Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Photoshop CS5.1 pitanje - kaže da kao minimum zahteva CPU od 2 GHz. Da li je neko slučajno probao na sporijoj mašini? Moj stari lapot-op je 1.67 GHz, pa ne znam da li da se smaram sa (komplikovanom) instalacijom uopšte, ako neće raditi.

Link to comment

Imam problem sa Chrome-om.Pre dan-dva su mi se sve htm/html ikonice prebacile u onu praznu ikonicu, kao da je u pitanju unknown extension.Sve radi normalno, otvara sa Chrome-om bez problema, ali ikonice ostaju blank. Probao sam da ponovo rucno asociram htm/html faljove za Chrome, da ga ponovo postavim kao default, ali i dalje sve stoji.Par "saveta" na netu nije otislo dalje od ovoga sto sam vec uradio.Nije operativni problem ali frustrira gomila belih ikonica.Thx za neki savet.

Edited by buffalo bill
Link to comment
Imam problem sa Chrome-om.Pre dan-dva su mi se sve htm/html ikonice prebacile u onu praznu ikonicu, kao da je u pitanju unknown extension.Sve radi normalno, otvara sa Chrome-om bez problema, ali ikonice ostaju blank. Probao sam da ponovo rucno asociram htm/html faljove za Chrome, da ga ponovo postavim kao default, ali i dalje sve stoji.Par "saveta" na netu nije otislo dalje od ovoga sto sam vec uradio.Nije operativni problem ali frustrira gomila belih ikonica.Thx za neki savet.
Probaj ovo. Malo je smarajuće, ali mislim da bi pomoglo.
Once in a while, the shortcut icons on the Windows desktop may suddenly been changed or became blank or ‘white paper’ icon, where supposedly the icons should be colorful and customized in style and color. It’s as if the icon for the shortcut has been removed or unassigned, and been replaced with default blank icon in white.The bug happens whenever there is corruption in icon cache database. For example, in Windows 7 pre-RC release, a network connection or broadband connection shortcut’s icon placed on desktop by user manually will go haywire and turn into blank default icon if there is another third-party program places an icon on desktop later.In order to fix the problem where shortcut icons turn to blank icon, try to refresh or rebuild the cache database for icons. There are many system management software utilities that may reset the icon cache db automatically, but here’s how to reset the icon cache db manually.To refresh and reset the icons cache, go to the following folder:C:\Users\\AppData\Local\To see the hidden AppData folder, go to Organize -> Folder and Search Options -> View tab, and select Show hidden files, folders and drives, and uncheck Hide protected operating system files (Recommended).Once inside the folder, delete IconCache.db. Create a new file named IconCache.db, and set it to Read Only attribute in Properties (if the file is not read only, the cache won’t be reset). Then restart the computer. Remove the Read Only attribute of IconCache.db file, and the icons cache will be refreshed. The step will restore the desktop shortcut icons to their lawfully icons.Source: mydigitallife
Link to comment
Isključivanje Following ti ne radi?
Radi, ali preko njega mogu ucmekati samo one koje sam lično izabrala da pratim,a mene interesuje da pokokam one koji su došli niotkuda, a na twitt "listingu" ne postoji opcija following. p.s. please, imaj strpljenja s apsolutnom početnicom na twittu. :)
Link to comment

Pa te ne možeš da pocmekaš. Verovatno misliš na one koje ti sam twitter preporučuje da pratiš. Njih možeš samo da ignorišeš. Još bolja je solucija da twitter sajt uopšte ne otvaraš - to sam ja primenio kao rešenje. Ako me neko direktno mesidžuje, ili neko retweet-uje moj tweet, ili neko favorituje moj tweet, dobijem e-mail o tome. U protivnom, ono šta pišu ovi koje followujem - ne zanima me (a ni njih šta ja twittujem). Twitter je jedno veliko sranje... ali, ima neku ograničenu funkcionalnost kao alat za promociju tj. marketing.

Link to comment
Twitter je jedno veliko sranje... ali, ima neku ograničenu funkcionalnost kao alat za promociju tj. marketing.
I ja sam to zaključila. Zamalo da ti kažem laku noć (kod mene je 3.13 AM), pa se setih da si Tamo Daleko.
Link to comment
Start>All Programs>Accessories>System Tools>System RestorePa izaberi neki raniji datum, iz vremena dok je jos sve lepo izgledalo.
stvar je zapravo malo komplikovanija.vec par meseci unazad mi se desava da komp prestane da radi, sam od sebe. naime, u jednom momentu kao da ode u sleep mode, ne reaguje uopste, crni ekran, kao da je iskljucen a lampica i dalje gori i on se cuje kao da 'radi'. mora na dugme da se iskljuci. nisam mogao da provalim zajednicke tacke takvog desavanja. nije se to desavalo u tako cestim intervalima. medjutim, juce resio da ukljucim menadzera na desktopu i meni u momemntu kada pocne utakmica, iskljuci se. krenem ponovo i opet isto. da skratim pricu: kada recimo krenem da ocenim sistem obavezno se iskljuci (pominjem to jer su to sad zajednicke povezane tacke koje dovode do iskljucenja).graficka?ploca: gigabyte p55-ud6procesor: intel core i5 750graficka: hd 5770sedmica 64 ps font sam resio, ali to zapravo i nije bio problem vec uzrok nekih cackanja.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...