Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

i dont get it. A i ne shvatam ovo sve.No, akjde da zamislimo da ti imaš sbb ili telekom internet. Imaš modem/ruter koji nema mogućnost bezžičnog povezivanja, i ti si sada kupila ruter, i zakačila modem/ruter u za to određeni port. Zatim si zakačila i kompjuter i pristupila, preko setup diska i aplikacije ili browsera samom ruteru i počinješ da ga podešavaš za net.OK, ako je tako sve onda mislim da bi trebalo statička ip adresa, da modem/ruter i ruter povežeš i dovedeš net na njega.valjda...hajd to pa da vidimo dalje, nastavi sa izveštavanjem, uživamo, smile.gif i čestitam na bežanju od žica, videćeš da nikada više kablova nećeš imati biggrin.giftongue.gif
Ali za ne bi onda trebala podatke tipa IP adresa, maska, default gw, dns1 dns2?E sad smo je zabunili. biggrin.gif
Link to comment

da, da... dynamic ipsve radi kako treba.desktop ima net, mac ima net, telefoni se kace, samo jos caletov laptop da proverim.yaaay.edit:hvala![a ukenjah se da nece niko da mi pomogne jer svi gledaju tekmu.]

Edited by Killiana
Link to comment
Ali za ne bi onda trebala podatke tipa IP adresa, maska, default gw, dns1 dns2?E sad smo je zabunili. biggrin.gif
da trebalo bi, no to se lako popuni ali... ako vako radi onda je sigurno još bolje dinamički :D !EDIT:aha, kompjuteraši i tekma, važi, aj da je prenos nekog naučnog simpozijuma pa da još bacim oko, ili zerg raš :D a osim toga...pola foruma možeš jednim šorcem da pomeriš :P Edited by Vapad
Link to comment
da, da... dynamic ipsve radi kako treba.desktop ima net, mac ima net, telefoni se kace, samo jos caletov laptop da proverim.yaaay.
Eh ovaj security? Nešto kao WPA/WPA2... Nemoj bez toga.
Link to comment
da trebalo bi, no to se lako popuni ali... ako vako radi onda je sigurno još bolje dinamički biggrin.gif !EDIT:aha, kompjuteraši i tekma, važi, aj da je prenos nekog naučnog simpozijuma pa da još bacim oko, ili zerg raš biggrin.gif a osim toga...pola foruma možeš jednim šorcem da pomeriš tongue.gif
Ma bezveze utakmica.
Link to comment

E, ovako...Sestrin komp je zaposeo neki virus koji, izmedju ostalog, blokira pristup antivirus stranicama na netu, kao i MS sajtu. Ne dozvoljava apdejt AVGu, niti uninstall, a ful sken se zavrsi za sekund. Takodje, sistem nece da se vozdigne u sejf modu. Mbam fercera, obrnuo sam jedan krug i pobrisao je neke crve, trojance i statijaznam, ali ocigledno nedovoljno. E sad, sta mi je ciniti? Najlakse mi je (a ustvari nije) da izvadim HDD, prikljucim ga na moj komp i skeniram. Ili mozda da skinem neki portable AV na fles, pa da tako pokusam? Samo ne znam da li ce virus i to blokiratiDruga stvar je vezana za FF. Tabovi su poceli da mi gube fokus. Cini mi se da je problem sa NoScriptom, da ne ubije baner na vreme, pa se fokus izgubi. Nema pravila da li tab otvaram iz linka, bookmarksa, da li stranu loudujem u postojecem tabu, ili novom. I ne desava se uvek, vec povremeno.

Link to comment
E, ovako...Sestrin komp je zaposeo neki virus koji, izmedju ostalog, blokira pristup antivirus stranicama na netu, kao i MS sajtu. Ne dozvoljava apdejt AVGu, niti uninstall, a ful sken se zavrsi za sekund. Takodje, sistem nece da se vozdigne u sejf modu. Mbam fercera, obrnuo sam jedan krug i pobrisao je neke crve, trojance i statijaznam, ali ocigledno nedovoljno. E sad, sta mi je ciniti? Najlakse mi je (a ustvari nije) da izvadim HDD, prikljucim ga na moj komp i skeniram. Ili mozda da skinem neki portable AV na fles, pa da tako pokusam? Samo ne znam da li ce virus i to blokiratiDruga stvar je vezana za FF. Tabovi su poceli da mi gube fokus. Cini mi se da je problem sa NoScriptom, da ne ubije baner na vreme, pa se fokus izgubi. Nema pravila da li tab otvaram iz linka, bookmarksa, da li stranu loudujem u postojecem tabu, ili novom. I ne desava se uvek, vec povremeno.
Ima Norton 1 free alatku, probaj s tim malo proroštat.
Link to comment
E, ovako...Sestrin komp je zaposeo neki virus koji, izmedju ostalog, blokira pristup antivirus stranicama na netu, kao i MS sajtu. Ne dozvoljava apdejt AVGu, niti uninstall, a ful sken se zavrsi za sekund. Takodje, sistem nece da se vozdigne u sejf modu. Mbam fercera, obrnuo sam jedan krug i pobrisao je neke crve, trojance i statijaznam, ali ocigledno nedovoljno. E sad, sta mi je ciniti? Najlakse mi je (a ustvari nije) da izvadim HDD, prikljucim ga na moj komp i skeniram. Ili mozda da skinem neki portable AV na fles, pa da tako pokusam? Samo ne znam da li ce virus i to blokiratiDruga stvar je vezana za FF. Tabovi su poceli da mi gube fokus. Cini mi se da je problem sa NoScriptom, da ne ubije baner na vreme, pa se fokus izgubi. Nema pravila da li tab otvaram iz linka, bookmarksa, da li stranu loudujem u postojecem tabu, ili novom. I ne desava se uvek, vec povremeno.
Avira Live disk tj Avira AntiVir Rescue System, samo stavi full scan i da briše. http://www.avira.com/en/downloads#tools
Link to comment

Samo da prijavim da sam izvrteo Aviru i da je pobrisala pun qrac kojecega. U pitanju je bio Sality.Y, koji se prilepio uz svaki .exe na kompu. Na prvi pogled deluje OK, AVG je proradio, ali moracu opet da odem i proverim da nesto nije ostalo. TnxA ovo za FF je izgleda do flasha (iako sam mislio da je resen problem oko poslednje verzije)

Edited by nbg4ever
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...