Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Pa, tvoja mašina traži 200-250w stalno, taj čiftek bi se grejao ali bi trebao raditi, ma bi i on verovatno iskakao, zavisi koliko je robustan.

Link to comment

Treba mi wireless router za stan, 4-5 uređaja standardnih internet korisnika, bude tu i malo data trasfera tipa backupovanje na desktop, ali ništa prezahtevno...TP-Link TL-WR842ND - Belkin N300 - Linksys E900Koštaju, redom, 4.5, 4.0 i 5.0 hiljada dinara, a ja sam najbliži tome da uzmem Belkin, jer mi je i wi-fi dongle na desktop računaru isto Belkin. Koji da uzmem? Sličnih su karakteristika, dakle pitam za iskustvo tipa "zajebi TP-Link, to greje k'o ludo" ili "Belkin je fensersko njesra koje pošandrca posle garantnog roka", ali argumentovano i iz iskustva.Hvala. :)

Link to comment

BTW buni me jedna stvar, kada uključim u struju, ona zelena lampica na ploči svetli. Da li je to moguće ako je napajanje crklo?

Link to comment

pa, ponekad, ima tek dovoljno snage da pokrene tu lampicu ....nego, ajde kada se već igraš, isključi napajanje iz struje, isključi sve optike i hard diskove, proveri da li dobro leže široko napajanje na ploči, proveri da li dobro leže malo napajanje na ploči, skini sa grafike, skini grafiku sa ploče, proveri da li memorija dobro leži na ploči. Uključi napajanje u struju i probaj da uključiš računar.

Link to comment
Treba mi wireless router za stan, 4-5 uređaja standardnih internet korisnika, bude tu i malo data trasfera tipa backupovanje na desktop, ali ništa prezahtevno...TP-Link TL-WR842ND - Belkin N300 - Linksys E900Koštaju, redom, 4.5, 4.0 i 5.0 hiljada dinara, a ja sam najbliži tome da uzmem Belkin, jer mi je i wi-fi dongle na desktop računaru isto Belkin. Koji da uzmem? Sličnih su karakteristika, dakle pitam za iskustvo tipa "zajebi TP-Link, to greje k'o ludo" ili "Belkin je fensersko njesra koje pošandrca posle garantnog roka", ali argumentovano i iz iskustva.Hvala. :)
A jebem mu misa hoces da ti obezbedimo i sva tri modela na testiranje... :D TP mi se pokazao OK, Belkina pamtim po cestoj potrebi za restartom. Ne ovaj model.Linksys, opet ono sto sam imao prilike da drndam, odlicni, ali drugi, skuplji modeli.Mislim da ovaj model bas ne moze da pokrije ozbiljniju kvadraturu.
Link to comment
pa, ponekad, ima tek dovoljno snage da pokrene tu lampicu ....nego, ajde kada se već igraš, isključi napajanje iz struje, isključi sve optike i hard diskove, proveri da li dobro leže široko napajanje na ploči, proveri da li dobro leže malo napajanje na ploči, skini sa grafike, skini grafiku sa ploče, proveri da li memorija dobro leži na ploči. Uključi napajanje u struju i probaj da uključiš računar.
Vrlo često kod crkavanja napajanja trepti ili svetli dioda, bez obzira. Samo taj deo uglavnom ne crkne, ili ostane sačuvan da bi pokazao alarm.
Link to comment

@wall: Kvadratura nije prevelika i stan je fino kvadratasto konfigurisan i metnuću ga u sredinu, pa će biti okej, bilo koja antenica to može da ispoštuje valjda. :unsure:Brinu me stvari tipa da li će da se pregreje i gekne kada se četvoro nakači i npr. dvoje pusti torrente, a treći krene da prebaci fajl od gigabajt na backup disk i slično. Kako čitam, oni up to 150 Mbps umeju baš lako da riknu pod opterećenjem, a redovno i brljaju sa konekcijama, pauziraju se, dosta utiču na kvalitet veze... Pa sam odabrao za nijansu višu klasu, čisto da manje rizikujem, a da ne bude nešto od 100€, jer mi deluje kao overkill.Inače, do sada mi je relativno okej (reset tu i tamo, once a fortnight) radio posao i onaj kineski 520s što ga deli Telekom, ali moram da ga ostavim di je bio, jer ne migriram ADSL...edit:mobilni typo

Edited by Oxymoron
Link to comment

Pa ono tesko da nadjes ovde bas 100% pouzdanu informaciju za konkretan scenario i za sva tri modela.Najbolje se promuvas po internetu i procitas costumer reviews. Ili nadjes firmicu koja je voljna da ti izadje u susret i omoguci zamenu ako ne budes zadovoljan.Mozda platis nesto vise ali...

Link to comment

cop, ako trazis napajanje ja bih ti predlozio ovaj seasonichttp://www.itsvet.com/proizvod/seasonic-s12-ii-ss-380gb-380w/comp_comp_powersupply/725/624

Link to comment

Da to nije malo preslabo? Inače, bio sam u servisu, srećom je samo napajanje. Izašli su mi u susret i dobio sam napajanje na korišćenje, a staro ide u servis i verovatno će biti zamenjeno. Ali sam ipak poručio jače i kvalitetnije, Cooler Master tako da će sve biti kul *kuc*kuc*

Link to comment
Ali sam ipak poručio jače i kvalitetnije, Cooler Master tako da će sve biti kul *kuc*kuc*
Cooler%20Master%20GX%20Lite%20600W_2.jpgNjegova struja, biće OK, ne brini.
Link to comment

Pa, izdržalo je godinu i po i sa onim Bluberi sranjem, sa ovim se nadam da neće biti nekih ranije pominjanih problema sa ispadanjem iz igara. Hvala svima na savetima i pomoći.

Link to comment
Uzeo ovaj prvi i za sada je dobro, svuda u stanu najbolji mogući prijem, wi-fi transfere sa lapa na desk uz channel bonding tera ~60 Mbps kroz par soba i zidova (sasvim korektno za ne-hitni backup...) dok surfa još par uređaja sa strane, ne greje se uopšte puno, nije ružan k'o raniji modeli (environment++, bladder--), port forwarding ne štuca, brzo se resetuje posle configa koji to zahtevaju, totalno je for dummies čak i kada podešavaš napredne opcije i dovoljno je jeftin.Ukratko, ^_^.
Link to comment
Uzeo ovaj prvi i za sada je dobro, svuda u stanu najbolji mogući prijem, wi-fi transfere sa lapa na desk uz channel bonding tera ~60 Mbps kroz par soba i zidova (sasvim korektno za ne-hitni backup...) ...
Daj da pitam, ako te ne mrzi - kako ih povezuješ?Ne mislim fizički, već koji softver, koja podešavanja (samo workgroup ili ima još)?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...