Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

TC je uvek prva stvar koju instaliram. Alternativa ne postoji.
Isto, zato i pitah da li se nešto dobija sa ovom ultimate verzijom.
Link to comment
Meni je najlakse Ctrl-C (Ctrl-X) pa onda Ctrl-V. Sto je najbitnije, sa stanovista IT podrske, to je ono sto zelis da naucis korisnike, jer to radi na svakoj masini (cak i na Linux gui). TC je mozda zgodan ako se koristi samo 1 (svoj) komp, a ne desetine/stotine dnevno. Nekako mi nije zgodno sticati navike koje vaze samo u retkim slucajevima, jer ne verujem da vise od 0.01% kompova na sebi ima TC.Ali, sto rek'o neko pametan, sve to ima svoje™. :)
Šta znam, ja na tuđim kompovima opušteno koristim sve Windows prečice na tastaturi, uđe se lako u štos, bilo je vremena kada sam sedao za desetine dnevno.Ali kada tumbam neke baze ili sajtove na svojim kompovima, ne mogu da zamislim da to radim bez TC-a.
Isto, zato i pitah da li se nešto dobija sa ovom ultimate verzijom.
Više je stvar navike na dobijanje gomile utilitija na gotovo.
Link to comment

Meni je TC prva i osnovna alatka za svakodnevni rad, prvi koji za koji sam bio kupio licencu dok se još zvao Windows Commander. I pored toga što i u njemu radi drag'n'drop, kao i explorer context meniji (kad na fajlu držiš malo duže pritisnuto desno dugme), meni su nezamenjive stvari kao što su fleksibilni select fajlova, multirename, split/combine, ugrađenog ftp klijenta i osnovne sinhronizacije direktorijuma (za ozbiljnije stvari ga povežem sa BeyondCompare). Od sitnica tipa da selektovana imena fajlova (sa ili bez absolutne putanje) baci u clipboard ili na printer do mogućnosti da nađem sve fajlove ili dirove određenog tipa ili imena (recimo cvs ili svn dirove u stablu projekta) ili putem regexa, to nađeno prebacim u listbox i onda sa tom listom radim standardne briši/preimenuj/pakuj/itd operacije. A plus svemu tome pluginovi za otvaranje ili raspakovanje recimo linux rpm paketa ili za otvaranje linux particije i kopiranje fajlova odande.Bilo na praznoj mašini ili kad odem negde (sa stickom), to mi je prvi alat i praktično za osnovne stvari jedini dovoljan. E sad, ko samo kopira, briše ili preimenuje fajlove, kapiram da mu je i Windows Explorer dovoljan.

Edited by Razzmatazz
Link to comment

Ljudi imam problem da se registrujem na Limundu tj. ne prihvata mi adresu. Napisem adresu npr. Dositeja Obradovica M2/29 a on mi kaze "unesi broj ulice" kako da resim taj problem pisao sam na sve nacine al uvek isto.

Link to comment
Ljudi imam problem da se registrujem na Limundu tj. ne prihvata mi adresu. Napisem adresu npr. Dositeja Obradovica M2/29 a on mi kaze "unesi broj ulice" kako da resim taj problem pisao sam na sve nacine al uvek isto.
Probaj bez /
Link to comment

Pročitaj uputstvo.Agent služi da licitira umesto tebe - odredi max cenu koju bi platio i on pokrije svaku ponudu koja je manja od tvoje.Isti đavo kao da non stop visiš na limundu, samo automatizovano.

Link to comment

Uključen je uvek.Ako postaviš max cenu koju bi platio, on će dizati tvoju ponudu +1rsd dok god su tuđe ponude niže od maksimuma koji si spreman da platiš.Ta max cena je samo cifra do koje ideš u licitiranju, ne znači da ćeš toliko i platiti.Ako postaviš max cenu koju bi platio na 200rsd, a licitiranje se završi na 55rsd, ti plaćaš 55rsd.

Link to comment
Meni je TC prva i osnovna alatka za svakodnevni rad, prvi koji za koji sam bio kupio licencu dok se još zvao Windows Commander. I pored toga što i u njemu radi drag'n'drop, kao i explorer context meniji (kad na fajlu držiš malo duže pritisnuto desno dugme), meni su nezamenjive stvari kao što su fleksibilni select fajlova, multirename, split/combine, ugrađenog ftp klijenta i osnovne sinhronizacije direktorijuma (za ozbiljnije stvari ga povežem sa BeyondCompare). Od sitnica tipa da selektovana imena fajlova (sa ili bez absolutne putanje) baci u clipboard ili na printer do mogućnosti da nađem sve fajlove ili dirove određenog tipa ili imena (recimo cvs ili svn dirove u stablu projekta) ili putem regexa, to nađeno prebacim u listbox i onda sa tom listom radim standardne briši/preimenuj/pakuj/itd operacije. A plus svemu tome pluginovi za otvaranje ili raspakovanje recimo linux rpm paketa ili za otvaranje linux particije i kopiranje fajlova odande.Bilo na praznoj mašini ili kad odem negde (sa stickom), to mi je prvi alat i praktično za osnovne stvari jedini dovoljan. E sad, ko samo kopira, briše ili preimenuje fajlove, kapiram da mu je i Windows Explorer dovoljan.
+1 +1 +1 = +3Jedino sFTP radi malo kilavo (jer je neki plugin).
Link to comment
Meni je TC prva i osnovna alatka za svakodnevni rad, prvi koji za koji sam bio kupio licencu dok se još zvao Windows Commander. I pored toga što i u njemu radi drag'n'drop, kao i explorer context meniji (kad na fajlu držiš malo duže pritisnuto desno dugme), meni su nezamenjive stvari kao što su fleksibilni select fajlova, multirename, split/combine, ugrađenog ftp klijenta i osnovne sinhronizacije direktorijuma (za ozbiljnije stvari ga povežem sa BeyondCompare). Od sitnica tipa da selektovana imena fajlova (sa ili bez absolutne putanje) baci u clipboard ili na printer do mogućnosti da nađem sve fajlove ili dirove određenog tipa ili imena (recimo cvs ili svn dirove u stablu projekta) ili putem regexa, to nađeno prebacim u listbox i onda sa tom listom radim standardne briši/preimenuj/pakuj/itd operacije. A plus svemu tome pluginovi za otvaranje ili raspakovanje recimo linux rpm paketa ili za otvaranje linux particije i kopiranje fajlova odande.Bilo na praznoj mašini ili kad odem negde (sa stickom), to mi je prvi alat i praktično za osnovne stvari jedini dovoljan. E sad, ko samo kopira, briše ili preimenuje fajlove, kapiram da mu je i Windows Explorer dovoljan.
Pa da, moj slucaj je uglavnom taj iz poslednje recenice. Bio dosad, a sad vidim da bi mi mozda nesto od gore-nabrojanog (barem od onog sto razumem) bilo od koristi. BTW, meni je TC izmedju ostalog jako ruzan. Pocev od ikone. Jel ne mogu oni to malo lepse da naprave? Midnight commander mi je lepsi, mozda zbog nostalgije za NC. (Plus sto je MC za linux ozbiljan program... na Windowsu bas i nije nesto).mc.PNG
Link to comment

Meni i dalje nije jasno čemu taj TC služi. Za ozbiljan rad sa fajlovima/masovnu manipulaciju imenima fajlova po kriterijumima je ograničeno upotrebljiv (postoje namenski programi za takve stvari), a za ostalo, jebi ga, 2012-ta je godina i ja sam nekad voleo NC, ali W7 nije DOS.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...