Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Imam jedan problem sa notebookom MSI x320...Naime, drugar me je zamolio da mu reinstaliram operativni sistem i tako to. Reče da štuca komp gadno, nikad nije čišćen/formatiran otkako je kupljen pre dve ipo-tri godine. Reko da mu nasnimim lepo Win 7, proverim na sajtu i vidim da ima drajvera za XP i za Vistu. Malo proguglam i ispostavi se da dobar deo drajvera postoji za Win 7, ali uglavnom sa sajtova proizvođača komponenata.Problem je što je kompjuter apsolutno nesposoban da pusti bilo kakav video materijal (divx, youtube 360p) u full screenu. Procesor je Intel Atom Z530, grafa Intel Media Accelerator 500, 2GB DDR2 rama. Za grafičku instalirani najnoviji drajveri sa Intelovog sajta negde iz oktobra 2010. Najnoviji K-Lite codec pack (8.6 čini mi se). Generalno se komp ponaša kao desktop mašina kada nema instaliran drajver za grafu, prozori se odvratno i vrlo usporeno pomeraju, skrol je katastrofa. Izuzev tog problema sa grafičkom i puštanjem video materijala, deluje mi da sve relativno okej radi u skladu sa mogućnostima.Vidim na netu da ljudi generalno taj procesor i grafiku smatraju smećem, ali sam prosto zaprepašćen da nije u stanju divx da pusti u fullscreenu bez seckanja, to sam gledao 2001 na Pentiumu 3 od devetsto i kusur megaherca sa 128MB rama ako se dobro sećam...Naravno ostavljam mogućnost da su performanse stvarno toliko očajne, ali kontam da će to neko odavde sa većim iskustvom mnogo bolje proceniti.

Link to comment
u nacelu se slazem, al u ovim basic kontrolama nema overscana, te imam crni border na LCD TV...
Trebaće ti nekom prilikom...
If you are using an AMD (ATI) graphics card and getting a black border or zoomed out effect when connected to your monitor using HDMI, you need to adjust the overscan setting in catalyst control panel. Further more you need to do this for every different refresh rate and resolution to fix the problem in 3d modeslike running games fullscreen.Open Catalyst, drop down graphics and select ‘Desktop & Displays’. Then right click on the small screen at the bottom and click configure. Enable GPU scaling, then click on the ‘Scaling Options’ tab and set underscan to 0%. Click apply. Don’t close the window.Now right click on the windows desktop. Select screen resolution and advanced settings. Select monitor and change the refresh rate to all the different rates. For each one, apply, then go back into catalyst and set the underscan setting to 0% again. Repeat for all desired combinations of resolution and refresh rate.Now the borders should have gone.
Glede netbuka. Isključiš aero. Puštaš preko medija plejera klasik, probaš i VLC pa i gom ako treba. Na nekom od njih će verovatno moći i 720p uz malo seckanja. Da, taj grafički čip je star ali običan video mora da može, pitanje kombinacije kodeka, drajvera i plejera.A youtube teško da će raditi kako valja, prosto fleš ide preko procesora najvećom merom i ovaj se teško bori sa tim. Firefox 12 i najsvežiji flash je sve što možeš da uradiš.
Link to comment
Generalno se komp ponaša kao desktop mašina kada nema instaliran drajver za grafu, prozori se odvratno i vrlo usporeno pomeraju, skrol je katastrofa.
Na mom desktopu prozori samo lete, skrol mek k'o duša.Sa kojim ti to desktopom porediš?
Link to comment

Ja sam imao Lenovo e10, sa sličnom konfiguracijom(atom + govno grafička). VLC je sve puštao bez problema, a ni youtube se nije bunio... Čak sam puštao filmove preko mreže, da ne kopiram na hard, nego sam vukao sa drugog kompa, sve radilo, savršeno...Doduše na XP-u, da napomenem...

Edited by radisa
Link to comment

Deco, verovatno je problem u drajveru kako si i sam zakljucio. Instaliraj XP pa vidi da li se isto ponasa. Odradis ghost masine sa WIN7, pa preinstaliras XP pa proveri.

Link to comment
Sa kojim ti to desktopom porediš?
Lepo reče, bez drivera za grafu.Verovatno se seća Win98, tako je izgledalo kada digneš sistem a nisi instalirao drajvere :DPrema WIKI, ta integruša može da tera 720p. A jes' očajna. GF4 je imao veći clock.
Link to comment

Prvo, hvala svima na savetima.Palo mi je na pamet da probam sa XPom, problem je što ovaj krš nema dvd. Win 7 instalaciju sam bez problema prebacio na fleš za pet minuta, ali XP neće pa neće. Ako neko zna sistem za pravljenje butabilnog fleša za instalaciju XPa, bio bih zahvalan za uputstvo u kratkim crtama. Guglao sam malo, probao sam par nekih programa koji kao završavaju posao, najbliže što sam došao je neki Win2Flash koji je napravio butabilan fleš ali je pukla instalacija negde na pola, prijavio je da mu fale neki fajlovi.

Link to comment
Prvo, hvala svima na savetima.Palo mi je na pamet da probam sa XPom, problem je što ovaj krš nema dvd. Win 7 instalaciju sam bez problema prebacio na fleš za pet minuta, ali XP neće pa neće. Ako neko zna sistem za pravljenje butabilnog fleša za instalaciju XPa, bio bih zahvalan za uputstvo u kratkim crtama. Guglao sam malo, probao sam par nekih programa koji kao završavaju posao, najbliže što sam došao je neki Win2Flash koji je napravio butabilan fleš ali je pukla instalacija negde na pola, prijavio je da mu fale neki fajlovi.
Mislim da sam radio sa http://wiki.eeeuser.com/windowsxpusb drugom metodom, davno, i radilo naravno, mada moraš obratiti pažnju na to da li će ti win install videti hdd koji je sata ili trebaš prvo integrisati drajver u win pa od toga praviti butabilni fleš...
Link to comment

Šta bi mu tu tačno došlo integrisanje? Sedmica prilikom instalacije nije videla hard, izguglah da mu treba SI 3531 SATA drajver. Samo se u tom slučaju integracija svela na pravljenje foldera na postojećem Win 7 butabilnom flešu, kopiranja drajvera, i upućivanja sedmice na folder kada je zatražio drajver za hard disk. Da li je kod XPa to složenije nešto, pretpostavljam da nije toliko intuitivno?

Link to comment

xls fajl, 2 x klik, izbaci mi ascii filter options, šta god zveknem otvori ga u writeru, a ne u office calc i izbaci mi ovo na dve strane:

######################################
ko odgovori, dobije članstvo u eu do 2020. Edited by Hella
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...