Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Daj da pitam, ako te ne mrzi - kako ih povezuješ?Ne mislim fizički, već koji softver, koja podešavanja (samo workgroup ili ima još)?
Ne mrzi me, taman pred spavanje. Za softverski deo, svi smo na Win 7, imamo jedan workgroup za wireless/LAN mrežu i korisničke naloge na vidljivom desktopu, pa se ulogujemo najnormalnije kroz \\IME_KOMPA i gledamo shared foldere na podeljenom fizičkom disku na kom svi imamo sve privilegije (preko njega delimo i printer, ali to sad nije važno).Na routeru stavim za mode 11n only (svi imamo n kartice/uređaje), 40MHz umesto 20Mhz za channel width (tj. palim channel bonding), auto channel selection i maksimum koji je na raspolaganju za Tx rate, transmit power na high, Short Guard Interval (SGI) enabled - sve osim prve dve stvari je vrlo verovano default.Sa laptop strane uđeš u wireless adapter utility i ubaciš ga u n mode, smanjiš roaming aggressiveness, opet pojačaš transmit power i staviš ga isto na 40Mhz ili auto ako nema tako, npr. Intel je za moj adapter preporučio ovako nešto. Desktop ima gigabitni LAN i kablom ide do routera, ali ovde ne bi bio bottleneck ni da je 100-megabitni... Dakle, ništa prepametno, samo sam malo doterao da radi bolje.Još par korisnih linkova, onako iz scrolla kroz history: dynamic rate scaling (zbog ovoga meni data transfer ne cepa celih 2x150 Mbps including overhead, no manje), network standards comparison chart (a i ono pre, recimo deo o MIMO-u, ali i imajući uvek u vidu da što priliči Jupiteru ne priliči volu, tj. da samo robusna industrijska oprema tera sve to do predviđenih maksimuma) i strane 8-10 ovog dokumenta.Sad vidim da kad stavim lap odmah pored routera transfer ide i još malo brže, lepo. ^_^
Link to comment

Eh, da sam neurbani tip i lokalni boss pa da živim u kući i da mi znači wireless u dvorištu i na spratu, verovatno bih se jednom ispružio pa uzeo neku MikroTik varijantu u Netiksu, vidim da drže i nije to bogznakoliko mnogo... Ali avaj, urbani sam klošar.:(

Link to comment

Sta da ti kazem, kod mene u stanu zivi, jos uvek, linksys dok nije bio cisco.Mislim da mu ima jedno 6-7 god.Ruzniji od tp-linka, 54 mbps... Dobaci do balkona, jedva i "menjam" ga svaka tri meseca... :isuse:

Link to comment

Imam dual boot na W7 i XP-a(koji gotovo da ne koristim).Na W7 imam dva accounta, a na XP jedan. Na svim je ista sifra.Odjednom od veceras na koji god account da se logujem(i na W7 i na XP) daje poruku tipa ''íncorrect pasword or login name".Ima li neko ideju sta da radim?

Edited by deeps
Link to comment

probaj da isključiš caps lock :)))Ehm, probaj da se uloguješ u win7 sa korisničkim imenom administrator...pa da promeniš lozinke, ili probaj da uradiš sistem restore, ili, na kraju, na hirens boot disku imaš alate koji uništavaju lozinke kao od šale... s' obzirom da se na svim nalozima ne možeš ulogovati mislim da je ovo prvo u pitanju, ili caps lock, ili ćirilica ili tako nešto a ako neće postupi dalje.

Link to comment

je l' moze export outlooka 2003 da se importuje u outlook 2007? mislim trebalo bi da moze, al ajd da pitam pre nego sto krenem sa tim

Edited by exTRaGluv
Link to comment

Hvala svima. Uspeo sam da nekakako udjem u W7.Prvo sto sam proverio je bilo da da nije Caps Lock. Srp/eng ne moze biti problem jer su ista slova. Pa sam promenio i tastaturu da vidim da li je nesto sa njom. Restartovao vise puta i jos neke gluposti koje su mi pale na pamet. Nista nije uspelo.Vapad me je dobro podsetio za Hirens boot CD. Napravio sam ga jednom jos davno(mislim i da W7 jos nije bio aktuelan) za neki drugi problem koji tad nisam resio sa njim. Pokrenuo sam ga i na moje iznenadjenje uspeo da uklonim password sa W7(64 bitni) a ne sa XP-a, sto je i bolje nego da je obrnuto jer na XP pored instalacije imam tek nekoliko programa pa mi i nije tesko da ga pregazim.

Edited by deeps
Link to comment
Hvala svima. Uspeo sam da nekakako udjem u W7.Prvo sto sam proverio je bilo da da nije Caps Lock. Srp/eng ne moze biti problem jer su ista slova. Pa sam promenio i tastaturu da vidim da li je nesto sa njom. Restartovao vise puta i jos neke gluposti koje su mi pale na pamet. Nista nije uspelo.Vapad me je dobro podsetio za Hirens boot CD. Napravio sam ga jednom jos davno(mislim i da W7 jos nije bio aktuelan) za neki drugi problem koji tad nisam resio sa njim. Pokrenuo sam ga i na moje iznenadjenje uspeo da uklonim password sa W7(64 bitni) a ne sa XP-a, sto je i bolje nego da je obrnuto jer na XP pored instalacije imam tek nekoliko programa pa mi i nije tesko da ga pregazim.
Može i sa xp samo sa drugim alatom i ima nešto da se čuka :)
Link to comment

iz nekog razloga ne mogu da formatiram kingston flesku od 8giga. uradi skoro do kraja format, a onda izbaci obavjest o neuspelosti.kaze mi da proverim da li je dobro povezana, sto jeste, i da nije read only. kako da to vidim za flesku?

Edited by ToniAdams
Link to comment

Nikako prijatelju, to je dobra indikacija da je flash spreman za večna lovišta.Ono što bi mogao da uradiš je da, kada je fleš uboden naravno, odeš na kontrol panel pa administrativni alati pa kompjuter menadžmetn, na xpu, ili na sedmici start pa u search boxu napišeš computer management, tamo odeš na disk menadžment i probaš, sken disk na tom flešu, full format na tom flešu i na kraju brisanje particije na tom flešu i kreiranje particije od, recimo, sedam giga, pa da probaš to da formatiraš ako je možda pukla neka lokacija na samom, fizičkom, kraju memorije.

Link to comment

ma novcijat fles. nema mesec dana.i radio je besprekorno, medjutim bio je fat32 formatiran, pa nije mogao da prima fajl veci od 4 giga. (il ntfs, ne znam sad vise)pa sam hteo da ga formatiram na taj drugi nacin.

Link to comment

hm... to što je nov ne znači ništa, meni je pukao posle dva meseca nov kingston od 16GB a dva ms od osam i jedan rundisk od giga, star sto godina i dalje rade, starost nije bitna. To je indikacija lošeg fleša, ubodi ga nazad, uradi sken disk sa popravkom grešaka i pregledom na bad sektore pa pokušaj ponovo, takođe pokušaj full format, jeste sporiji ali možda prođe a ako ne uspeš probaj da ga skratiš, ako tada radi znači da je loš, ako imaš fiskalni možeš i da pokušaš da ga vratiš...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...