Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

@Takeshi & Historian:Mislim da se ne razumemo.Ne u footeru, gde kad obeležiš nekoliko fajlova, ti pokaže njihovu sumu (obeleženo sa 1); Na to se odnosi vaš savet.tcup2a.jpgŽelim da mi veličina piše u koloni "size" ("2") i da piše, ako gledamo okačeni primer, 1.8MB, a ispod 52KB.
Pa to se i podešava tamo gde sam napisao, Configuration/Options/Tabstops tu imaš dve roletne - prva Size display (gde staviš Dynamic x k/M/G i onda ti pokazuje bytes/kilobytes/megabytes u redovnoj size koloni) i druga roletna In footer koja ti pokazuje isto to, samo u footeru.Što se tiče računanja veličine foldera, bio je neki plugin, nešto poput DirSize, ali ne znam dal' to radi u svim verzijama TC. Prokopaj malo po Ghisler forumu...
Link to comment
Adresa/IP sajta nisu uneseni u c:\Windows\System32\drivers\etc\hosts?
Nema ničega u tom fajlu, a njinjdonjs mi ne dozvoljava da unesem info - kao nemam administratorske privilegije. pih. poslednje što sam radio pre ove glupave situacije je bilo instaliranje softvera u joomli na tom istom sajtu koji sad neće da radi. laptop na kojem sam sve to radio u ofisu radi sasvim dobro, otvara sajt bez problema.
Link to comment
Pa to se i podešava tamo gde sam napisao, Configuration/Options/Tabstops tu imaš dve roletne - prva Size display (gde staviš Dynamic x k/M/G i onda ti pokazuje bytes/kilobytes/megabytes u redovnoj size koloni) i druga roletna In footer koja ti pokazuje isto to, samo u footeru.Što se tiče računanja veličine foldera, bio je neki plugin, nešto poput DirSize, ali ne znam dal' to radi u svim verzijama TC. Prokopaj malo po Ghisler forumu...
Tenks, ali ta roletna određuje samo kakav će biti Size prikaz u pregledu "all file details" a koji se ne može izmeniti u smislu dodavanja još neke kolone (pokazuje samo size, date i attr:tcup3.jpgNiti se može kopirati/duplirati pa menjati :( Edited by ion
Link to comment
ma taj i jeste.. :/
Pa taj i treba da bude, problem je verovatno što je dokument koji nije bio UTF-8, umesto da bude konvertovan, samo snimljen sa UTF-8 enkodingom, pa je došlo do ovoga.U principu, ako nije prekasno, otvori fajl u Notepad++, pa u meniju Encoding se malo poigraj sa opcijama Encode i Convert, možda uspeš nešto da uradiš.
Link to comment
Nema ničega u tom fajlu, a njinjdonjs mi ne dozvoljava da unesem info - kao nemam administratorske privilegije. pih. poslednje što sam radio pre ove glupave situacije je bilo instaliranje softvera u joomli na tom istom sajtu koji sad neće da radi. laptop na kojem sam sve to radio u ofisu radi sasvim dobro, otvara sajt bez problema.
Ako DNS kaki, vidi koji je - prompt, "nslookup urlsajta" (ako već hoćeš da radiš istraživane dns polja, onda "nslookup -debug urlsajta"). Ako taj DNS server pravi probleme - koristi drugi. Pošto si kući, možeš u svojoj ipv4 konfiguraciji zadati konkretan dns server (provajdera recimo) ako ti je na auto ili neki drugi ukoliko ovaj ručno zadati pravi problem.A ako si na sajtu instalirao neki security plugin, možda je neki filtering koji tebi brani pristup. To uvek možeš da testiraš tako što blokiraš plugin u admin panelu i isprazniš joomlin keš.
Link to comment
Ako DNS kaki, vidi koji je - prompt, "nslookup urlsajta" (ako već hoćeš da radiš istraživane dns polja, onda "nslookup -debug urlsajta"). Ako taj DNS server pravi probleme - koristi drugi. Pošto si kući, možeš u svojoj ipv4 konfiguraciji zadati konkretan dns server (provajdera recimo) ako ti je na auto ili neki drugi ukoliko ovaj ručno zadati pravi problem.A ako si na sajtu instalirao neki security plugin, možda je neki filtering koji tebi brani pristup. To uvek možeš da testiraš tako što blokiraš plugin u admin panelu i isprazniš joomlin keš.
Interesantno je da sajtu mogu da pridjem kad direktno povezem racunar na modem, ali ne i kada idem preko rutera. Na sajt sam instalirao neku skriptu za kontakt, ali ce ciscenje morati da padne sutra u kancelariji.
Link to comment
Pa to se i podešava tamo gde sam napisao, Configuration/Options/Tabstops tu imaš dve roletne - prva Size display (gde staviš Dynamic x k/M/G i onda ti pokazuje bytes/kilobytes/megabytes u redovnoj size koloni) i druga roletna In footer koja ti pokazuje isto to, samo u footeru.Što se tiče računanja veličine foldera, bio je neki plugin, nešto poput DirSize, ali ne znam dal' to radi u svim verzijama TC. Prokopaj malo po Ghisler forumu...
Tenks, ali ta roletna određuje samo kakav će biti Size prikaz u pregledu "all file details" a koji se ne može izmeniti u smislu dodavanja još neke kolone (pokazuje samo size, date i attr:tcup3.jpgNiti se može kopirati/duplirati pa menjati :(
Aj samo da javim da sam na neki način pronašao rešenje.Rešenje je: Instalirati neku od prethodnih verzija.Pošto sam proverio prethodnu verziju (ponovo instalirao) 5.1, i kod nje je sve radilo kako sam hteo i kod ove, zaustavio sam se na 5.4. koja sve ima kako sam navikao (znači nisam sanjao):54cec.jpgMislim da 5.6. verzija ima neku grešku u pluginu dirsizecalc, ali samo kod ove verzije (orginalna, skinuta sa zvaničnihlinkova).U svakom slučaju, hvala na pomoći.
Link to comment
Interesantno je da sajtu mogu da pridjem kad direktno povezem racunar na modem, ali ne i kada idem preko rutera. Na sajt sam instalirao neku skriptu za kontakt, ali ce ciscenje morati da padne sutra u kancelariji.
Ne diraj sajt, nije do njega.Ako sam dobro razumeo - problem se javlja iskljucivo na racunarima koji idu preko tog kucnog (pretpostavljam wireless) routera?Ako je to slucaj - proveri da li je na ruteru negde blokiran tvoj sajt (ili iskljuci privremeno sve firewall i security opcije na ruteru pa probaj).Nije ni do DNSova, cim ti rade ping i traceroute. Pre ce biti da ne moze da probije po TCP portu 80 (ili 8080 do proxyja). da li uopste koristis proxy na kucnoj mrezi? ako da, probaj bez proxy servera.
Link to comment

