Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Podesiš sync u samom FF da ti se bookmarkovi snime "u cloudu" ili iskoristiš neki addon za to tipa Xmarksa. I onda te bookmarkovi uvek čekaju negde gore - i kad reinstaliraš sistem, samo uradiš sync i čekaju te svi.Posebno korisno ako deliš iste bookmarkove između više kompova. Xmarks je bolje rešenje ako rabiš i različite browsere, jer ima addon i za Chrome, pa možeš tako da sinhronizuješ bookmarkove između FF i Chroma na istom ili različitim mašinama. Plus, Xmarks može da sinhronizuje i druge stvari - šifre (njih doduše nikad ne bih negde online snimao), tabove, history i druge stvari. Plus što ima deo (koji može da se isključi) koji ti prikazuje rejting sajtova i sl.

Link to comment
Možeš da zamoliš nekoga da uplati to u tvoje ime. Nisam video: šta je dozvoljeno kao način plaćanja? (Visa, PP, AP, MB..)
mozda moze neko da uplati ali ne znam da li cu moci da gledam.
probaj sa TOR-om
sta je TOR?
Link to comment
mozda moze neko da uplati ali ne znam da li cu moci da gledam....
Zašto ne bi mogao da gledaš? Na koji način se identifikuješ kao gledalac koji je platio? Imaš li odgovor na drugi deo pitanja?
Link to comment

Jel' ima neko ideju za ovo...Dakle, laptop, kućna mreža, wireless...Iz jednog usera na laptopu "radi internet", iz drugog ne...Unutrašnja mreža se vidi(ovo pišem sa desktopa, preko Remotea)... Svi drugi uređaji(telefoni, tablet) se konektuju regularno na net...Probao restart laptopa, ništa... Poenta je nešto do usera, ali šta? Posle logout-login, na trenutak, pingovanjem se vidi ruter, a onda ništa... Da bude najbolje, user koji može da pristupi netu nije admin, a onaj koji ne može je admin...Daklem, help...Edit:Kad uradim repair connection, radi par minuta normalno, pa onda crkne... Tako je i na drugom useru, samo ga nisam njakao dovoljno dugo, da utvrdim tu zakonitost...

Edited by radisa
Link to comment
da li si instalirao nesto novo skoro kao admin? probaj da iskopas da li je pazario neki virus.
Ma nije se ništa instaliralo... U principu, niko nikad ni ne ulazi u admin usera, jer je ženin kompjuter...Sad ne radi ni u non-admin useru...U stvari, radi minut-dva, posle repaira i crkne... Ali samo internet... Mreža je ok... Samo ne vidi ruter... Probao sam i njega da restartujem... Isto...
Link to comment
Otkad je tako? Ako je pre bilo OK, da li je bilo nekih promena u skorije vreme?Koji OS? Koji security na Wi-Fi-u (pretpostavljam WPA2)? Da li su ti sva podesavanja na routeru prema specifikacijama provajdera? Primera radi, netacne VPI/VCI brojke mogu da urade to sto opisujes (imas Wi-FI, ali ne i internet).Takodje, kad si u tom profilu gde kazes da radi Wireless Internet, proveri mu sve settings iz Wi-Fi Properties (ukljucujuci i adapter settings) i vidi da li su isti u drugom profilu.Ako si na Win7, mozes da proveris i neke od ovih komandi:
netsh wlan show profilesnetsh wlan show allnetsh wlan export profile folder="PATH_TO_FOLDER" name=PROFILENAME
Ovo poslednje eksportuje Wi-Fi settinge za profil, imas detalje ovde.
Link to comment
Otkad je tako? Ako je pre bilo OK, da li je bilo nekih promena u skorije vreme?Koji OS? Koji security na Wi-Fi-u (pretpostavljam WPA2)? Da li su ti sva podesavanja na routeru prema specifikacijama provajdera? Primera radi, netacne VPI/VCI brojke mogu da urade to sto opisujes (imas Wi-FI, ali ne i internet).Takodje, kad si u tom profilu gde kazes da radi Wireless Internet, proveri mu sve settings iz Wi-Fi Properties (ukljucujuci i adapter settings) i vidi da li su isti u drugom profilu.
XP je u pitanju... WPA2 je... Ruter je prema specifikaciji provejdera, ali to nije previše bitno...Nije do profila, jer je i tamo počeo da se ponaša isto... Ništa nije instalirano u skorije vreme i počeo je tako da se ponaša danas uveče... Žena tvrdi da je danas ceo dan bilo sve OK...Konfiguracija je ruter-wireless AP- Mašina... Znači LapTop se ne kači direktno na ruter, nego ima AP(tačnije wireless ruter sa isključenim routingom) između...Svi drugi urađaji u kući nemaju problem da se nakače na NET, samo LapTop...Mene buni to što se posle repaira sve dovede u red na neko vreme, a zatim se isključi... I to samo net... Rekao bih da bi mogao biti neki virus, ali to je totalno besmisleno...Radio sam winsockfix i Microsoftfix50199 i nisu dali rezultata...Ukratko, glupo do zla boga i samo čekam da iskoči gremlin... Edited by radisa
Link to comment
Mene buni to što se posle repaira sve dovede u red na neko vreme, a zatim se isključi... I to samo net... Rekao bih da bi mogao biti neki virus, ali to je totalno besmisleno...
Ne znam za takav virus, mada mozda ima svasta za sta ne znam. Meni pre lici na authentication problem. Ja se ne bih mnogo dvoumio na tvom mestu, bekap, pa reinstalacija na cisto (posto sve drugo kazes da radi u svim kombinacijama, onda je najsumnjiviji sam laptop, tj. software/settings na njemu). Mozda pre re-installa ipak probati 1 System Restore na neko vreme od pre nego sto je poceo tako da se tako ponasa. Da nije neki Win Update (koji mozda niste ni primetili) sve zabrljao.
Link to comment
Ne znam za takav virus, mada mozda ima svasta za sta ne znam. Meni pre lici na authentication problem. Ja se ne bih mnogo dvoumio na tvom mestu, bekap, pa reinstalacija na cisto (posto sve drugo kazes da radi u svim kombinacijama, onda je najsumnjiviji sam laptop, tj. software/settings na njemu). Mozda pre re-installa ipak probati 1 System Restore na neko vreme od pre nego sto je poceo tako da se tako ponasa. Da nije neki Win Update (koji mozda niste ni primetili) sve zabrljao.
Win update je isključen, tako da nije to... E vidiš, obično isključim Sistem restore, ali ovde nisam... Probaću, pa ću videti...Probaću još ponešto, pre reinstalacije (koju nemam vremena pre vikenda da radim :( ) ako sistem restore ne bude radio... Bar reinstalacija ne bi trebala biti problem, jer je mašina skoro prazna...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...