Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

pa imam reader, nije to problem. nego kako da popunim formular:). sigurno je nesto debilno jednostavno samo ne znam sta.EDIT: jjeeej, pa nemam acrobat reader, sad vidim da otvaram sa previewem. ooopppsss!

Edited by gazza1
Link to comment

sad sam guglao. postoji samo jedno zegzi resenje a to je da se otvoris za kompetan adobe acrobat a to je jedno 500$. ima impro programa, upravo sam skinuo za dz nesto sto se zove formulate pro, koji moze da pomogne kod formulara koji su bazicni i koji na postojeci templejt prakticno lepi tekst koji moze da stane. down je sto nema resizinga tj ako treba da na neko pitanje odgovoris u prostoru vecem od onog koji je ostavljen u zakljucanom modu. inace u previewu u snow leopardu i navise ima opcija annotations koja takodje omogucuje da se lepi neki bazicni tekst u slobodan prostor ali je dosta trapavo napravljeno.

Link to comment
reader je naravno samo reader i ne moze da sluzi za editing.
Mislim da sam viđao formulare u .pdf formatu koji su mogli da se popunjavaju bez problema, iako nisam posedovao Adobe Acrobat kao takav.btw gayyo, šta ćeš ti na našem topicu? :mad:
Link to comment

ja sam takve seljacke stvari resavao na seljacki nacin, pdf snimim u fotosopu kao jpg, pa popunim u fsopu ili cak pejntu, pa prebacim opet u pdf.

Link to comment
pitanje iz najdebilnijeg odeljka: dobio sam da popunim neki pdf formular. kako se to pretvara u format koji nije read only, tj kako se to popunjava (kada sada mogu samo da citam). da li mi za to treba nesto drugo sem acrobat readera? radim na macu. hvala.
Ja to vako - odštampam, popunim olovkom, skeniram u pdf i pošaljem nazad. :s_d:
Link to comment

Nesto tebe su drugo zeza, a ne formulari. Verovatno je formular lose kreiran. Sad sam probao, pdf forumalre na macu mozes da popunjavas pomicu preview-a, safari-a, chrome-a...

Link to comment

safari i chrome, prvi put cujem za to. mozda neki koji su nekako otvoreni, ali u full pdf format ne znam kako mozes da ulazis sa ovim browserima.za preview je OK preko annotation kao sto sam napisao, jedino sto je to resenje onako, za lupanje pluseva u kvadratice, tesko za ozbiljnije formulare gde se zalazi u zadati formatting.

Link to comment
safari i chrome, prvi put cujem za to. mozda neki koji su nekako otvoreni, ali u full pdf format ne znam kako mozes da ulazis sa ovim browserima.
Najnovije verzije ova dva browser-a sigurno mogu da editiju pdf forme (probao sam). Pri tome ako se pdf nalazi na disku, treba biti oprezan - ne postoji eksplicitan save, promene se automatski upisuju u fajl.
Link to comment

Trebaju mi neke strucnije knjige vezane za IT (konkretno nesto tipa "Information systems basics") u PDFu, zna li neko gde to da potrazim? Na Ama3onu sam nasao par zanimljivih, ali su preskupe, a na tor3nt3ima i var3zu je jako mali izbor.

Link to comment
Trebaju mi neke strucnije knjige vezane za IT (konkretno nesto tipa "Information systems basics") u PDFu, zna li neko gde to da potrazim? Na Ama3onu sam nasao par zanimljivih, ali su preskupe, a na tor3nt3ima i var3zu je jako mali izbor.
Imas privatnu poruku
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...