Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Danke :)GMER nisam probao. Dodajem na listu.Danas sam skidao nove alate po netu, čoveče, ima giga sitnica i svaka je dobra.
Daj neki spisak ako te ne mrzi. Može i kratki opis.
Link to comment

Pa...Lepo rekoh pojavilo se dosta novih :)ne bih znao tačno od reči do reči šta cilja šta, mogu nešto najosnovnije opšteStandardni set kod mene je:Pre svega odlučujem kako ću pristupiti čišćenju, da li je ata ili sata disk u kompu takođe igra i koliki su da li ću odvojiti hdd na drugu mašinu pa iz mog win čistiti ili raditi na datoj mašini sa safe modom, live win ili tako nečim, često koristim live aviru (mada i ostali imaju linuksolike live AV sisteme avira najčešće prolazi na većini mašina, ima problema sa izuzetno starim/sporim mašinama)od alata pored live AVComboFix (lovac na malver i spajver)Dr.Web (koji koristim u kombinaciji sa prvim i često za čišćenje USB-ova, btw, često se na USB zapate divni virušćići koji trajno sakriju foldere a naprave viruse od 400-tinjak kb sa ikonom foldera i imenom foldera, prepoznaš tako što ti svaki folder ima tu veličinu, kada dvoklikneš otvori ti taj folder ali u drugom prozoru, lepo se prima na kompjuterima, posle čišćenja treba uraditi "attrib x:\*.* /d /s -h -r -s" bez navodnika i sa slovom drajva umesto x) ponekad je potrebno resetovati TCP/IP i Winsock, ima raznih alata, najčešće koristim tcpoptimizer, nemam pojma zaštoKombinujem sa smitfraudfix, sdfix, dial-a-fix, mbam (malverbajts anti malver) po prekoj potrebikoristim hirens boot i njegove alate za testiranje komponenti, vraćanje podataka (tu koristim sve i svašta, ponekad je ona rekurva stvarno dobra za slike ali get data bek fino vrati baze i tako sve u krug), i, često, hirensov live windows (kada trebaš da radiš vraćanje na rekaveri point ili ručno nešto promeniš/obrišeš), ponekad je dovoljno ući u safe mode, a nekada je potrebno koristiti recovery console sa XP instal diska.Nakon čišćenja i vraćanja postavki te provere osnovne funkcionalnosti (audio, video, net - to pošto nakon čišćenja može da se desi da više ništa ne radi :) ) stavljam aviru najčešće, mada sam eksperimentisao sa mikrosoftovim rešenjima i nisu preterano loši, službeno moram da koristim NOD, ne volim avast. Sada sam dodao na listu za probu bitdefender (rumunski mislim) koji bi trebao da bude takođe ok ali nisam probao. AVG najnoviji kažu da nije loš takođe.od novih sam uzeo da probamNorman Malware Cleaneravirin removaltoolremove fake antivirremoveitmekafijev rootkitremover i stinger :)vundofixbesplatni skener kasperskog (voleo sam kasperski pre pet godina, nadam se da će biti barem u rangu dr weba)win kb890830 (iliti majkrosoftov mališs softver remuver)GMER :)ima još dosta stvari ali generalno većinu stvari možeš rešiti sa samo par programčića i nešto vremenaNE slažem se da je bolje / lakše reinstalirati Win, stvar principa.I često su komplikovane, poludokumentovane kvazidominirane mašine u pitanju gde bi dizanje novog sistema sa sobom vuku beskrajne telefonske pozive, restartovanje lozinki i konflikt sa stalnozaposlnim...koji moram izbegavati...Najbolje bi bilo da, kod biz mašina posebno, se napravi goust uređenog sistema sa svim potrebnim programima, a poda(t)ci se čuvaju na drugoj particiji/odvojenom serveru/optičkom disku (tako sam urediu moje bekape) pa se sve lepo i lako radi, ali retko ko želi da posveti vreme ozbiljnom bekapu...Nadam se da sam malkice razjasnio i pomogao.Pozdrav !

