Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

pa samo ful i oce da otpocne, onaj gej skraceni nije uopste hteo.evo, sad pokusao, kaze windows was unable to complete the format.
Ok, pokušaj skeniranje. pa onda brzi, ako neće bolje ga vrati, nemoj da se zezaš za džaba
Link to comment
oke, to na proportis pa sken?u disk menadjmentu ga vidi kao helti partisn.
Da, može propertis pa sken, imaš dve opcije otkači samo gornju i pusti sken.
Link to comment

Da, moguće je da se tek kod formatiranja pokazalo pošto formatiranje prelazi svaku lokaciju a kopiranje ne, ili kao kopira pa ti tu štucne video ili muzika, sve je moguće, i, glede fajl sistema, sve jedno je, ja sam držao jedan fleš na ntfs a hdd držim na njegovom fat32 pa cepam fajlove rarom na tri i po giga... u principu nema razlike osim u radu sa tim velikim fajlovima.

Link to comment

Šta uraditi sa particijama koje napravi Win7, a nemaju ni slovnu oznaku ni file sistem?Primer:1. Particija od 1+GB, Healthy, Primary, Recovery: nema slovnu oznaku, nema file sistem, desni klik nudi samo "Delete".2. Particija C: - ona je u redu, mogla bi se shrinkovati da se izvuče još jedna particija. File sistem: NTFS3. Particija od 55+GB, Healthy, Primary: nema slovnu oznaku, nema file sistem, desni klik nudi samo "Delete".Prvu particiju možda ne bih ni dirao, bez obzira na nepostojanje slovne oznake i file sistema, ali šta raditi sa ovom trećom?Dodatno pitanje: drugar je kupio tu mašinu sa preinstaliranim Win7 Starter. Vidi se još i Office 10 koji je "Locked" i ne može ni da se pokrene. Kako ovo rešiti?

Link to comment
je l' moze export outlooka 2003 da se importuje u outlook 2007? mislim trebalo bi da moze, al ajd da pitam pre nego sto krenem sa tim
može, ali meni je pravio zbrku jer sam imao više naloga a u 2007 ih je spakovao sve u jedan.
Link to comment
Šta uraditi sa particijama koje napravi Win7, a nemaju ni slovnu oznaku ni file sistem?Primer:1. Particija od 1+GB, Healthy, Primary, Recovery: nema slovnu oznaku, nema file sistem, desni klik nudi samo "Delete".2. Particija C: - ona je u redu, mogla bi se shrinkovati da se izvuče još jedna particija. File sistem: NTFS3. Particija od 55+GB, Healthy, Primary: nema slovnu oznaku, nema file sistem, desni klik nudi samo "Delete".Prvu particiju možda ne bih ni dirao, bez obzira na nepostojanje slovne oznake i file sistema, ali šta raditi sa ovom trećom?Dodatno pitanje: drugar je kupio tu mašinu sa preinstaliranim Win7 Starter. Vidi se još i Office 10 koji je "Locked" i ne može ni da se pokrene. Kako ovo rešiti?
Uf. Mozak mi je u vikendu već, tačnije u nedelji popodne sa čivasom u ruci i pogledom na nečije lakirane noktiće na nogama...tako da ... polako.1. eee, on nije dobio disk zar ne, a preinstaliran je win7...ok, tu je instalacija, ok, to treba da ostane2. dobro3. ? nema file sistem? ok, mislim da ima neki akronis home ili tako nešto da se svuče što bi moglo da radi sa tim, u najgorem slučaju obrišeš pa kreiraš novu...a smanjiš c pre toga..moguće da je to probna verzija koja je istekla ili nešto tako, imaš li je u add/remove?šta on radi, da li mu treba office paket...imaš gi raznih, a ako mu treba samo da može da otvori i pročita poneki dokument stavi mu libra ili open office.U najgorem slučaju ako te sve to nervira stavi mu nov win, lepo sve preformatiraš i gotovo. Ako baš hoće original onda mu stavi isti takav starter i ukucaj mu šifru sa nalepnice koju bi trebao da je dobio na vidnom mestu zalepljenu za računar i aktiviraj preko neta ili, ako tako neće, preko telefona, samo kažeš operateru da ste morali reinstall i to je to.
Link to comment
Uf. Mozak mi je u vikendu već, tačnije u nedelji popodne sa čivasom u ruci i pogledom na nečije lakirane noktiće na nogama...tako da ... polako.1. eee, on nije dobio disk zar ne, a preinstaliran je win7...ok, tu je instalacija, ok, to treba da ostane2. dobro3. ? nema file sistem? ok, mislim da ima neki akronis home ili tako nešto da se svuče što bi moglo da radi sa tim, u najgorem slučaju obrišeš pa kreiraš novu...a smanjiš c pre toga..moguće da je to probna verzija koja je istekla ili nešto tako, imaš li je u add/remove?šta on radi, da li mu treba office paket...imaš gi raznih, a ako mu treba samo da može da otvori i pročita poneki dokument stavi mu libra ili open office.U najgorem slučaju ako te sve to nervira stavi mu nov win, lepo sve preformatiraš i gotovo. Ako baš hoće original onda mu stavi isti takav starter i ukucaj mu šifru sa nalepnice koju bi trebao da je dobio na vidnom mestu zalepljenu za računar i aktiviraj preko neta ili, ako tako neće, preko telefona, samo kažeš operateru da ste morali reinstall i to je to.
1. tako sam i mislio2. dobro, takođe3. nema. Videću popodne da okačim prtscr ovde. Mislim da je praznih 55+GB prostora, ali je neproverljivo.Jako me zbunjuje to što nema file sistem..
Link to comment

outlook 2007ovako, outlook file stoji na desktopu za kompom gde je nekad sedeo neki lik. on preko tog filea izgleda otvara citav outlook i njegov personal folder. u medjuvremenu je lik dobio otkaz a novom korisniku je samo dodata mail adresa u okviru tog istog outlooka tako da sad tamo ima personal folder i folder novog orisnika. personal folder od ovog lika jos uvek stoji u outlooku i kao file na desktopu (ima 3GB). e sad, sta bi bilo najbolje da uradim da njega izbrisem, a da taj file sa desktopa uklonim, a da ne sjebem mailove novog korisnika odnosno da mogu da im pristupam. kada uklonim outlook file sa desktopa uopste ne mogu da otvorim mail.da li uopste postoji neka akcija a da ne reinstaliram ponovo ms office?

Link to comment

Jel imao neko situaciju na Win7 da se podigne sistem ali nema nikakvog grafičkog prikaza na ekranu?Potpuno crn ekran i monitor se ugasi posle par sekundi... Prilikom boot-a, prikazao je ok ram memoriju.Pomišljam da mi nije crkla grafika, ali me brine šta još može da bude. :mellow:edit: monitor je ispravan.

Edited by S.L.
Link to comment

Imao je moj ortak tu situaciju, s tim što je u njegovom slučaju, bila razlabavljena grafička. Tačnije, bila je u slotu, ali iz nekog razloga kontakt nije bio adekvatan, pa je proradilo posle par vadjenja/ubacivanja.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...