Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

ne verujem da je napajanje (Antec EarthWatts 650 Watt).da li je moguce da je temperatura?krenuo sa 'furmark' da testiram, popela se temperatura na 80 stepeni i iskljuci se.kad sam obnavlajao, zadrzao sam neke drljave ventilatore.80 stepeni mnogo? da li moze da bude da je to ili da iskljucim tu mogucnost?

Link to comment

Verovatno gotivac kad kaže napajanje, misli na napajanje za fen. Da li ti se vrti fen, tj. ventilatori (imaš onaj veliki u samom napajanju, i onaj mali koji je nakačen na CPU). Probaj da izduvaš prašinu. Ponekad na nekim kompovima pomaže da se flash-ira BIOS (ako znaš šta radiš, ako ne znaš - NEMOJ).Uglavnom, ako ti se ne vrti ventilator, pogledaj u specifikacijama tačno naziv dela, pa ga negde nabavi i zameni (obično je jednostavno). Ovo što gotivac kaže, imali smo već više puta na topiku, ako je crkao onaj ventilator u napajanju, onda menjaš ceo power supply (ni to nije komplikovano previše).(Naravno, ovo nema neke naročite veze sa onim nestajućim ikonicama, osim što se možda taj fajl bio koruptirao od suviše crash-ova.)

Link to comment

definitivno je hladjenje. stavio sam neko cudoviste od kucnog ventilatora i testiram one stvari koje su dovodile do crasha-a i za sada je sve ok.pogledao sam, svi oni rade, ali nesto mlitavo, tako da cu ih sve zameniti.

Link to comment
vec par meseci unazad mi se desava da komp prestane da radi, sam od sebe. naime, u jednom momentu kao da ode u sleep mode, ne reaguje uopste, crni ekran, kao da je iskljucen a lampica i dalje gori i on se cuje kao da 'radi'. mora na dugme da se iskljuci. nisam mogao da provalim zajednicke tacke takvog desavanja. nije se to desavalo u tako cestim intervalima. medjutim, juce resio da ukljucim menadzera na desktopu i meni u momemntu kada pocne utakmica, iskljuci se. krenem ponovo i opet isto. da skratim pricu: kada recimo krenem da ocenim sistem obavezno se iskljuci (pominjem to jer su to sad zajednicke povezane tacke koje dovode do iskljucenja).graficka?
Pregledaj BIOS. Deluje mi da imaš uključenu zaštitu od pregrevanja. tj. automatski shutdown ako proc. dogura XX*c.Proveri kuler, očisti ga i prati temperaturu.
Link to comment
pogledao sam, svi oni rade, ali nesto mlitavo, tako da cu ih sve zameniti.
Može to da bude i nešto drugo, u svakom slučaju, zamena ventilatora ne bi trebala da te košta puno. Neki BIOS-i imaju podešavanja za brzinu CPU ventilatora, pa baci pogled tamo. U svakom slučaju možeš da probaš da resetuješ BIOS (F9) i vidiš da li pomaže. Takođe i update BIOS-a pomaže u nekim slučajevima (obično na sajtovima proizvođača imaš uputstva, kao i download).
Link to comment
Pregledaj BIOS. Deluje mi da imaš uključenu zaštitu od pregrevanja. tj. automatski shutdown ako proc. dogura XX*c.Proveri kuler, očisti ga i prati temperaturu.
To je to, garanteka. U BIOSu ti namešteno da ga ugasi kad prevali 80c.E sad, i5 750 bi trebalo da šljaka i preko 100c, ali bolje sredi kuler, sa dobrim bi temperatura morala da bude ispod 60c.
Link to comment

Halo IT poznavaoci! Zna li ko ima li negde programce koje pravi bootable iso fajlove? Treba mi k'o 'leba! Postoji neki MagicISO, medjutim taj se placa. Na warez sajtovima su svi linkovi ubiveni.SW moze da bude za Win ili linux.(Da preciziram, ne treba mi program koji pravi bootable USB - to imam, vec bas bootable iso, koji posle mogu da naprzim na CD).

Edited by Indy
Link to comment
Halo IT poznavaoci! Zna li ko ima li negde programce koje pravi bootable iso fajlove? Treba mi k'o 'leba! Postoji neki MagicISO, medjutim taj se placa. Na warez sajtovima su svi linkovi ubiveni.SW moze da bude za Win ili linux.(Da preciziram, ne treba mi program koji pravi bootable USB - to imam, vec bas bootable iso, koji posle mogu da naprzim na CD).
Probaj CloneCD ili CloneDVD.
Link to comment

Koliko mogu da vidim na sajtu, to ne radi to sto meni treba. EDIT. I za Anonymousa, isto, to nije to. Probacu da negde nadjem MagicISO za dz.

Edited by Indy
Link to comment

Verovatno... ali onda opet moram da nadjem cracked kopiju. (EDIT. Cudi me samo da bas nista od te sorte ne mogu da nadjem za linux, sto bi bilo i verovatnije da je fraj EDIT2. Kroz maglu se secam sa linux kursa da ima linijska komanda koja moze da napravi iso, samo moram da proverim da li je bootable; bice mozda malo zeznuto, posto moram da podignem bootable Windows 98).

Edited by Indy
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...