Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Deder nek ga nađe u novom ribbonizovanom Wordu. Meni je lično to najveća glupost, ever. Mislim, MS Office ribbons.Hvala bobu za Libre Office.

Link to comment
sve sam zivo ancekirala i opet mi pravi veliko I. ja ovo ne znam.a indija ic ne razumem :lol:
Ma ono gore na vrhu Worda se zove "ribbon" od verzije 2007 i (barem meni) zadaje muke kad treba da se nađe neka opcija kao što je npr. AutoCorrect.
Link to comment

AutoCorrect nije u ribončičima nego u općim opcijama (File>Options>treće po redu odozgor). Meni doduše kako ga imam na Rvackom jeziku nije ni radio te probleme pa nemam baš intimno iskustvo gdje je to točno.

Link to comment
jebo mater, ja sam retard:gde se gasi automatsko veliko I u wordu?
Tools > Autocorrect options > Replace: i > delete dugme. EDIT: office 2000, 2003, novije ne koristim. Edited by S.L.
Link to comment
Pametno.
Š'o, ja sam mrzeo office i koristio razne alternative dok nisam počeo da moram da ga koristim, ali sam onda odmah prešao na 2007 i mnoooogo je lakši, meni. Verovatno zato što sam od starta počeo sa njim i nisam pokušavao da ga učim nego sam pustio da sve samo dođe.Edit: 2007, gore levo office znak, praktično office start dugme Edited by Vapad
Link to comment

Znaš, koristio sam MS Word još pod DOS-om. :D (To kad sam apgrejdov'o sa WordPerfecta za DOS).Pojavila su se nedavno mišljenja da je klasični word processor na samrti, mrzi me sad da guglam za linkovima. Meni u svakom slučaju jednostavniji program kao Libre Office (ili čak Google Docs) završava posao. Istina, sa kucanjem kompleksnih dokumenata od sto ili trista strana sam uglavnom završio.

Link to comment

Da...Kakvo pitanje takav i odgovor.OVAKO, UPS, neprekidni izvor napajanja ima više tipova, podelićemo ih na skupe i jeftine, tako je lakše.Šta tebi treba, da li ti treba zaštita od trenutnih padova napona i peglanje istog ili od najobičnijih nestanaka struje, pošto jeftini mogu ovo drugo ali nisu dovoljno brzi da odreaguju na ovo prvo, pa umeju i da crknu, uz računar ponekad :)Drugo, šta bi kačio, moraš pravilno da odmeriš koliko ti treba VAR-a tj koliko dugo može da drži određenog potrošača, tu ulaze još po neke stvari u igru, ali recimo da ti za 400w potrošača da drži 5-15 min treba 600-800 VAR-a, ti naravno nećeš da radiš nego ti treba par minuta da sačuvaš šta si radio i ugasiš računar kako valja?Treće, računaj da su baterije u UPS-u potrošna roba i da se trebaju menjati, poput akumulatora u kolima (u svari izgledaju kao akumulator malih motora, prave ih italijani i koštaju bilo gde od 1700d pa na gore, to su obično parovi ili trojke, četvorke, znači zamena za jedan jeftin UPS je oko 30-50e.Četvrto, UPS se nikada ne stavlja na štampač. Računar, monitor i to je to.APC je poznata i poštovana firma.Koliko para toliko muzike.

Link to comment

Za zaštitu bolje neko kvalitetno napajanje i bez ups-a, nego krš napajanje + krš ups, ima sve da crkne zajedno :)

Edited by Time Crisis
Link to comment
Za zaštitu bolje neko kvalitetno napajanje i bez ups-a, nego krš napajanje + krš ups, ima sve da crkne zajedno :)
Ono jest, čuveni korsejer 750 je imao propisani radni napon nešto tipa 70-300v pa daj šta daš, ali to ne znači ništa kada ti cakne struja na sekund, može da izdrži ali ako je baš pod opterećenjem prekinuće se i on, treba ti nešto što ravna napon, sa kondezatorima lepim, pa takav cak da ispegla, praktično brzi ups ali za samo par sekundi.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...