Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Pitanje:Imamo istu scenu snimljenu sa dve kamere, iz dva ugla.Koji program iskoristiti i kako, da bi se ta dva video zapisa ukomponovala u jedan, tako da imamo ekran podeljen na dva dela, po sredini, u levoj ćeliji teče prvi, a u desnoj ćeliji drugi video zapis?Naravno, zvuk bi se koristio samo od jednog, jer su identične scene u pitanju, da ne bi došlo do mešanja.Hvala.

Link to comment

Nešto me zeza priključenije mobilnog na ljapišku. Instalirala sam Kies ali mi iskače ova obavijest da mi nešto sa USB-om nije u redu i mobilni mi se ''ne vidi'' tamo gde su hard diskovi, dvd rom i sl. E sad, usb navodno ''radi'' jer registruje telefon i puni ga preko usb-a ali izgleda da ne mogu ništa da prebacujem sa moba na komp.Još jedan problem je što mi ne radi telenor mms iako sam uredno sačuvala poruku o konfiguraciji i sl.zna li neko šta da radim? :(evo ga obaveštenje (imam win 7 na laptopu a ovo je neki gingerbread android u samsung galaxy s + telefonu)

post-308-13259453850327.png

Link to comment
Nešto me zeza priključenije mobilnog na ljapišku. Instalirala sam Kies ali mi iskače ova obavijest da mi nešto sa USB-om nije u redu i mobilni mi se ''ne vidi'' tamo gde su hard diskovi, dvd rom i sl. E sad, usb navodno ''radi'' jer registruje telefon i puni ga preko usb-a ali izgleda da ne mogu ništa da prebacujem sa moba na komp.Još jedan problem je što mi ne radi telenor mms iako sam uredno sačuvala poruku o konfiguraciji i sl.zna li neko šta da radim? sad.gifevo ga obaveštenje (imam win 7 na laptopu a ovo je neki gingerbread android u samsung galaxy s + telefonu)
Auf... sad.gif Imao isto pre jedno meseca dana... Nije se popravilo sve dok nisam uradio reinstall Windowsa.Evo probaj nešto sa ovog linka, ima više scenarija.http://androidadvices.com/mtp-application-error-samsung-galaxy-s/
Link to comment
Now, all you need to do is to unplug your device and go to Applications, Settings then tap on About Phone then tap on USB Settings and select Mass Storage option from earlier’s Samsung Kies, come back to home screen and re connect the device to the desktop or Laptop.
U About Phone nemam USB settings :huh:Možda to nema na S+, vidim da je ovaj tutorial za S.Sistem na laptopu mi je relativno svež, stavila sam ga pre par meseci i normalno radi, apdejtuje se i sl. Probaću kasnije da instaliram Kies na desktop računaru pa ako bude isto sranje stvarno ne znam šta da posle radim.našla, to mi je pod wireless and networks! Edited by Valkyrie
Link to comment
U About Phone nemam USB settings :huh:Možda to nema na S+, vidim da je ovaj tutorial za S.Sistem na laptopu mi je relativno svež, stavila sam ga pre par meseci i normalno radi, apdejtuje se i sl. Probaću kasnije da instaliram Kies na desktop računaru pa ako bude isto sranje stvarno ne znam šta da posle radim.
Poprilicno sam siguran da ce na desktopu sve biti OK.Link se verovatno odnosi na stariju verziju Androida pa zato ima razlike.Probaj da iskopas nesto na google-u "MTP error Samsung".Neki korisnici su otkrili da im je problem bio u predugackim nazivima fajlova.Ja sam pokusao sve i svasta ali nista nije pomoglo...Generalno, Samsung je tanak sa softwareom i cesto ima besmislenih bugova, ne samo telefoni nego i cctv sistemi i sl...
Link to comment

Odradila sve kako je na ovom uputstvu što si mi ostavio i sad sve funkcioniše besprekorno™:Hail: hvala ti do neba!p.s. samo je razlika u tome gde se nalazi USB settings, kao što rekoh kod mene je u W and N.

