Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

koji beše treba da se namesti encoding pa da nemam ovakve gluposti? Ã���Ã��Ã�¢Ã��
Pa ne znam gde da se namesti, ali probaj sa utf-8. :)
Link to comment

ovako; secam se ranije da ima jedan sajt, gde ti kazes sta ti treba (recimo 100 paleta za skladiste, 1000 upaljaca sa logom moje firme, povoljno zimovanje i sl) i onda ti dobavljaci koji su u bazi tog sajta dostave ponudu. sada mi treba ali ne mogu da se setim imena sajta. pomoc! sajt je domaci, naravno.

Link to comment

situacija sledeća: sajt firme se ne otvara u browseru uopšte. ping radi. router resetovan više puta, dns flushed. Win 7 Pro. preko onih anonymous proxy servera sajt radi, a radi i kada povežem komp direktno na modem. ima li nekih ideja šta može da se uradi pre nego što bacim ruter kroz prozor? ostali sajtovi rade normalno, nikakvih problema nema. usput, tokom zevzečenja sa ipconfig primetio sam da su Time to Live brojevi vezani za sajt veći od ostalih sajtova.

Link to comment
situacija sledeća: sajt firme se ne otvara u browseru uopšte. ping radi. router resetovan više puta, dns flushed. Win 7 Pro. preko onih anonymous proxy servera sajt radi, a radi i kada povežem komp direktno na modem. ima li nekih ideja šta može da se uradi pre nego što bacim ruter kroz prozor? ostali sajtovi rade normalno, nikakvih problema nema. usput, tokom zevzečenja sa ipconfig primetio sam da su Time to Live brojevi vezani za sajt veći od ostalih sajtova.
Radi li po adresi?
Link to comment

Aj malo ja.Total Commander t.j. mutacija zvana TC UP 5.6.Treba mi pomoć oko setovanja custom columns:Želim da mi "dinamički" prikazuje (kao što su mi prethodne verzije radile) veličinu dokumenta i foldera u spisku.Kad kažem "dinamički" (dynamic) mislim da kad je nešto 100KB on tako i napiše, a kad je nešto 100MB da automatski (dinamički) prikaže u MB; Isto tako i za GB. Nikako ne mogu to da nađem, jedino nudi konkretno da izaberem KB, MB ili GB.Seća li se neko gde se to podešava?

Link to comment
Aj malo ja.Total Commander t.j. mutacija zvana TC UP 5.6.Treba mi pomoć oko setovanja custom columns:Želim da mi "dinamički" prikazuje (kao što su mi prethodne verzije radile) veličinu dokumenta i foldera u spisku.Kad kažem "dinamički" (dynamic) mislim da kad je nešto 100KB on tako i napiše, a kad je nešto 100MB da automatski (dinamički) prikaže u MB; Isto tako i za GB. Nikako ne mogu to da nađem, jedino nudi konkretno da izaberem KB, MB ili GB.Seća li se neko gde se to podešava?
Configuration/Options/Tabstops/Size display (+In footer) -> dynamicEdip: Slijepi slijepac nije video da je Takeshi već odgovorio :isuse: Edited by historian
Link to comment
Ako tražiš nešto baš jednostavno kao taj iMovie, skini Avidemux, džaba je i liči.
Tek sam ga sad ošacovao. Pa, biće to 1 strma kriva učenja. :D Trebalo mi je cca 20 minuta samo da isečem 1 parče iz Blade Runnera, a nisam siguran ni da bih umeo da to ponovim. A kako li ću tek da krpim sekvence iz različitih video fajlova, poooojma nemam. (BTW nešto ne vidim funkciju za unos napisa u kadrove, ali biće verovatno da to još nisam pronašao. Ili mi treba drugi program...) EDIT. Tek sad vidim da mi je audio ispao skroz out of sync <_< Edited by Indy
Link to comment

Izvini Indi, ne znam za sta ti tacno treba, nisam obratio paznju, a i nisam pri kucnom racunaru pa cu morati napamet. Probaj Macheta Lite za osnovne operacije isecanja i (ne secam se da li moze bilo sta drugo) spajanja...

Link to comment

@Takeshi & Historian:Mislim da se ne razumemo.Ne u footeru, gde kad obeležiš nekoliko fajlova, ti pokaže njihovu sumu (obeleženo sa 1); Na to se odnosi vaš savet.tcup2a.jpgŽelim da mi veličina piše u koloni "size" ("2") i da piše, ako gledamo okačeni primer, 1.8MB, a ispod 52KB.(to se podešava u podešavanjima "custom columns" ("3"), ali ne mogu da provalim šta da turim.)Postoji otprilike taj "dynamic" pregled kad se view stavi na "full", ali ne dozvoljava da kastomizujem i ubacim još par kolona koje mi trebaju, a i ne pokazuje veličinu potfoldera, već pored njih samo ispiše "<DIR>"tcup3.jpg

Edited by ion
Link to comment
A ping i tracert radiš po imenu ili adresi? Ovako napamet, rekao bih da te podjebava neki DNS zapis.
tracert i ping sam radio po imenu. cini mi se da se negde u celom sistemu sjebalo nesto jer i drugi racunar na istoj wireless mrezi ima isti problem. ja bih taj zapis da izbrisem, ali mi bas i ne ide. dns flush nista ne brise, sve je i dalje isto kako je bilo ranije.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...