Može i obratno da bude - da je udaljeni server blokirao IP adresu rutera; to može da napravi x stvari, od mod_sec do fail2ban paketa. Dovoljno da je sa ta adrese uradio šta ne treba i da svi kompovi koji se skrivaju iza tog NAT-a budu pogođeni (da iptables ne blokira icmp, ali više servise da). Doduše, čovek ne reče koji je to softver dodatno gore instalirao, ali uopšteno govoreći, moguće je da i to gore proizvede ovakve efekte.

Edited by Razzmatazz
Link to comment
Može i obratno da bude - da je udaljeni server blokirao IP adresu rutera; to može da napravi x stvari, od mod_sec do fail2ban paketa. Dovoljno da je sa ta adrese uradio šta ne treba i da svi kompovi koji se skrivaju iza tog NAT-a budu pogođeni (da iptables ne blokira icmp, ali više servise da). Doduše, čovek ne reče koji je to softver dodatno gore instalirao, ali uopšteno govoreći, moguće je da i to gore proizvede ovakve efekte.
Moguće, ali uzevši u obzir da mu sajt radi direktno sa modema, koji jedini nosi njegovu kucnu javnu IP adresu, manje je verovatno.Edit: Tj. source adresa koju vidi remote sajt je ista i kad ide preko rutera i kad ide direktno preko modema, pa bi u ovoj varijanti sajt trebao da se jednako ponaša, a to nije slučaj. Edited by rover
Link to comment
Moguće, ali uzevši u obzir da mu sajt radi direktno sa modema, koji jedini nosi njegovu kucnu javnu IP adresu, manje je verovatno.Edit: Tj. source adresa koju vidi remote sajt je ista i kad ide preko rutera i kad ide direktno preko modema, pa bi u ovoj varijanti sajt trebao da se jednako ponaša, a to nije slučaj.
Bacio sam pogled ponovo na ruter i nema nikakvih vidljivih blokada sajta ili portova. Čak sam juče uradio i fabrički reset rutera i opet se isto ponaša. Što se instaliranog softvera tiče, u pitanju je com_flexicontact_5.09.zip, Joomla modul za brzi kontakt sa sajta. Nemam ovde nijedan drugi ruter da probam, ali nešto mislim da će bilo koji drugi proraditi kako treba, čim ovaj isti računar radi na kancelarijskoj mreži bez problema.
Link to comment

Pitanje više za IT profije - da li ste nekad bušili rupe kroz HDDrajvove (radi uništavanja VIP podataka). Treba da isplaniram snagu bušilice, da ne kažem amerikanera (verovatno onaj na baterije neće biti dovoljan), kao i koliko rezervnih burgija treba da imam pri ruci. Bilo koje iskustvo iz bušenja drajvova dobrodošlo :lol: Ali, stvarno.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...