Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Veceras palim komp,kad ono slika na monitoru treperi da su me oci zabolele za 2 minuta?Sta moze biti uzrok,do sada se nikada nije desavalo tako nesto?
nosi monitor kod majstora. to je bilo kod mene i bio je otišao nekakav ozbiljan deo ali se više ne sećam šta. platila 3500 popravku.
Link to comment
Veceras palim komp,kad ono slika na monitoru treperi da su me oci zabolele za 2 minuta?Sta moze biti uzrok,do sada se nikada nije desavalo tako nesto?
crt? tft? napon najverovatnije, kreni od kabla za struju pa predji na vga kabli. moguce je da ima neki prekid negde. ako prodju testove ova dva u tom slucaju probaj neki drugi monitor pa ce se videti da li je generalno do monitora ili mozda cak do grafe.
Link to comment
šta ti izbacuje ili ne izbacuje? koji brauzer?
probala i sa lijom i sa hromom, samo crnilo ... ustvari, izbacuje mi one glupe reklame, ali od strima ništainače me u poslednje vreme nešto zeza, ubacuju mi se neke leve veze ... jel' može biti do av zaštite ili nešto na tu temu ?edit:upravo našla neki strim koji radi (jedan u sto). jel' to onda znači da ipak nije do mog kompa ? Edited by duda
Link to comment

A ja se kao nešto raspisao :D i sad vidim edit.Najlakše je uvek da probaš jutjub, ako tu šljaka, onda je fleš ok, zeza ili neka skripta ili nešto slično na tim sajtovima

Link to comment
A ja se kao nešto raspisao :D i sad vidim edit.Najlakše je uvek da probaš jutjub, ako tu šljaka, onda je fleš ok, zeza ili neka skripta ili nešto slično na tim sajtovima
šta ti je to?
Link to comment

java skript je programski jezik koji se dosta koristi za programiranje veb sajtovaevo probaj ovaj link kod mene radi na lisici

Edited by Garnirung
Link to comment

Koji je to deo racunara u koji ulazi kabl koji spaja ruter sa racunarom i da li je moguce da isti crkne? Imam internet konekciju, fajervolovi disejblovani, eset eksperimentalno potpuno deinstaliran, google ping u ranu pokazuje da veza postoji, a opet nemam pristup netu. Imao sam vec duze vreme problema sa cestim pucanjem veze, pa sam mislio da je do telekoma ili rutera, al djavola, nije. Aj pomagajte pre nego sto ga odnesem u servis

Link to comment

Mrežna karta.Najčešće integrisana (na matičnoj ploči). Reistaliraj drajvere za mrežnu.Ako imaš ADSL modem/ruter možeš da povežeš računar i USB kablom (verovatno ćeš morati samo drajvere da instaliraš).

Link to comment

Pre bih poverovao da to ruter kaki, nego mrežna karta. Da nije ostao neki web filter plugin u browseru? Jesi probao sa nekim drugim browserom?Kad ti je veza pucala, je li pucala na svim sajtovima ili na vrlo konkretinim? Koliki ti je MTU parametar u ruteru?

Link to comment

Hvala obojici na odgovorima.Da, mrezna karta je integrisana, ali bih reinstalaciju drajvera sacuvao za kasnije, jer ne bih da secem granu na kojoj sedim - ono je bila moja laicka dijagnoza :) U proteklih mozda mesec dana sam imao redovna pucanja veze koja bi se resila time sto bih rucno iskljucio i ukljucio ruter, zato sam i mislio da je nesto do rutera ili telekoma. Pucalo je od gugla preko foruma do jutjuba, bez pravila, ali bih resio vec pomenutom metodom, medjutim od juce to vise ne pali, a iz tehnicke podrske mi kazu da sam uredno konektovan. Onda sam pomislio da je problem u esetu, jer on ume da pravi takve probleme, pa sam ga deinstalirao potpuno, ali izgleda problem nije bio u njemu. Pokusao sam i u hromu i u ie-u, isto je. Zapravo, ne mogu da se nakacim na skajp ili dropboks, dakle konekcija generalno ne postoji.Ako je mtu parametar ono do cega se dolazi kucanjem ip adrese u brauzeru, onda tome ne mogu da pristupim - otvori mi prozor sa juzerom i sifrom, ja ukucam ono standardno, ali autorizacija ne uspe. Menjao sam i kablove, nije do njih.

Link to comment

Ne uspeva autorizacija? Da se neko iz komšiluka ne koristi tvojim wifi ruterom? :DDa, do podatka koliki je MTU parametar se dolazi preko web interfejsa rutera, gde se i ostale stvari podešavaju. Desi se da u nekim modelima ostane fabričkih 1500, pa dolazi do pucanja zbog segmentacije paketa, posebno kod streaminga i sajtova gde se prenosi neki "binarni" sadržaj, dok više tekst-bazirani sajtovi tipa wikipedije bez mnogo dodatnog materijala prolaze relativno bezbolno u takvim situacijama.U principu, možeš da probaš da zaobiđeš ruter tako što ćeš prikačiti modem direktno na komp, pa videti da li onda sve radi.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...