Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Mada može tabelu da napravi komotno i bez korišćenja table tagova. Ako ne ume, ima free online generatora za to, baš kao i za razne druge css bazirane objekte - grid layout, dugmiće, menije, tabove, rastere, gradijente itd.http://www.onextrapi...for-developers/Posle se samo pobrine oko organzacije stilova, js-ova i ostalog.

Edited by Razzmatazz
Link to comment

Sve može da se napravi na razne načine, slažem se, ali ne vidim razloga da ako mu treba tabela ne upotrebi tabelu. :)

Link to comment

Ja sam svojevremeno u jedan sajtic ubacivao tabele, sasvim fino se uklopilo. Koristio sam www.w3schools.com da se obrazujem, pa koga ne mrzi da gubi vreme, nije lose da se steknu osnove :)

Link to comment

Naravno, ako mu treba nešto da predstavi podatke tabelarno, tabela je sasvim legalna stvar. Ali generalno za layout treba izbegavati table.

Link to comment
A što stavljaš fiksnu veličinu DIVa?
Navika. Volim da sve bude u milimetar, tj. pixel.
Nije tačno.Treba izbegavati upotrebu tabela u samom dizajnu, rasporedu elemenata na strani i slično.Kada ti treba tabela, napravi tabelu.
Naravno, ako mu treba nešto da predstavi podatke tabelarno, tabela je sasvim legalna stvar. Ali generalno za layout treba izbegavati table.
Ok, hvala. Moguće je da sam ja pogrešno skapirao dati savet, ne bi me čudilo :)Uspeo sam na kraju da napravim kroz CSS i UL. Nije savršeno, ali radi posao.Sledeći put definitivno stavljam TR TD tagove.
Link to comment
Navika. Volim da sve bude u milimetar, tj. pixel. Ok, hvala. Moguće je da sam ja pogrešno skapirao dati savet, ne bi me čudilo :)Uspeo sam na kraju da napravim kroz CSS i UL. Nije savršeno, ali radi posao.Sledeći put definitivno stavljam TR TD tagove.
Ja sam zapravo siguran da si negde tako cuo/procitao savet, problem je samo sto vecina ljudi na internetu koja se tim stvarima zanima nema blage veze o cemu prica.Postoji jedan prilicno jasan praktican razlog zasto to treba/mora da bude tabela, a to je da je tabela fleksibilna i zadrzava pravi oblik. U tvom slucaju, ako ti jedno polje ode u dva reda, ova polja levo i desno nece pratiti velicinu povecanog polja, kao sto radi prava tabela.Ako ti neko ikad bude drobio o semantickoj ispravnosti, uvek prvo pitaj sta to znaci i u 99% slucajeva gledaj kako se pate, a onda reci da koriscenje tabele u slucaju tabele jeste semanticki ispravno i da mozes recimo koriscenjem header polja i scope atributa da omogucis citanje tabele slepima. Edited by Venom
Link to comment
A što stavljaš fiksnu veličinu DIVa?Mislim, davno sam radio te stvari, pa je sad možda nešto novije smišljeno, ali zar ti nije bolje da ti je sve procentualno? Pa nek zumira ko šta hoće...
Ne ulazeci u moderne trendove (godinu ili dve stare -- mada su i oni zapravo sustinski fiksni), svi koriste fiksne velicine.
Link to comment
Nije tačno.Treba izbegavati upotrebu tabela u samom dizajnu, rasporedu elemenata na strani i slično.Kada ti treba tabela, napravi tabelu.
+1
Link to comment

imam neki problem sa tp link bezicnim ruterom na koji je nakacen adsl ruter. naime, kada kucam onu njegovu 192.168... adresu treba mu par minuta da je otvori, a ping pokazuje jako dugacak odziv i cesto je jedan od 4 paketa lost. tada mi i net radi cmrljavo, umesto 6 pokazuje mi brzinu 0,2-0,5. to se desi mozda jednom u par dana, i traje od pola sata do par sati. zna li neko o cemu moze biti rec, i da li ima veze sa netom, ili samo sa tim bezicnim ruterom? orionov ruter mi je podesen kao bridge, a u bezicnom sam podesio njihove parametre, i sve je do pre desetak dana radilo normalno.

Link to comment

Da li se neko ovde bavi sa vmwareom? Treba da napravim VM i imam opciju "support clustering features such as Fault Tolerance". Nisam siguran da li ce musterija da trazi FT, pa me zanima da li ova opcija rezervise automatski neke resurse ili ih samo omogucava?

Link to comment

Koliko ja razumem, ako ne odaberes tu opciju onda format virtualnog diska nece dozvoljavati clustering funkciju kasnije (za clustering mora da bude "eagerzeroedthick" format).

Link to comment

A sta ulazi u clustering funkcije? HA, FT? Svejedno sam ga ukljucio, pretpostavljam da ne moze da skodi.Elem, nasao i ovo:

Enabling VMware Fault Tolerance (FT) for a virtual machine automatically converts the disk to eagerzeroedthick.
Link to comment

5 minuta umesto 5 sekundi. Posto je samo jedna masina u pitanju nije bio problem.Inace ima dve virtualne mreze, stavio sam je na obe. To bi valjda trebalo da ubrza saobracaj. Ne znam da li ima nekih losijih efekata. Sigurnost? VM za menadzment je jedini na obe. Pitao sam glavnog ovdasnjeg admina, on se kao saglasio ali bih rekao da je njemu jos manje jasno.

Edited by Shan Jan
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...