Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Mogao si da sačuvaš svaki peti ili deseti frame, bilo bi dovoljno za gif animaciju.Nego, imam jedan glupav problem. Ne dozvoljava mi kucanje EN apostrofa, tj navodnika ("" ovi su na SR tastaturi). Tj. kada držim SHIFT i pritiskam dugme za apotrof - ne kuca ga.Tastatura je ispravna, probao sam menjanje EN-US rasporeda, jbg i dalje zaza...Ono što MOGU je da držim dugme za " i tek onda sa pritiskom na SHIFT dobijem apostrof.Što je kretenski i nepraktično jer kucam u NetBeans-u pa mi često trebaju navodnici. Cenim da je neki Win7 (idiot) feature, jedino ne mogu da nađem koji, sve sam ih pogasio odavno, a ovo zeza i dalje.EDIT: našao sam u čemu je problem. Dead keys. Bem ti budale.

Edited by S.L.
Link to comment

Ili sam ja glup ili je neko lud. Kako se skidaju besplatni appovi iz appleovog ducana, i da li to uopste moze ako si iz Srbije: ne da mi da se prijavim zato sto sam odavde, Srbije nema na spisku, ne prima kreditnu karticu, nece nista.

Link to comment
Mogao si da sačuvaš svaki peti ili deseti frame, bilo bi dovoljno za gif animaciju.
A mogao bi i neko da mi kaze koji program to radi automatski. Mada, ipak cu jos malo da guglam.
Link to comment
A mogao bi i neko da mi kaze koji program to radi automatski. Mada, ipak cu jos malo da guglam.
Nemam pojma šta si uopšte koristio :)Ja sam (nekada) za čupanje scena iz filmova koristio virtualdub ili sada gom player (advanced screen capture opcija).Oba su imala opciju za podešavanje broja frejmova koji će biti sačuvani (divx ima oko 25 frejma tj. slika po sekundi).Podesim da snimi svaku petu i dobijem ok gif.Zadnji gif koji sam sređivao sam odradio u photoshopu. Ima opciju da podeli animaciju u layere, pa onda sam odrediš redosled ili broj sličica brisanjem nepotrebnih.Verovatno ima i neki manji, kompaktniji program, ne bih znao koji, ne petljam se sa gifovima previše. Edited by S.L.
Link to comment
Ovaj tvoj mi konvertov'o do pola laugh.gifNasao sam neki program Camtasia, probacu da se jebavam s tim.
A šta ti fali onom FormatFactoryju koji smo ovde pominjali 1592390872030 puta?
Link to comment

Izabereš video profile sa leve strane, među onim "all to mp4", "all to avi" ima i "all to GIF" profil. Izabere se rezolucija, eventualno dodatna operacija (rotate, mirror itd), izaberu source fajlovi i voila.

Link to comment

pošto mi je bio crko vindovz moj kompjuter-gari mi instalirao vindovz 7 a ni taj ne radi kako valja,gad demit i od tada mi ESET Smart Security blokira skidanje torenta sa pajrat beja...kako da se rešim napasti?

Edited by ivy
Link to comment
A šta ti fali onom FormatFactoryju koji smo ovde pominjali 1592390872030 puta?
Fali to sto se nisam setio da on ima tu opciju. Danke, probacu sad.
Link to comment
pošto mi je bio crko vindovz moj kompjuter-gari mi instalirao vindovz 7 a ni taj ne radi kako valja,gad demit i od tada mi ESET Smart Security blokira skidanje torenta sa pajrat beja...kako da se rešim napasti?
Deinstaliraj ga. I uopšte treba da izbegavaš da instaliraš piratizovane antiviruse osim ako nisi baš 100% sigurna šta radiš (a nisi). Ima besplatnih rešenja, Avira na primer.
Link to comment
Izabereš video profile sa leve strane, među onim "all to mp4", "all to avi" ima i "all to GIF" profil. Izabere se rezolucija, eventualno dodatna operacija (rotate, mirror itd), izaberu source fajlovi i voila.
OMG, a ja pokušavao sa onim delom za konverziju slika :isuse: Tnx :)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...