Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Sestra greskom izbrisala slike sa SD kartice,preko nje nista nije naknadno slikano i trebalo bi da mogu da se povrate slike?Probao sam sa cardrecovery,povrati slike u nekom tmf formatu a da bi ih konvertovao u jpg moram da kupim program.Jel ima neki free program koji moze da mi odradi posao?

Link to comment
Sestra greskom izbrisala slike sa SD kartice,preko nje nista nije naknadno slikano i trebalo bi da mogu da se povrate slike?Probao sam sa cardrecovery,povrati slike u nekom tmf formatu a da bi ih konvertovao u jpg moram da kupim program.Jel ima neki free program koji moze da mi odradi posao?
da, ima recurva, guglaj, skini, idi na deep scan, i...ovaj, bolje objasni sestri kako se to radi pa neka ona odradi..
Link to comment
da, ima recurva, guglaj, skini, idi na deep scan, i...ovaj, bolje objasni sestri kako se to radi pa neka ona odradi..
Ma gde ona da odradi,digitalno je nepismena :D Skinuo sam,stavio na deep scan pa za 40 minuta da vidim sta je program odradio
Link to comment

Prvo je povremeno počeo da se pojavljuje BSOD, te restartuje sam od sebe. Zamrlja se slika na ekranu, pa onda poplavi. Neki tool pokaže da se grafička greje, te da joj ventilator uopšte ne vrti.Otvorim da usisam malo prašinu, proverim ventilator... Posle toga kada startujem samo pišti matična (continuous beeps) i svetle sve tri lampice na njoj.Svi ventilatori rade, ali ne diže sistem, samo pišti. Jel mi to umrla grafička? :(

Link to comment

Inače, kad se desi BSOD, skini na netu BSOD viewer da ustanoviš koji je uzrok rokanja.Uz ploču obično ide i štampano uputstvo (a možeš da ga skineš i u pdf formatu na sajtu proizvođača) koji na kraju ima tabelu kodova tih beepova. Pa ti to kazalo pojmova lepo objašnjava ako je tri puta kratko i jednom dugo, onda je memorija, ako je jedan kratak i jedan dugi beep onda je XXXXX itd.

Edited by Razzmatazz
Link to comment

Koji ti je kompjuter? Imaš ovde listu POST & beep codes, postoje male razlike prema poreklu BIOS-a. Na tvom bi mestu (u skroz isključenom kompu, iz zida izvučen gajtan!) izvukao i da izvineš ponovo udenuo grafičku karticu, a zatim i RAM štapiće. Da li imaš neku grafiku na matičnoj ploči (verovatno da imaš)? U tom slučaju (pošto najviše sumnjam na video adapter) prebaci monitor na taj VGA port, a grafičku privremeno izvadi.

Edited by Indy
Link to comment
Prvo je povremeno počeo da se pojavljuje BSOD, te restartuje sam od sebe. Zamrlja se slika na ekranu, pa onda poplavi. Neki tool pokaže da se grafička greje, te da joj ventilator uopšte ne vrti.Otvorim da usisam malo prašinu, proverim ventilator... Posle toga kada startujem samo pišti matična (continuous beeps) i svetle sve tri lampice na njoj.Svi ventilatori rade, ali ne diže sistem, samo pišti. Jel mi to umrla grafička? :(
Ja bih pre rekao da je nisi lepo vratio u slot kada si je vadio da je očistiš, ili ako je nisi vadio, onda da si je pomerio prilikom čišćenja. Džrljni to malo.
Link to comment

Ploča je Gigabyte something-something. Za njih na netu kaže:Continuous long beeps: Graphics card not inserted properlyContinuous short beeps: Power errorSad da ga jebem da li su oni bili long ili short beeps. Pre bi rekao short. Znači napajanje.Al hajde, probaću ovo što Indy kaže, da je prodrmam malo, povežem monitor direktno na matičnu pa da vidim šta se dešava.

Link to comment

To je long skoro sigurno, kratki su bip bip bip a dugi biiiiiip biiiiiip biiiiip, :D (gospode koji sam ja kreten), i najverovatnije je nisi vratio kako treba što reče Indijana, ona strana ka napolje ume malo da se izdigne. Ako probaš integrušu trebao bi izvaditi grafiku. Sve tri lampe stoje zato što ima grešku i stao je sa podizanjem.Kada čistiš grafiku odšrafi je, izvadi je, fino je očisti četkicom, izduvaj malo, probaj kako se vrti ventilator. Nemoj odmah da zabadaš usisivač...on ume biti opasniji od izduvavanja kompresorom.Koju grafiku imaš, nešto starije?Možeš i bez nje normalno da radiš ako se ne igraš, ili da zameniš kuler ako je starija, to je sada bagatela.Ako je pak kratko bip i ako je neka novija grafika sa svojim napajanjem vidi kako leži to napajanje i pogledaj mali konektor za napajanje na ploči, gore levo, 4 pina, da ga nisi pomerio...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...