Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Fei, možeš da probaš i Active Undelete, koristio sam ga dok se nisam prešaltao na sedmicu, mislim da sad imaju podršku za taj Win. Ne znam da li Getdataback radi sa eksternim uredjajima

Link to comment
odjednom mi svi sajtovi sa tekstom (b92, forum, recepti...) imaju linkove ka reklamama za ipad i iphone. npr. u prethodnom postu je 'today' u 'posted today' link ka reklami. ima li neko pojma odakle mi ovo, i, vaznije, kako da ga se resim?
resila -_-uvukla mi se neka toboze aplikacija u chrome, kao nesto pomocu cega mozes da skidas livestream fajlove. a u stvari, nekakav text-enhance malware. morala da odstikliram tu, i da uradim uninstall preko control panela. otkrila tom prilikom da mi je istekla registracija za avast, verovatno se ne bi desilo da sam to uocila ranije.
Link to comment
jel koristi neko Microsoft Visio? Jel sluzi necemu?
za crtanje osnovnih dijagrama za prezentaije pa cak i tlocrta stanova i kuca.
Link to comment
Fei, možeš da probaš i Active Undelete, koristio sam ga dok se nisam prešaltao na sedmicu, mislim da sad imaju podršku za taj Win. Ne znam da li Getdataback radi sa eksternim uredjajima
Nista od posla. Jebem li ga, ne mogu da se cimam vise, nije im sudjeno izgleda.
Link to comment
za crtanje osnovnih dijagrama za prezentaije pa cak i tlocrta stanova i kuca.
to mi je jasno nego ne znam da li ti nudi znacajno vise od onoga sto mozes da uradis sa wordom. meni ne treba za tlocrte, ali mi treba za, recimo, vizuelizaciju nekih tema. Npr, prezi mi sluzi sasvim dobro za prezentacije, ali mi je potrebno nesto sto nije nuzno za prezentaciju ali mi daje slobodu kao prezi. Guglacu malo, sogurno ima i neki youtube klip.
Link to comment

Ima li neki partition tool koji je free za windows server 2003? Treba da uvecam C (sistemsku particiju). Sve do sada koje sam gledao naplacuju server edition. Da li je gpart bezbedan da se koristi? :unsure:

Link to comment

winserver mi je VM. Jel dovoljno da iskopiraam vmdk fajl? u vcenter imam jedino snapshot opciju.

Edited by Shan Jan
Link to comment

Uh, zavisi od toga koji vmware softver koristiš i šta se sa tom mašinom radilo (hot spare pool, recimo). Ako si npr. radio i najobičnije snapshotove, onda nemoj da iskopiraš samo vmdk, nego celu VM.Ali stoji da (ukoliko nisi siguran i ukoliko ti je vmdk baš veliki) bekap možeš da uradiš i nekim imaging alatom, tipa Acronisa. Napraviš dir u standard repositoriju i tu staviš iso fajlove takvih alata - acronisa ili hirens diska, ako teraš linux, tu staviš iso rescue cd/dvd-a itd. I onda butuješ VM sa takvog iso fajla kao CD/DVD medijuma i napraviš regularni bekap. Izabereš kompresiju, ali ovo što ti se po defaultu nudi, normalnu kompresiju. Svaka jača kompresija ne bi mnogo donela uštede u prostoru, a razvukla bi vreme bekapa značajno. U ovom scenariju, ne zanima te da li je bilo snapshotova i ostalog - to je jedan nivo niže i VM ti daje aktuelne podatke.

Link to comment

Skinuo sam MS-ov dodatak za word 2003 za konvertovanje iz cirilice u latinicu i obrnuto. Instalirao sam ga i kad sam pokrenuo word pojavila se mala traka i sljakala je fino ali ja je ugasio i sad kad ponovo pokrenem word nje nema a ja ne mogu nigde da je nadjem. Gde se nalazi to cudo?Sent from my cigla using Tapatalk

Link to comment

Imam dovoljno prostora i da kopiram celu VM, mada ima 200gb. Nem snapshotova. Sad naleteh na dellov extpart.exe, kazu da eadi bez downtimea. Posto bih se samo igrao sa C particijom koja mi okupira prvi vmdk jel mogu samo njega da iskopiram? I gde se kopira, moze na bilo koji prazan datastore?

Edited by Shan Jan
Link to comment
Skinuo sam MS-ov dodatak za word 2003 za konvertovanje iz cirilice u latinicu i obrnuto. Instalirao sam ga i kad sam pokrenuo word pojavila se mala traka i sljakala je fino ali ja je ugasio i sad kad ponovo pokrenem word nje nema a ja ne mogu nigde da je nadjem. Gde se nalazi to cudo?Sent from my cigla using Tapatalk
Pokušaj reinstall...ume da se zbinguje prvi put. Ako ne javi mi na pp, mislim da imam negde ćirilizator neki.
Link to comment
Imam dovoljno prostora i da kopiram celu VM, mada ima 200gb. Nem snapshotova. Sad naleteh na dellov extpart.exe, kazu da eadi bez downtimea. Posto bih se samo igrao sa C particijom koja mi okupira prvi vmdk jel mogu samo njega da iskopiram? I gde se kopira, moze na bilo koji prazan datastore?
BTW, ako hoćeš da uvećavaš particiju sa C diskom, onda moraš da uštineš od drugih particija. A pošto će druge particije morati da se smanjuju (što je potencijalno opasnije od uvećanja), zašto misliš da bekapuješ samo tu prvu particiju?Čak i da prvo povećaš virtuelni disk - da ne bi smanjivao ostale particije u okviru istog diska (recimo preko vmware-vdiskmanagera), u okviru samog diska moraš te druge particije prvo da "pomeriš" na kraj diska, da bi se prazan prostor ukazao pored particije na kojoj ti leži logički disk C. Za reparticioniranje ti treba kontinualni prostor, ne možeš particiju koja leži na početku diska da povećaš prostorom koji se nalazi skroz na kraju (sem ako ne napraviš neki JBOD).Tako da ako imaš dovoljno prostora, spusti ti tu VM i napravi bekap kompletne VM, pa se onda igraj.Edit: jesi ti to okinuo bez bekapa? :D Edited by Razzmatazz
Link to comment

Svaka particija ima poseban virtualni disk tako da sam samo prvo u vcentru povecao virtualni disk na kom je C particija i cini se da je sve proslo kako treba (i prikazivao je sve kao 4 diska u windowsu a na prvom su bili samo C particija i unalocated space). Coek koji mi je trazio da mu povecam C je i zaduzen za backup te masine pa sam u nemogucnosti da kopiram folder sa VMom (nije mi dozvoljavalo, zasto, neam pojma) krenuo bocvanskim stazama... prebacicu odgovornost ako se nesto lose desi :fantom: Ko mu kriv kad je pobego na sastanak :D Iskreno radili smo samo backupove iz VM preko TSM-a na tape. Kako se radi u vcentru neam pojma. Uskoro bi trebalo da stigne veeam pa se nadam da ce i to biti lagano :) Za ubuduce, backup VM-a se moze uraditi i samo kopiranjem celog VM foldera? Sto jednostavnije to bolje.edit: na datastoreu mi ostalo samo 2Gb free. Nadam se da neko nece traziti skoro ni povecanje RAMa, kamoli HDD.

Edited by Shan Jan
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...