Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Ne, oba su ntfs [pise u disk defragmenteru], a raspakovani folderi su ok velicine, avg 40ak megabajta, kerio 13ak a winrar 3.2.
Jedino sto mi pada na pamet su prava pristupa tim fajlovima i folderu u koji treba da se raspakuju... Mozda da to proveris...
Link to comment

drug ima sledeci problem:kupio je laptop, bez windowsa (ima freeDOS)kada pokusa da instalira windows, ne moze - javlja mu da nema drajvere za hard disk.ako ne krene odmah na instalaciju windowsa, dos 'ne vidi' dvd, te ne moze u dosu da instalira te drajvere. dobija gresku shsucdx can't install.sta uraditi?

Link to comment
drug ima sledeci problem:kupio je laptop, bez windowsa (ima freeDOS)kada pokusa da instalira windows, ne moze - javlja mu da nema drajvere za hard disk.ako ne krene odmah na instalaciju windowsa, dos 'ne vidi' dvd, te ne moze u dosu da instalira te drajvere. dobija gresku shsucdx can't install.sta uraditi?
Moze li da vidi USB kao neki boot disk?Ako moze iskopirati drajvere na njega (ili sta sve treba), ako ne moze bojim se nista bez floppy-a.
Link to comment
drug ima sledeci problem:kupio je laptop, bez windowsa (ima freeDOS)kada pokusa da instalira windows, ne moze - javlja mu da nema drajvere za hard disk.ako ne krene odmah na instalaciju windowsa, dos 'ne vidi' dvd, te ne moze u dosu da instalira te drajvere. dobija gresku shsucdx can't install.sta uraditi?
Da li je u pitanje RAID hard? XP?Ako je tako onda mu treba USB flopy ili da integriše RAID drajvere u instalaciju Wina.
Link to comment
manirom iskusne svinje prosuo jogurt po tastaturi.nakon ciscenja, pritisak na space bar mi otvara explorer.cenim da sam pritisnuo nesto sto je aktiviralo shortcutovanje.restart nije pomogao.
Baci je. Ja sam otvarao tastature kada su mnogo smocene i mogu ti reci da je to velika jebana. Unutra imas provodnike na dve folije i ako je izmedju njih voda, moras sve to da rastavis, obrises, pa ponovo sastavis. Ovaj deo sa sastavljanjem je posebno zajeban. Ovo sve sto ti pricam vazilo je za dve tastature koje sam ja raskantavao, ne mora da znaci da je univerzalno. Inace, ako si pazljiv i ne tresu ti se ruke, mozda mozes i sve to lepo da vratis na svoje mesto (sa sve tasterima koji obavezno poispadaju), ali za manje od 10 evra koliko kosta jeftina tastatura, nema smisla zajebavati se.
Link to comment
Moze li da vidi USB kao neki boot disk?Ako moze iskopirati drajvere na njega (ili sta sve treba), ako ne moze bojim se nista bez floppy-a.
Da li je u pitanje RAID hard? XP?Ako je tako onda mu treba USB flopy ili da integriše RAID drajvere u instalaciju Wina.
Zajednicki je prijatelj pa da se ubacim...XP pokusavamo da mu instaliramo, a to sto kazete USB flopy... to nije isto sto i obicna USB flash zar ne? :P E sad koji je hard... u biosu vidim ovoDevice:HDVendor:WDC WD800BEVS-22RSTOLBA Mode:SupportedBlock Mode:16SectorsPIO Mode:4Async DMA:MultiWord DMA-2S.M.A.R.T.:Supported Vidim i Boot Device SATA:PM-WDC... dakle isto sto i pod Vendor
Link to comment
Zajednicki je prijatelj pa da se ubacim...XP pokusavamo da mu instaliramo, a to sto kazete USB flopy... to nije isto sto i obicna USB flash zar ne? :P E sad koji je hard... u biosu vidim ovoDevice:HDVendor:WDC WD800BEVS-22RSTOLBA Mode:SupportedBlock Mode:16SectorsPIO Mode:4Async DMA:MultiWord DMA-2S.M.A.R.T.:Supported Vidim i Boot Device SATA:PM-WDC... dakle isto sto i pod Vendor
Nije RAID nego SATA, ali biće da sam u pravu. Ne, nije isto USB flash i USB flopy. To je ono kad ti na početku instalacije ponudi da pritisneš F6 da bi instalirao SATA-RAID drajvere i mora da bude sa flopija (USB ili običan, svejedno). Pošto verovano nećete da kupujete taj USB flopy ostaje druga varijanta. SATA drajver (trebalo bi da ima na disku koji je došao uz komp) treba da se integriše u instalaciju Windowsa, a to se lako uradi pomoću ovog programčića.
Link to comment
Zajednicki je prijatelj pa da se ubacim...XP pokusavamo da mu instaliramo, a to sto kazete USB flopy... to nije isto sto i obicna USB flash zar ne? :P
Nije, naravno. :)
E sad koji je hard... u biosu vidim ovoDevice:HDVendor:WDC WD800BEVS-22RSTOLBA Mode:SupportedBlock Mode:16SectorsPIO Mode:4Async DMA:MultiWord DMA-2S.M.A.R.T.:Supported Vidim i Boot Device SATA:PM-WDC... dakle isto sto i pod Vendor
Aha, dakle SATA onda imaš nekoliko varijanti.1. Isključiš SATA u BIOS-u (ako može). Mana nemaš pogodnosti SATA diska.2. Priključiš usb floppy drive i kada ide instalacija sa F6 je zaustaviti i ubaciti floppy sa drajverima. Mana treba ti floppy disk drive.3. Napraviš novu instalaciju Windows XP-a sa tvojim drajverima, integrišeš ih u instalacioni CD. Treba ti program nlite. Mana, više zezanja treba kopirati ceo instalacioni na disk, udružiti drajvere, napraviti image, ponovo rezati...Edit: Rekao već Biohemičar :) Edited by wall
Link to comment
....1. Isključiš SATA u BIOS-u (ako može). Mana nemaš pogodnosti SATA diska.....Edit: Rekao već Biohemičar :)
Zaboravio sam ovo prvo, ali obično ne može. Ako može, skratiš si muke :)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...