Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

To je taj modem. Jedino je moj kompletno beo, a ne roze-beo. Pogledaću podešavanja u biosu, kada dodjem kući.

Edited by Miljenko
Link to comment

Ja sam pre par meseci kukao oko nevidjenog sranja koje mi se desilo, a sada se izgleda desilo opet. Ako mi tehnicka pomoc TP-Link ne pomogne, ja cu ovde negde da oglasim prodaju sranja koje imam i prelazim na ozbiljniju opremu. Pun mi bre kufer sranja od njih... Dakle, ruter sam odluči da ne propušta samo jedan sajt, i to sajt preduzeća koji treba da se osvežava redovno iz samog preduzeća, jelte. Nemam ideju šta može da se uradi, u pitanju je tp link 300m wireless n gigabit router model no. tl-wr1043n/ tl-wr1043nd. Sve je radilo super do sinoć, kada je samo prestao da pušta sajt da se otvara u browseru. Ping radi, tracert donekle, a kada se komp poveze direktno na modem SBB-a, sajt se otvara. Pretražujem web i vidim da su se neki upravo zbog toga posrali na tp link još 2009. godine, a ja to nisam video na izjavama kupaca na stranim sajtovima. e živote lutalico... Ako neko sada ima neku ideju, voleo bih da čujem pre nego što sve razbijem <_<

Link to comment

Ja imam problem sa Lelekomovim modemom. Ovako dobio sam ga pre dve godine i radio super onda posle par meseci poceo da gubi net na svakih sat vremena po pet minuta. Zvao podrsku oni upisali problem i sutra dan sve proradilo kako treba dosli momci iz podrske za svaki slucaj i provere sve i kazu to ti je zbog toga sto smo dizali upload pa nekima nisu bila ubacena nova podesavanja. I od tada sve sljakalo savrseno. Burazerov laptop i moj mob kao i drugih ljudi se kacili normalno na Wi-fi itd. E zimus posle onih snegova poceo modem opet da zajebava zovem opet podrsku oni dodju provere ikazu da moram da kupim nou uticnicu za zid za telefonsku liniju posto sam imao staru sa one tri igle kako vec da ih nazovem i da moram da stavim novu u koju ide klasicna zabica. Medjutim prespoje oni to zicom i radilo sve super. E onda dosao burazer iz inostranstva i nece da mu se poveze laptop tj poveze se ali kaze no internet access i nece nista da otvori. Net na kompu i momo fonu i dalje sljaka kao car. I onda dosao kum i kaze da resetujemo modem preko one male rupice i da ga opet podesimo. Uradimo to podesimo i opet sljaka wi-fi i na laptopu ali sad poceo opet da se gubi net :mad: nestane i onda iskljucim ukljucim modem i krene. Ali ako ukljucim i iptv onda nestaje na svakih 5 minuta. :rant: Sta da radim?

Link to comment

A da li si promenio utičnicu u zidu, ili ti je ostalo to tako "prespojeno" žicom?Promeni tu utičnicu ako nisi. Promeni spliter. Ako ništa od toga ne upali - promeni modem. Prijavi kvar ponovo, reci da nekad radi a nekad ne, i zameniće ti bez problema.

Link to comment
Ja imam problem sa Lelekomovim modemom. Ovako dobio sam ga pre dve godine i radio super onda posle par meseci poceo da gubi net na svakih sat vremena po pet minuta. Zvao podrsku oni upisali problem i sutra dan sve proradilo kako treba dosli momci iz podrske za svaki slucaj i provere sve i kazu to ti je zbog toga sto smo dizali upload pa nekima nisu bila ubacena nova podesavanja. I od tada sve sljakalo savrseno. Burazerov laptop i moj mob kao i drugih ljudi se kacili normalno na Wi-fi itd. E zimus posle onih snegova poceo modem opet da zajebava zovem opet podrsku oni dodju provere ikazu da moram da kupim nou uticnicu za zid za telefonsku liniju posto sam imao staru sa one tri igle kako vec da ih nazovem i da moram da stavim novu u koju ide klasicna zabica. Medjutim prespoje oni to zicom i radilo sve super. E onda dosao burazer iz inostranstva i nece da mu se poveze laptop tj poveze se ali kaze no internet access i nece nista da otvori. Net na kompu i momo fonu i dalje sljaka kao car. I onda dosao kum i kaze da resetujemo modem preko one male rupice i da ga opet podesimo. Uradimo to podesimo i opet sljaka wi-fi i na laptopu ali sad poceo opet da se gubi net :mad: nestane i onda iskljucim ukljucim modem i krene. Ali ako ukljucim i iptv onda nestaje na svakih 5 minuta. :rant: Sta da radim?
uđi na konfiguracionu stranicu i idi na WAN podešavanja. Nađi ADSL Type, i u dropdown meniju postavi da ti bude ADSL2, ne ADSL2+ ili Auto Sync-Up.
Link to comment

