Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Onda mogu da ti pomognem samo još tako što mogu da ti ponudim da skineš Spyware Terminator:http://download.cnet.com/Spyware-Terminator/3000-8022_4-10468541.html Možeš da probaš i sa Oxymoron-ovim predlogom.Ukoliko ne uspe ništa od ova dva, preostaje još samo HijackThis:http://download.cnet.com/Trend-Micro-HijackThis/3000-8022_4-10227353.htmlpa da ti neko od stručnjaka napravi .bat file na osnovu loga

Link to comment

@8-walker:Skini Avirin Live CD, nareži i butuj sa njega, kada se startuje videćeš da ima par tabova (ako je na nemačkom klikom na zastavicu menjaš jezik), na tabu settings stavi puno skeniranje i kao akciju stavi popravku ili dezinfekciju a kao sekundarnu, ako to još uvek ima, stavi da briše zaražene fajlove. Vrati se na prvi tab i pusti skeniranje.Takođe možeš pokušati sa http://www.softpedia.com/get/Antivirus/Kaspersky-Virus-Removal-Tool.shtmlili http://www.mcafee.com/us/downloads/free-tools/stinger.aspxPreporučio bih i combofix, pošto ga volim i radi posao. Ili dr web, isto na softpediji.Ali ih mnogi ne vole, pa neću.Uglavnom, ove alate i programe bi mogao da pokrećeš sa desno dugme pa run as administrator, ili iz safe moda.....Srećno.

Link to comment
Ali, zašto bi se, pobogu, uopšte i isključivao?
Zato što se (zavisno od modela leptopa) neretko vrlo lako uključuje/isključuje.
Lampica radi, isključim je i uključim i sve isto. Ima neko neku drugu ideju?
Dobro onda otvori sa taskbara (desnim klikom) ono gde piše Wireless Connections (ne znam tačno šta piše, ne znamo ni koji ti je OS, btw) i pogledaj da li je uopšte na spisku wireless mreža na koju želiš da se povežeš. Da li je u pitanju sigurna veza (authenticated, npr. WPA?), u tom slučaju da li su postavke na kompjuteru ispravne? Da li je router podešen da broadcast SSID, ili moraš sam da mu ukucaš ime, npr. Belkin (ili kako se već zove taj WiFi network)? Proveri to na tom drugom laptopu koji radi (i uopšte, da su sva podešavanja ista kao tamo).Takođe možeš da proveriš da li radi servis WLAN AutoConfig (pri dnu ćeš ga videti kad startuješ services.msc (ukucaj to u komandno polje koje se otvori kad pritisneš Start dugme). Naravno, podrazumevam da si restartovao kompjuter (pošto je po tvom opisu otišao na "spavanje", ponekad se ne probudi sve kako treba).
Link to comment
Zato što se (zavisno od modela leptopa) neretko vrlo lako uključuje/isključuje.Dobro onda otvori sa taskbara (desnim klikom) ono gde piše Wireless Connections (ne znam tačno šta piše, ne znamo ni koji ti je OS, btw) i pogledaj da li je uopšte na spisku wireless mreža na koju želiš da se povežeš. Da li je u pitanju sigurna veza (authenticated, npr. WPA?), u tom slučaju da li su postavke na kompjuteru ispravne? Da li je router podešen da broadcast SSID, ili moraš sam da mu ukucaš ime, npr. Belkin (ili kako se već zove taj WiFi network)? Proveri to na tom drugom laptopu koji radi (i uopšte, da su sva podešavanja ista kao tamo).Takođe možeš da proveriš da li radi servis WLAN AutoConfig (pri dnu ćeš ga videti kad startuješ services.msc (ukucaj to u komandno polje koje se otvori kad pritisneš Start dugme). Naravno, podrazumevam da si restartovao kompjuter (pošto je po tvom opisu otišao na "spavanje", ponekad se ne probudi sve kako treba).
Hvala, Indy, probao nešto od ovoga pre nego što sam reinstalirao driver za wireless. On je bio u pitanju. Problem rešen. I, hvala čika taletu... :wub:
Link to comment

imao sam onaj jebeni rootkit, pa neku varijantu, virus. prvo sam skenirao sa OTL, pa mi je dao neki GMER da skenira pa sam mu pejstovao logove pa mi je dao neki fix fajl i onda combofix, a zatim i aswMBR koji su resili stvar. tj combofix je resio najvise. na kraju sam sa nekim microsoft fix it sredio sranja koja je napravio u tcp ip protokolima i to je to.

Link to comment
Nego, saznala sam (i proverila- radi) da se preko tih brojeva s linka fotografije sa fejsbuka u dva koraka dolazi na profil, tako da vam je ovo gotovo kao da ste linkovale svoj profil sa ličnim podacima, a ne znam da li ste to nameravale.
Nemoguce da si to tek sad provalio... [/img]
O čemu ovi pričaju i kako to?
Link to comment
imao sam onaj jebeni rootkit, pa neku varijantu, virus. prvo sam skenirao sa OTL, pa mi je dao neki GMER da skenira pa sam mu pejstovao logove pa mi je dao neki fix fajl i onda combofix, a zatim i aswMBR koji su resili stvar. tj combofix je resio najvise. na kraju sam sa nekim microsoft fix it sredio sranja koja je napravio u tcp ip protokolima i to je to.
GMER je keva.neki rootkit.ovi ga toliko mrze da nece dozvoliti da DL/izvrsis gmer.exete onda moras da mu menjas ime u nesto drugo :)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...