Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

ma nestajalo struje u firmi pre neki dan na 5-10 mina pa razmatram da predlozim kupovinu upsa. mada kakvi su nece biti nista od toga. posto, kontam da bi ih trebalo nekoliko (dva sprata), plus te baterije s vremena na vreme nije to mali trosak. na srecu crklo je jedno napajanje od 230w :lol:, jedna tastatura, zablentavio se svic i jos jedan komp. sve osim virtuelnih se podiglo samo i nastavilo normalno da radi. je l' koristi neko qnap? imam problem da ubacim neke ljude da koriste serovan folder na mrezi. tj, kad hocu da ih dodam trazi mi pass i username proslog admina.

Edited by exTRaGluv
Link to comment
Da li nedovoljno jako napajanje utice na povisenu temperaturu graficke karte?
pa ne, kako bi. nedovoljno dobro hladjenje da. koja je karta, sta radi? Edited by exTRaGluv
Link to comment

Pitanje. Imam adsl rooter neki Planet za koji je zakacen bezicni TP link. Sve je ok, na lap topu hvatam signal, ali danas sam uzeo telefon Nokia 500. Dosao kuci, konektovao se na TP link. Otisao da upalim laptop, konektovao se na net, redovno, sve ok, otisao na fon, kad ono tamo se vise ne mogu nikako konektovati, u stvari, pise da sam se konektovao na TP link, ne trazi mi vise password mreze, ali nece ni jedan bajt da mi pokrene, dok istovremeno radi na laptopu nesmetano. Dakle, jasno mi je da je na fonu problem, tj. jebeno se ne razumem u setingse na njemu. Moze neka pomoc?

Edited by Rick.James
Link to comment
pa ne, kako bi. nedovoljno dobro hladjenje da. koja je karta, sta radi?
Pregreva se :D Kad je napolju bilo 36-37 stepeni grejala se na 52-54 a sad kad je spoljna temperatura cak nesto manja greje se na 58-61. Govorim o potpuno neopterecenom racunaru a sve se desava sa skinutom stranicom kucista. Pre neki dan sam parkirao poveci stoni ventilator da duva u kuciste i skinuo je temperaturu za samo 2-3 stepena. Graficka je ATI HD3650 za AGP.Pretpostavljam ali nisam siguran da je mozda muci manjak struje pa da je to tera na pregrevanje. Ako neko pouzdano zna da li ovo moze ili ne moze da bude razlog, neka javi. Edited by jimi
Link to comment

pa to oko 50c je normalno za opterecenu grafiku sa ne bas sjajnim hladjenjem. a da probas da skines kuler od grafike, ocistis ga od prasine i stavis neku bolju termalnu pastu na procesor, mozda pomogne...

Edited by exTRaGluv
Link to comment

Lepa ti je sličica, ali čovek ti je odgovorio na pitanje. Ako misliš da je ventilator uperen u kućište dobro hlađenje, onda ništa. :)

Link to comment

Ok, ako je napolju 40c, to ne znači ništa. Bitno je kolika je temp u samoj sobi gde je komp.Kućni ventilator nije toliko efikasan u hlađenju (osim ako nije usmerena neka poveća turbina) :)Može biti da ti se sam ventilator na grafičkoj zaprljao, slabije vrti i samim tim posustaje da je ohladi.Jbg. oni su mali i nepouzdani. Ako se slabije vrti, tandrče i pregreva (slobodno primakni ruku i proveri da li ima previše toplote) - poslušaj savet iznad, skini, očisti, vrati nazad. To ti je jeftinije rešenje koje može da pomogne. Ukoliko baš trokira, pravac gugl, nađi adekvatan kuler koji mu pasuje na tvoju grafičku, kupi nov i zameni stari. To bi te koštalo recimo nekih 10-15e (možda i manje) a puno bi pomoglo AKO je problem do hlađenja same grafičke. (meni je na nvidia 8600GT nakon 2 god dotrajao fabrički kuler pa sam ga zamenio sa CM coolviva Z1 na koji sam napakovao 80mm ventilator i trenutno u pretoploj sobi i zatvorenom kućištu nemam problema. Nije bio jeftin, ali želeo sam tih kuler pa sam platio više.)

Edited by S.L.
Link to comment

normalno je da je temp aopterećene grafe oko 20-250C viša od sobne temp sa fabričkim kulerima, ko želi nižu temp treba da zameni fab. hlađenje kao što je napisano u prethodnom postu- no grafa abi smela da brljavi sve dok je njena temp ispod temp ključanja vode :D

Edited by gone fishing
Link to comment

neki predlog za HD konverter, ako ima besplatan super. treba mi hitno, imam fajlove od po sat i po za konvertiranje. znaci iz hda da kompresujem u stagod

Link to comment

Imam dosta dobar ali star PC (kor2kvad intelov, dobra gigabit ploca i cetiri GB DDR memorije.E sad, n bih kupovao bolji za sada ali bih hteo da prosirim memoriju na 16GB odnosno da kupim cetiri komada po cetiri GB.Zna li neko da li moja staaara ploca (koja vec prima DDR memorijske kartice) moze da podrzi 16 GB memorije?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...