Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Koji je to deo racunara u koji ulazi kabl koji spaja ruter sa racunarom i da li je moguce da isti crkne? ...google ping u ranu pokazuje da veza postoji, a opet nemam pristup netu.
Mrežna karta. Najčešće integrisana (na matičnoj ploči). Reistaliraj drajvere za mrežnu.
Mrežnu možeš da testiraš sa ping 127.0.0.1 (loopback adresa, tj. pinguje samu sebe). Ne vidim šta tačno koristiš od opreme, ali, moguće da ti neki modem riknjava.Tehnička podrška može da ti javi da li oni uredno šalju signal do tvog modema, ali, opremu samo ti možeš da prekontrolišeš (lampice na uređaju).
Link to comment
nosi monitor kod majstora. to je bilo kod mene i bio je otišao nekakav ozbiljan deo ali se više ne sećam šta. platila 3500 popravku.
crt? tft? napon najverovatnije, kreni od kabla za struju pa predji na vga kabli. moguce je da ima neki prekid negde. ako prodju testove ova dva u tom slucaju probaj neki drugi monitor pa ce se videti da li je generalno do monitora ili mozda cak do grafe.
Ipak nije ni do monitora ni do graficke vec do kablovske. :isuse: Kad izvadim kabl treperenje prestaje, treba da nabavim neki galvanizator da bi treperanje i uz TV prestalo.
Link to comment
Mrežnu možeš da testiraš sa ping 127.0.0.1 (loopback adresa, tj. pinguje samu sebe). Ne vidim šta tačno koristiš od opreme, ali, moguće da ti neki modem riknjava.Tehnička podrška može da ti javi da li oni uredno šalju signal do tvog modema, ali, opremu samo ti možeš da prekontrolišeš (lampice na uređaju).
Testirao i primio sva cetiri 'paketa' nazad, pa pretpostavljam da to znaci da nije problem u mreznoj? Lampice sve svetle i reaguju na izvlacenje kablova. Jbm mu misa, na kraju ce da ispadne da sve radi :D U pitanju je Telekomov ruter huawei hg510, koji navodno ima obicaj da rikne. Iscimacu ove iz Telekoma da dodju da zamene ruter, pa ako ni u tome nije problem, nosim ga u servis.
Link to comment

Pa, mrežna ti radi, u centrali ti nije problem, ostaje ti taj modem kao mogući krivac.Inače, vađenje strujnog kablića na 10s izaziva reset modema-rutera, ako to ne pomaže, a već si probao reinstall softvera koji si dobio uz njega, ostaje ti samo da zoveš podršku da ponesu drugi i sami provere.

Ipak nije ni do monitora ni do graficke vec do kablovske. :isuse:
Ortak je svoju tv karticu uvek ubadao u slot najdalji od grafičke iz tog istog razloga. Edited by S.L.
Link to comment

Sajt rađen u wordpressu naprasno ne prihvata admin password. Oni koji su ga napravili više ne postoje, tj. ne može im se uću u trag, al svejedno ne verujem da su oni nešto menjali, nema smisla ni logike. Kako god, šta mi je činiti ne bi li ga otključao? Wordpress ne jebe mailove, a mrzi me da se logujem na njihov forum, ima li kakvog jednostavnog rešenja?

Link to comment

Za početak vidi da li ti je uključen caps lock i da li ti je EN ili SR tastatura (pozicija y i z) tastera. Čisto za svaki slučaj. Ostalo ne znam, soryška.

Link to comment

Proverio to odmah, nije. Fala u svakom slučaju. Ima fora da se klikne na "lost password", ali onda treba da ukucam mail koji je registrovan u bazi, a to je mail ovih nesreća što su pravili sajt. Znači ništa ni od toga.Moram ganjati kakva mlada hakera, nema druge.

Link to comment

Svi passwordi su sacuvani u bazi. Ako imas pristup hosting nalogu, onda imas i pristup bazi i to verovatno preko phpmyadmina. Ako ne to, imas nesto drugo. 99% je phpmyadmin, pa kad se ulogujes, izaberes bazu s leve strane (ili imas samo jednu, pa je vec selektovana), pa onda users tabelu, najverovatnije wp_users.Kad ti otvori tu stranu, vise ne gledas levo, nego u glavnom delu i kod usera kojeg hoces da izmenis (admin verovatno) klikni na edit. Pass naravno nije sacuvan da mozes da ga procitas, ali mozes da ga izmenis. Izguglah ovde http://scriptserver.mainframe8.com/wordpress_password_hasher.php - tu mozes da ukucas pass koji hoces, on ce da iskoristi wordpressovu hash f-ju i izbaci ti pass koji treba da sacuvas u bazi. To onda kopiras u user_pass polje.Ne bi medjutim trebalo tek tako da se desi. Ili imas pogresan pass, ili je neko promenio password.

Link to comment

@svima koji su se potrudili da pomognuProblem je bio u ruteru, zamenio ga i sad sve radi kao podmazano. Ali cudu ne mogu da se nacudim liku iz tehnicke podrske koji mi mrtav-'ladan kaze "ako sve lampice svetle, nije do nas" :mellow: Ne znam da li je losija varijanta da je glup ili da je bezobrazan.

Edited by Evropejac
Link to comment

Ama jos rekoh coveku da sam sve zivo odradio, i da nije do fajervolova(svi disejblovani), ni do antivirusa(probno deinstalirani), da mrezna kartica radi(fala za ono u komand promptu, ladno bih bezveze dao pare za novu), da svi kablovi rade i da reaguju na vadjenje i da zamena istih ne resava problem... Ne razumem se bas u ovo, rekoh - ako mi covek kaze da je sve u redu ako sve lampice svetle, verovatno zna sta prica. :isuse: Nego sam nakacio ruter na laptop, nije ni na njemu hteo da radi, i dobijem neku devojku koja me usput pita da li je to huawei hg510, ja kazem da jeste, i ona mi rece da donesem ruter u poslovnicu i da ce mi dati novi. Brate.u svakom slucaju, jos jednom hvala svima :)

Edited by Evropejac
Link to comment

Iz nekog razloga ne mogu da pristupim mejlu na hotmail nalogu. Uđem u nalog redovno, otvori se lista u inboxu, ali ni jedna poruka ne može da se otvori. Isto na Chrome, FF i IE8. Gmail i ostali poslovni nalozi rade OK.Verovatno je nešto do Javascripta, što kaže i google. Obrisao sam "stari" JRE6-22, očistio registry, instarlirao JRE6-31 sa sajta, ali i dalje ne šljaka.Šta može biti rešenje?

Edited by buffalo bill
Link to comment

Ne znam, ali ti nece pomoci brisanje JRE bilo cega, jer Javascript nije isto sto i Java. Ako je nesto do Javascripta, idi u podesavanja browsera i iskljuci javascript. Ja sam imao problem s yahoo mailom, nisam mogao da se ulogujem s pravim passwordom, pa sam na kraju uspeo preko mobile verzije.

Link to comment

imam ati hd4650. vec nekoliko meseci unazad, odnosno nekoliko verzija drajvera unazad, AMD engine vision control center nece da se podigne. proces mom.exe nije aktivan. kada pokusam da pokrenem vision control center, mom. exe se u task menageru na trenutak pojavi, pa nestane. nisam nista ukidao iz startupa. google mi nije pomogao, osim da vidim da ima jos ljudi sa istim problemom, koji su probali uglavnom isto sto i ja, sem da pitaju na ppp. el ima neko ideju?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...