Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Da pitam i ovde:Da li postoji nekakav relativno jednostavan način da se napravi auto fill obrazac za porudžbine, tako da recimo kad neko ukuca kod proizvoda, ostala polja(opis, jedinična cena, pakovanje...) sami iz baze podataka popune ta polja?Očigledno je da sam totalni newbee, pa tako..........Hvala unapred.

Link to comment
Da pitam i ovde:Da li postoji nekakav relativno jednostavan način da se napravi auto fill obrazac za porudžbine, tako da recimo kad neko ukuca kod proizvoda, ostala polja(opis, jedinična cena, pakovanje...) sami iz baze podataka popune ta polja?Očigledno je da sam totalni newbee, pa tako..........Hvala unapred.
kao prosečan korisnik osnovnih alatljika kancelarije mislim da bi mogao da imaš access bazu vezanu za excel, pa kada u određeno polje ukucaš šifru on povuče ostalo iz baze, što bi podrazumevalo da napraviš bazu, da odeš u nešto tipa link to table i da napraviš tabelu... e sada, kako... tačno... to ne mogu da ti kažem. Nadam se da će neko moći preciznije da ti kaže a ti možeš da počneš da cunjaš malo, vidiš kakva polja ima access, napraviš malu bazu sa dva tri lažna proizvoda pokušaš da vežeš za excel, igraš se malo, veruj mi, doćiće ti ideja već i sama.pozz i srećno
Link to comment
Da pitam i ovde:Da li postoji nekakav relativno jednostavan način da se napravi auto fill obrazac za porudžbine, tako da recimo kad neko ukuca kod proizvoda, ostala polja(opis, jedinična cena, pakovanje...) sami iz baze podataka popune ta polja?Očigledno je da sam totalni newbee, pa tako..........Hvala unapred.
Najjednostavniji koji mi pada je excel i njegove funkcije.Na prvom sheetu slozis obrazac na drugom napravis tabelu gde ti je u prvoj koloni neki index npr kod proizvoda po kojem ce ti vlookup funkcija raditi pretragu i popunjavati celije obrasca.Naravno moze i db tipa access pa malo programiranja ali to vec nije najjednostavnije resenje. Edited by wall
Link to comment

Mislim da mi je crklo napajanje.U pitanju je ova mašina i činilo mi se da napajanje baš nije adekvatno onome što se nalazi unutra. U sred rada se samo isključio i nisam uspeo ponovo da ga upalim. Napajanje je bilo VRELO iako sam uključio klimu koja prilično dobro rashlađuje sve (recimo stari kompjuter sa kog ovo kucam se ne pregreva ako je uključena klima). Kada sam pokušavao ponovo da ga uključim, lampica koja se nalazi sa prednje strane kućišta bi se samo uključila i isključila istog momenta.Sutra rano ujutro zovem servis, pa me interesuje koje napajanje biste mi preporučili tj koje bi bilo adekvatnije za moju mašinu?I pošto se upali ta lampica na sekund pa se ugasi, da ne smrdi na nešto drugo da je crklo, npr na ploču?Naravno ovaj post će biti možda i besmislen ako se mašina upali kada je budem ponovo isprobavao za 5-10 minuta :)

Link to comment

Isčupaj kabl iz napajanja i ostavi des' minuta pa probaj ponovo. Iz (meni) nepoznatih razloga, imao sam isti problem koji sam tako rešio...Edit: nepismenos

Edited by historian
Link to comment
Mislim da mi je crklo napajanje.U pitanju je ova mašina i činilo mi se da napajanje baš nije adekvatno onome što se nalazi unutra. U sred rada se samo isključio i nisam uspeo ponovo da ga upalim. Napajanje je bilo VRELO iako sam uključio klimu koja prilično dobro rashlađuje sve (recimo stari kompjuter sa kog ovo kucam se ne pregreva ako je uključena klima). Kada sam pokušavao ponovo da ga uključim, lampica koja se nalazi sa prednje strane kućišta bi se samo uključila i isključila istog momenta.Sutra rano ujutro zovem servis, pa me interesuje koje napajanje biste mi preporučili tj koje bi bilo adekvatnije za moju mašinu?I pošto se upali ta lampica na sekund pa se ugasi, da ne smrdi na nešto drugo da je crklo, npr na ploču?Naravno ovaj post će biti možda i besmislen ako se mašina upali kada je budem ponovo isprobavao za 5-10 minuta smile.gif
Nevezano da li je otišlo napajanje proveri el. instalacije tj utičnicu i osigurač na kojem ti se nalazi ta utičnica.Imao par puta slučaj da napajanja luduju, crkavaju, random rade ili ne a sve zbog loše struje, što se često ne može primetiti recimo ako na isto mesto uključiš neki drugi uređaj.
Link to comment

kondezatori na napajanju, to je problem koji se tako rešava.Takođe, kada isključiš kabal za napajanje, izbodi i monitor i hdmi ako imaš, pa probaj.Napajanje za ovo, od najobičnijeg LC POWER 600W LC600H-12 pa na gore.@wall: e zato skuplja napajanja imaju tuštma i tma onih troslovnih skraćenica koje služe da zaštite i komp i napajanje od takvih oscilacija.

Edited by Vapad
Link to comment

Evo ne uključuje se, a primetio sam da je onaj on-off prekidač na napajanju malo sjeban, tačnije kada ga isključim ono nema ono "klik" koje ima kao kada ga uključim.U svakom slučaju, tražiću da mi se zameni napajanje za neko kvalitetnije, definitivno je ovo koje imam usko grlo (a išlo je uz konfiguraciju koja je tada bila na akciji).edit: Vapade, preporučeno mi je ovo, kontam da je okej.

Edited by copkillah
Link to comment

^^Yeah, samo ja nemam prilike da predložim nekome da ih kupi. biggrin.gif Ono, svi neki samo "surf, skype..." gde da im kažem uzmi Chieftec-a sa 80 €

Edited by wall
Link to comment

Hehe, ja uzeo čifteka, ima tri i po kile, ovaj lc ima jedva dve kile, ali mi je gurao konfu dve godine bez problema...copkillah, pazi, korektan je taj GX Lite, stvarno jeste, mada iskreno mislim da bi čak mogao i jeftinije. Ali bolje biti siguran, zar ne?

Link to comment

Pa to ti kažem, možda se sećaš da sam se žalio na ispadanja iz igara kada ih poteram u DX10 i to je sve moglo da ima veze i sa tim napajanjem. Za prethodnu konfiguraciju koju sam imao, uzeo sam Čifteka i kontam da bi taj Čif od 390W bolje radio nego ovaj Bluberi od 500W <_<

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...