Ostao nocas do 4, ali je bar sve namesteno.Racunar povezan mrezno. Instalirana sedmica. Net radi i na njoj. Skinuti drajveri.Problem je bio sa kablom. :frust: Zahvaljujem se na pomoci. ^_^

Link to comment

Doduse, jos nisam resio problem, koji je pokrenuo zamenu operativnog sistema. <_< Kod par novijih igara(Trine 2, Risen 2, Witcher 2), kao i kod Skyrim-a kada sve stavim na ultra podesavanja, nakon petnaestak minuta se komp "zakljuca". Monitor se iskljuci, jos malo se cuje zvuk aplikacije, zatim neko zujanje i na kraju moram da restartujem komp na dugme.Pomislih da ce se to resiti, ako instaliram aktueni DirectX... Mozda nisam skinuo pravi. :unsure:

Link to comment
Doduse, jos nisam resio problem, koji je pokrenuo zamenu operativnog sistema. <_< Kod par novijih igara(Trine 2, Risen 2, Witcher 2), kao i kod Skyrim-a kada sve stavim na ultra podesavanja, nakon petnaestak minuta se komp "zakljuca". Monitor se iskljuci, jos malo se cuje zvuk aplikacije, zatim neko zujanje i na kraju moram da restartujem komp na dugme.Pomislih da ce se to resiti, ako instaliram aktueni DirectX... Mozda nisam skinuo pravi. :unsure:
malo ti je otišla grafička
Link to comment
malo ti je otišla grafička
Može biti, ali može i napajanje da je u pitanju. Takođe, drajver. DX. Drajver za zvuk. Nekompatibilnost igre, loš krek........ Edited by Vapad
Link to comment

khm...... problem.... premierepro CS4... nema-veze-kako (srcka proradi cim pomislim) jedna hrpa projekata premestena iz jednog foldera u drugi. naravno, nema sanse da se ista ucita, standardna poruka media offline na crvenom ekranu. ima li pomoci il da batalim i krenem ponovo?

Link to comment
Može biti, ali može i napajanje da je u pitanju. Takođe, drajver. DX. Drajver za zvuk. Nekompatibilnost igre, loš krek........
Menjaj komp ili dilera
Link to comment
Doduse, jos nisam resio problem, koji je pokrenuo zamenu operativnog sistema. <_< Kod par novijih igara(Trine 2, Risen 2, Witcher 2), kao i kod Skyrim-a kada sve stavim na ultra podesavanja, nakon petnaestak minuta se komp "zakljuca". Monitor se iskljuci, jos malo se cuje zvuk aplikacije, zatim neko zujanje i na kraju moram da restartujem komp na dugme.Pomislih da ce se to resiti, ako instaliram aktueni DirectX... Mozda nisam skinuo pravi. :unsure:
Koje napajanje imaš?
Link to comment
khm...... problem.... premierepro CS4... nema-veze-kako (srcka proradi cim pomislim) jedna hrpa projekata premestena iz jednog foldera u drugi. naravno, nema sanse da se ista ucita, standardna poruka media offline na crvenom ekranu. ima li pomoci il da batalim i krenem ponovo?
A što ih ne vratiš tamo gde su bili?
Link to comment

Skinuh neke drajvere za grafičku, koji su izašli skoro. Videću večeras.Imam 4 GB RAM-a. Grafička ATI RADEON 5700. Procesor četvorojezgarni.Na prošlom kompu sam znao šta ne može da mi radi i to je ok.Bitno je da ne prolupam kao drugar koji se mesec dana zajebavao sa grafičkom. Javljao se na mobilni sa: " Dobar dan, ovde ATI".Za napajanje, ne znam. Pogledaću večeras.

Edited by Miljenko
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...