Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Inace ima dve virtualne mreze, stavio sam je na obe. To bi valjda trebalo da ubrza saobracaj.
??Ako ne uradiš bonding ili neki advanced routing, to su i dalje dva odvojena NIC-a, a aplikacije za povezivanje ionako koriste jedan.
Link to comment

bonding? Mislis teaming? Ja sam tek krenuo u ovo tako da prastajte sto slabo znam. Imam ovakvu situaciju: 2 vmreze (jel mu ovo dodju portovi po vswitchevima? :unsure: ),1. vmreza: VM 1VM 2VM 3VM Menadjera2. vmreza:VM 4VM 5VM 6VM MenadjeraImamo dva esx hosta, identicna (koristi se bladecenter), vsphere 4.0, ukljucen je HA. Ja sam na ovu novu VM dodao dva vnicka, svaki prema jednoj vmrezi. Mislio sam da ce ici brze ako se komunikacija obavlja unutar vswitcha...

Link to comment
Imam film iz nekoliko VOB fajlova. Da li se mogu spojiti u jedan?
Pa što ih spajaš? To su ti video object file-ovi iz DVD-a(obično u VIDEO_TS folderu). Gledaj ih kao DVD ili ih zapeci na dvd pa ih gledaj.
Link to comment
Pa što ih spajaš? To su ti video object file-ovi iz DVD-a(obično u VIDEO_TS folderu). Gledaj ih kao DVD ili ih zapeci na dvd pa ih gledaj.
Titl mi je 1 fajl, a nemam rezač. Hvala u svakom slučaju.
VOBMerge
Gracias!
Link to comment
Pitanje je šta hoćeš da postigneš uopšte? Jesu ti VMovi svi u istom IP segmentu ili ne?
Jesu. Ma zelim samo da postignem da nesto ne zajebem, ovo mi je prva VM koji pravim pa ima puno nepoznanica za mene. No kolega koji je napravio te vmreze se vraca na kraju nedelje, valjda ce onda biti jasnije :)
Guglaj za to, recimo ima puno toga sto ti moze pomoci na vmware forumima.
Guglam, guglam, al jos uvek mi je jednostavnije po srpski na prizmenom nivou. Tek uleteo u ovo.
Link to comment

imam problem da se konektujem na internet sa novim lapotop. konektuje se normalno, pa onda pokaze limited access i nece, pa se onda ponovo konektuje i tako u nedogled. svi ostali kompjuteri i mobilni rade normalno. jel moze neko da pomogne?

Link to comment
imam problem da se konektujem na internet sa novim lapotop. konektuje se normalno, pa onda pokaze limited access i nece, pa se onda ponovo konektuje i tako u nedogled. svi ostali kompjuteri i mobilni rade normalno. jel moze neko da pomogne?
Pogledaj da li je IP adresa fiksirana... Možda se kolje sa nečim što je dobilo adresu od rutera...
Link to comment

Win 7 x64, grafička kartica ATI 5850 HD, prekjuče instaliro ovaj poslednji ATI drajver (zvanični) od prekjuče što mi ga je sam ATI podsetio/ponudio.Imam konektovan HDMI kabl od kartice do TV-a, jer 5850 naravno prenosi i zvuk po HDMI-u. To mi nije defaultna zvučna kartica, tako da kad radim na PC-ju imam defaultnu koja se vodi pod "Speakers", a kad hoću da prebacim zvuk da ide na televizor, samo odem na Control Panel -> Sounds, i štrikliram HDMI sound source sa grafičke da on bude default. Međutim od juče, taj sound source preko grafičke kartice se deaktivira nakon nekog vremena, bar za sada bez vidljivog patterna:

2yulsft.jpg

Nikad video to ranije. I kad tako piše "Not plugged in", ne mogu mu ništa. Ne mogu "Set as default device", mogu da ga Disable pa opet Enable, ali ne čini nikakvu razliku. Roll back-ovo sam jednom drajvere, od kada se sve činilo da je u redu. Međutim, onda skinem ručno drajvere sa ATI sajta, instalirao, iz prve se činilo OK, kad ono opet se gubi nakon nekog vremena (evo sad pre 5 minuta sa aktivnog statusa posivilo opet na "Not plugged in" na moje oči, a nisam ga tak'o). Što je najgore, ne mogu više ni na "Roll back driver", a "Update driver" ne nalazi ništa posebno.Zašto koji qrac sad windows smatra taj izvor zvuka "Disconnected"?!Nakon reboota, obično je uvek aktivan i OK, tj connected i šalje zvuk preko kabla na TV. Jel ima neko setovanje u Catalystu ili gde već gde se ovo podešava tj da se stavi da bude always connected?

Link to comment
Pogledaj da li je IP adresa fiksirana... Možda se kolje sa nečim što je dobilo adresu od rutera...
kako? treba mi step by step :)
Link to comment
kako? treba mi step by step :)
Nemam W7 sad, ali ću da probam, napamet...Desni klik na konekciju, pa status, pa properties, pa nađeš TCP/IP v4( )milim da je pretposlednji ili poslednji na listi, pa klikneš na njega, pa properties i pogledaš šta piše...A imaš i ovde uputstvo...Da li je označeno automatic ili je ukucana adresa...AKo je ukucana, prebaci na automatic...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...