Edited by Valkyrie
Link to comment
Odradila sve kako je na ovom uputstvu što si mi ostavio i sad sve funkcioniše besprekorno™Hail.gif hvala ti do neba!p.s. samo je razlika u tome gde se nalazi USB settings, kao što rekoh kod mene je u W and N.
thumbsup.gif
Link to comment
Pitanje:Imamo istu scenu snimljenu sa dve kamere, iz dva ugla.Koji program iskoristiti i kako, da bi se ta dva video zapisa ukomponovala u jedan, tako da imamo ekran podeljen na dva dela, po sredini, u levoj ćeliji teče prvi, a u desnoj ćeliji drugi video zapis?Naravno, zvuk bi se koristio samo od jednog, jer su identične scene u pitanju, da ne bi došlo do mešanja.Hvala.
Rešeno, to radi ovaj program:http://stereo.jpn.org/eng/stvmkr/Sada se postavlja novo pitanje; program traži da oba snimka budu ista po veličini.Problem je što je jedan 640:480 (4:3), a drugi 1280:720 (16:9)E sada, probao sam u Super-u odnosno u Virtual Dub-u da konvrtujem snimke u isti format i veličinu, ali, sada se javlja problem što su snimci "izobličeni"- ili suženi, ili rašireni, zavisno od toga da li se 640:480 konvertuje u 1280:720 odnosno obratno.Sećam se da sam nekada negde video ili čak koristio program koji može da vrši tu konverziju, a da se ne izgubi aspekt, tako što sa strane ili od gore i dole ubacuje "crna polja", tako da je sam snimak kao snimak nešto "sitniji", ali se ne gubi aspekt, tj. nije "razvučen" ili "sužen".Zna li neko kako da to uradim?
Link to comment

Da li postoji bolji route planning softver od Microsoftovog AutoRoute-a (2011)? Nešto sam malo guglao i nisam naleteo na bilo šta preterano obećavajuće. Mape za ostatak Evrope su pristojne, ali je Beograd praktično jedna ulica <_< Treba mi nešto gde ću da nabacam tačke interesa i da mi on nađe najoptimalniji raspored istih. Ovo ne deluje loše, ali me prosto interesuje da li postoji kvalitetn(ij)a alternativa?

Link to comment
Da li postoji bolji route planning softver od Microsoftovog AutoRoute-a (2011)? Nešto sam malo guglao i nisam naleteo na bilo šta preterano obećavajuće. Mape za ostatak Evrope su pristojne, ali je Beograd praktično jedna ulica <_< Treba mi nešto gde ću da nabacam tačke interesa i da mi on nađe najoptimalniji raspored istih. Ovo ne deluje loše, ali me prosto interesuje da li postoji kvalitetn(ij)a alternativa?
Meni ovo uvek zavrsavalo posao, mada verujem tebi treba nesto ozbiljnije... http://www.michelin.rs/usluge/viamichelin
Link to comment

Meni baš treba baš softver, Viamichelin je sjajan, ali za neke jednostavnije stvari. Plus što ne ume da ti optimizuje rutu, već moraš sam da proceniš koji je redosled najbolji. To često nije problem, ali kada je broj željenih tačaka poveći, sa tim ne može da se nosi :)

Link to comment

Pretpostavio sam i da ti treba ozbiljna stvar i da znas za viamichelin.Ja bih obicno podelio put na par segmenata ali sto kazes, vredi za manji broj...Ako nadjes nesto podeli :)

Link to comment

Pomenuti AutoRoute će dobro da odradi posao, ali reko' da nema još nešto. Ubacio sam mu 20+ tačaka po Evropi, od Beograda i nazad i trebalo mu je oko sat vremena da iskalkuliše najoptimalniju rutu :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...