Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

To ume da se desi npr. ako si bacio komp u sleep, onda aktivirao wi-fi na mobilnom, koji se nakačio na taj IP, pa probudio komp.Not a big deal, resetuj bilo koji od ta dva divajsa ili prosto ignoriši situaciju.

Link to comment

Pa ako se na ruteru podese dhcp rezervacije prema mac adresi ili imenu hosta, onda ne bi trebalo da bude konflikata ni u takvim situacijama.

Link to comment

Pa da, ali ljude mrzi da se cimaju oko toga, pa znam da uvek ostane blank, a mrzi i mene da googlam link na kom mu je to step-by-step objašnjeno.

Link to comment

Kakav crni step by step? :huh:Imaš tabelu u koju upišeš ime hosta, njegovu mac adresu i koju bi ip adresu trebalo da dobije. Snimi se to. Neki ruteri nakon toga traže reboot, neki ne. A na kompove samo staviš dhcp i sve na auto i gotova priča.

Link to comment

Imam jedno pitanjce... imam ljaptop sa max rezolucijom 1366x768 i TV sa fullHDom. TV ima hdmi i usb 2.0. Postoji li neki nacin da na njemu pustam HD i fullHD filmove a da to ne ukljucuje kupovinu novog kompa? :unsure: Probao sam preko usb-a al izgleda secka.

Link to comment
Imam jedno pitanjce... imam ljaptop sa max rezolucijom 1366x768 i TV sa fullHDom. TV ima hdmi i usb 2.0. Postoji li neki nacin da na njemu pustam HD i fullHD filmove a da to ne ukljucuje kupovinu novog kompa? :unsure: Probao sam preko usb-a al izgleda secka.
Koje izlaze ti ima lap? Idealno bi bilo da ima HDMI, spojiš HDMI kablom i banja.
Link to comment

Ima hdmi, doduse ovaj drugi firmin, al opet je tu max rezolucija 1366x768. Zar nece na to da se svede onda film? :unsure:edit: kojot, ovo sam nasao, ne znam dal radi al deluje najjednostavnije resenje:

This message means more than one computer is using the same IP address, which is resulting in a conflict.In order to resolved this issue, u must make sure that each computer/ network device is assigned with an unique IP address.Trying releasing an renewing the ip address of ur computer if u are using a DHCP based ip assignment. Issue the follwing commands from DOS: ipconfig/releaseipconfig/renew
Edited by Shan Jan
Link to comment
Ima hdmi, doduse ovaj drugi firmin, al opet je tu max rezolucija 1366x768. Zar nece na to da se svede onda film? :unsure:
Nema to veze, TV se tretira kao dodatni monitor koji ima svoju rezoluciju. Podesiš samo da se jedan desktop ne deli na dva ekrana (copy), nego da stoji svaki zasebno. Onda pustiš film i prozor plejera odvučeš na drugi monitor (TV) i maksimizuješ ga u full screen.
Link to comment
Nema to veze, TV se tretira kao dodatni monitor koji ima svoju rezoluciju. Podesiš samo da se jedan desktop ne deli na dva ekrana (copy), nego da stoji svaki zasebno. Onda pustiš film i prozor plejera odvučeš na drugi monitor (TV) i maksimizuješ ga u full screen.
Fala do neba :) Graficka na laptopu obradjuje snimak? Ako je tako... imam samo integrisanu, videt cemo kako ce sljakati.
Link to comment
samo
Tebi je samo, meni je samo, možda je i kojotu samo, ali većina korisnika u Srbiji nikad i ni radi čega ne pristupa opcijama na routeru radi bilo kakvih podešavanja. Smor, da.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...