fotografiši tastaturu, što da bi znao raspored tastera ukoliko uspeš da je razbušaš, što za uspomenu.Samo polako, sloj po sloj, sve razloži po stolu i lagano očisti, obrati pažnju na space, možda ima neke gluposti pride da se ne bi klackalo i to moraš da vratiš kako valja.
Ma meni svi tasteri rade super nijedan se nije zalepio vec samo onaj tockic kojim se podesava jacina svetla na tastaturi na slici dole desno.sktd15a.velika.jpg Edited by Moća
Link to comment

Kojote, nevezano za ovo pitanje oko zakivanja (a i meni je temperatura najsumnjivija) - ako nekim slučajem imaš legitiman Windows, ne smaraj se sa antivirusnim softverom, skini besplatni Security Essentials od Microsofta. Radi radnju, a vrlo je neprimetan u tome, za razliku od praktično bilo kog AV softvera. Naravno, neće moći ako je piratski Windows (tj. nisam probao, ali bi me čudilo da može... u stvari, saću da skoknem u virtuelnu mašinu da probam, baš me zanima... watch for the EDIT).EDIT. :thumbsup: Instaliralo se bez frke na crackovani XP (u virtual boxu) i upravo skenira "drajv". Preporučujem.

Edited by Indy
Link to comment

imam legalan win 7, verovatono 64 bit (gde da proverim?).ponovo je zakovao komp. nemam disk uz komp, imam onaj recovery drive. sta da radim? komp nije vruc, ne verujem da je to.Sent from my GT-S5830 using Tapatalk

Link to comment
imam legalan win 7, verovatono 64 bit (gde da proverim?).ponovo je zakovao komp. nemam disk uz komp, imam onaj recovery drive. sta da radim? komp nije vruc, ne verujem da je to.
Security Essentials može naravno i na taj Windows.Može komp da ne bude vruć, ali ako ventilator (fen) ne radi svoj posao i ne hladi procesor, onda će svejedno da krešira. Pritom, ako fen ne radi i ne izduvava vruć vazduh napolje, tebi tačno može da se čini da komp nije vruć.Ako imaš urađen bekap (a trebalo bi), onda nema frke da probaš da reinstaliraš. Mada, kada se komp odjednom bez upozorenja ugasi (znači, nema nikakvih blue screen of death i ostalih gluposti) to obično znači pregrevanje procesora. Može da bude i nešto drugo, npr. sa grafičkom karticom, neki problem sa napajanjem, itd. Ako bi podigao komp sa live CD-a (ubuntu npr.) i ako bi to radilo duže vreme bez kreša, e onda svakako može da se proba reinstalacija Windowsa. Inače, otići će ti dan na to... zavisi koliko programa imaš, itd.
Link to comment
imam legalan win 7, verovatono 64 bit (gde da proverim?).
Start, desni klik na Computer, pa Properties. Piše ti pod Windows Edition i System Type šta imaš.
Link to comment

nije se komp gasio, jednostavno je zablokirao. sve je ostlo na ekranu samo sto nije reagovao na komande, potpuno blokirao. to se desilo 3 puta, morao sam da ga gasim na dugme, a onda nije hteo da podigne windows. odradio je onaj start up recovery i ponovo podigao windows, ali je ponovo zablokirao. :(Sent from my GT-S5830 using Tapatalk

Link to comment
nije se komp gasio, jednostavno je zablokirao. sve je ostlo na ekranu samo sto nije reagovao na komande, potpuno blokirao. to se desilo 3 puta, morao sam da ga gasim na dugme, a onda nije hteo da podigne windows. odradio je onaj start up recovery i ponovo podigao windows, ali je ponovo zablokirao. :(
Aaaaaa.... izvin'te onda, drugi padež. Mož da bidne do nekog drajvera. Kad je počelo s tim? Ako je od skora, da li si nešto novo instalirao, ili dodao neko novo parče hardvera? Ili je bio neki novi update? U slučaju da je bilo šta od ovog slučaj, probaj sa System Restore. Izaberi Restore Point od pre tih nemilih događaja.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...