Link to comment

To ću znati tek za koji mesec i to ako bude dosta posla, trenutno mi je u svim službama sve utegnuto, imam privatno nešto da sređujem ali to su, cenim, sve hardverski problemi, tako da će ovo malo sačekati.

Link to comment

napalo me nešto što mi ne da da udjem na yahoo mejl i facebooki opšte ne zvuči dobro a nemam pojma šta je i zaštoa kaže

Secure Connection Failed An error occurred during a connection to login.yahoo.com.Can't connect securely because the SSL protocol has been disabled.(Error code: ssl_error_ssl_disabled)
Link to comment
napalo me nešto što mi ne da da udjem na yahoo mejl i facebooki opšte ne zvuči dobro a nemam pojma šta je i zaštoa kaže
Firefox?pa, kažu kod njih da se prvo proba da li je do sajta ili do lisiceznačihttp://weblogin.bu.edu/troubleshooting?cmd=ssli pokreneš testako to ne radi idi na tools, opcije, advanded (zubčanik) i na zadnjem tabu koji se zove enkripcija vidiš da li su čekirana oba boxa i onaj sa 3 i onaj sa 1Takođe, možda te nešto drugo blokira, AV ili Firewall...
Link to comment

@Vapadjesteevo sad sam i ja to saznala..i ništa mi ne pomaže to,čak ni taj test neće da radiok, proveravaću mejl i fejsbuk sa Chromajer sam eto korisno saznala da je u firefoxu problem

Edited by ivy
Link to comment
Šta drugo da ti kažem :)http://kb.mozillazine.org/SSL_is_disabledmožeš da kliruješ kešmožeš da probaš da obrišeš taj cert8.db (samo napravi kopiju negde pre toga)ne koristim FF samo sam hteo da pomognem
od svega ovoga ispod linka nemam pojma šta si mi rekao :mellow: ali svakako ti hvala :) uvek zaboravim da googlam te probleme,i uvek mi bude lakše kad vidim da nisam jedina sa problemoma i na FF-u sam samo iz navike...sad ću da se prebacim na Chrome dok ne dodje neko ko će znati šta da radi :)
Link to comment
Kako da smanjim pdf fajl (tekst)? Nice PDF Compressor mi ne radi poso. Treba mi bas hitno, help pliz!
samo sam hteo da se vidi i na ovoj straniBTW, praviš pfd ili imaš pdf tekst a preveliki ti je?Da li je tekst ili skeniran dokument. Ako je tekst može lako PDF to Word programom (koji ima kod džankija da se ubere) da prebaciš u rtf, pa iz officea da ga napraviš ponovo, ne znam zašto, nekako mislim da možda bude manji, ako je pak skenirani dokument stvarno ne znam kako da pomognem.
Link to comment
samo sam hteo da se vidi i na ovoj straniBTW, praviš pfd ili imaš pdf tekst a preveliki ti je?Da li je tekst ili skeniran dokument. Ako je tekst može lako PDF to Word programom (koji ima kod džankija da se ubere) da prebaciš u rtf, pa iz officea da ga napraviš ponovo, ne znam zašto, nekako mislim da možda bude manji, ako je pak skenirani dokument stvarno ne znam kako da pomognem.
Skeniran, jbg.
Link to comment
Kako da smanjim pdf fajl (tekst)? Nice PDF Compressor mi ne radi poso. Treba mi bas hitno, help pliz!
Jel u pitanju tvoj tekst (iz Worda)? Ili je to originalno pdf fajl? Koliki je (u Mb), a koliko hoces da ga smanjis?EDIT. Zakasnio.Kako je skeniran? Da li imas originalne image fajlove od skena? Posto bi njih mogla prvo da smanjis. Edited by Indy
Link to comment
Jel u pitanju tvoj tekst (iz Worda)? Ili je to originalno pdf fajl? Koliki je (u Mb), a koliko hoces da ga smanjis?EDIT. Zakasnio.Kako je skeniran? Da li imas originalne image fajlove od skena? Posto bi njih mogla prvo da smanjis.
Sad je 2,8 Mb, treba mi 800 Kb max.Ne :(
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...