Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

nije to problem, sve je stiklirano kako treba. mozda nesto drugo?
Kad ti je limitid, šta kaže na status -> suport, koja mu je IP adresa? I na details, koji mu je DNS?
Link to comment
Kad ti je limitid, šta kaže na status -> suport, koja mu je IP adresa? I na details, koji mu je DNS?
sad moram da sacekam kad je ponovo limitid. samo ne mogu da nadjem ovo suport, ima samo details. Edited by kojot
Link to comment
sad moram da sacekam kad je ponovo limitid. samo ne mogu da nadjem ovo suport, ima samo details.
Može i samo details... Screenshotuj ga...Možeš commant prompt (win+ r, pa cmd), pa ukucaj ipconfig, pa screenshotuj i baci ovde...
Link to comment
Može i samo details... Screenshotuj ga...Možeš commant prompt (win+ r, pa cmd), pa ukucaj ipconfig, pa screenshotuj i baci ovde...
sad ponovo nije radilo. evo skrinsotpomagaj, nije moj komp vec od moje lepse polovine, skace mi po ganglijama. :(kada ide na fix problem on se poveze na neko vreme pa opet limitid.
Link to comment

Tu je sve u redu. Jbg, onda ispada da je drajver mrežne, ili ruter, ili th_gremlin.jpg. To riješit izdaleka je ko vadit zub naživo. :(Ok, ipak ima dvije sumnjive stvari, prvo, tvoj broj je sumnjivo visok, nemaš valjda 35 divajsova nakačeno na mrežu??!Drugo, meni je DNS server sam ruter (192.168.1.1), a on onda prosljeđuje to DNSovima koje sam dobije - doduše, tvoj ISP možda rikta ovak.

Edited by Roger Sanchez
Link to comment

meni je ovaj IPv4 DNS isti kao ova dva iznad i nema ove dve ip adrese vec jednu. verovatno je konstatacija iznimno glupa.nije virus, kompjuter je nov. ruter sigurno nije posto svi ostali kompovi i telefoni rade normalno.

Edited by kojot
Link to comment
sad ponovo nije radilo. evo skrinsotpomagaj, nije moj komp vec od moje lepse polovine, skace mi po ganglijama. :(kada ide na fix problem on se poveze na neko vreme pa opet limitid.
Aj probaj da mu fiksiraš adresu, to je tamo gde smo bili na početku...Dakle, ukucaj, recimo 192.168.1.101 za adresu, subnet mask 255.255.255.0, DEfault getway 192.168.1.1, a za DNS stavi, recimo 8.8.8.8 ili ovaj koji je na slici 77.105.32.23, za sekundar DNS stavi 77.105.32.23...Mada, meni ovo sve izgleda OK, jedino što je moguće da ti se neki komšija kači sa tom istom adresom, pa te jebava...Druga mogućnost je da je problem sa samim kompom :(
Link to comment
Tu je sve u redu. Jbg, onda ispada da je drajver mrežne, ili ruter, ili th_gremlin.jpg. To riješit izdaleka je ko vadit zub naživo. :(
+1
Link to comment
Aj probaj da mu fiksiraš adresu, to je tamo gde smo bili na početku...Dakle, ukucaj, recimo 192.168.1.101 za adresu, subnet mask 255.255.255.0, DEfault getway 192.168.1.1, a za DNS stavi, recimo 8.8.8.8 ili ovaj koji je na slici 77.105.32.23, za sekundar DNS stavi 77.105.32.23...Mada, meni ovo sve izgleda OK, jedino što je moguće da ti se neki komšija kači sa tom istom adresom, pa te jebava...Druga mogućnost je da je problem sa samim kompom :(
ovo cu da probam sutra posto komp trenutno nije kod mene. :Dnajgore je ako je do kompa posto je kupjen u inostranstvu :(
Link to comment
meni je ovaj IPv4 DNS isti kao ova dva iznad i nema ove dve ip adrese vec jednu. verovatno je konstatacija iznimno glupa.nije virus, kompjuter je nov. ruter sigurno nije posto svi ostali kompovi i telefoni rade normalno.
aj daj šljaprkni još postafke sa tvojeg stroja kaj radi da (US)poredim
najgore je ako je do kompa posto je kupjen u inostranstvu :(
Nisi se pohvalio, koji je, koja marka? :D Edited by Roger Sanchez
Link to comment
aj daj šljaprkni još postafke sa tvojeg stroja kaj radi da (US)poredimo
nismo trenutno u istom stanu, sutra cu da donesem kompjuter ovde pa cu da vam skrinsotujem oba.hvala na trudu, nadam se da cu resiti nekako ovaj problem.
Link to comment
nismo trenutno u istom stanu, sutra cu da donesem kompjuter ovde pa cu da vam skrinsotujem oba.hvala na trudu, nadam se da cu resiti nekako ovaj problem.
DNSovi su normalni Orionovi, koliko vidim, tako da je i to OK. Ako nama ne uspije, probaj zvati njihovu podršku :D
Link to comment
aj daj šljaprkni još postafke sa tvojeg stroja kaj radi da (US)poredimNisi se pohvalio, koji je, koja marka? :D
ovajhttp://shop.mediamarkt.ch/de/computer-buero/notebooks-netbooks/notebooks/hp-pavilion-dv7-6c40ez-173-439-cm-1-tb/#tab2btw, odakle ti znas ciji su dns-ovi, jel te VSOA placa da nesto cackas ovde? angry.gifjao, orionova podrska je :lol: zvala je vec i oni su u startu rekli da nemaju pojma :D Edited by kojot
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...