Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

treba mi preporuka za neki konvertor FLV fajlova u MOV format. nesto radim u premieru pro 4ci koji ne jebe MOV pa moram to nekako reformatirati. ima li ko iskustva s ovim? na netu ima krsh toga, nesto se placa, nesto je mukte, al nemam pojma sta valja. nije problem ni u kinti, samo da valja. ili mozda neko zna neki drugi nacin za prebroditi problem... naravno, o ovom ne znam ama bas nista, sve ucim usput i opasno sam poluinformisan pa ne bi bilo za zgorega objasniti mi kao debilu. novi projekat - nova avantura.fala unapred

Link to comment
Ovaj kaze da eksportuje u MOV. Radi na Winu i na Macu.Obrati paznju da MOV nije video nego container format. Ne znam precizno koje sve video codece MOV prihvata, ali H.264 je sigurno jedan od njih. Tako da ako iz Premierea kompresujes u nesto sto je prihvatljivo na kraju za MOV, mozes samo da promenis container, a ne da radis rekompresiju samog videa. Sto je brze i na kraju dobijes bolji kvalitet.Ne znam samo kako radi ovaj MPEG-StreamClip. Ja obicno koristim AviDemux, ali on moze da otvori, ali ne i da sacuva MOV. Jedino ako nisu nesto promenili, ali mislim da nisu. Takodje, QuickTime Pro koji kosta nesto dolara bi morao da bude u stanju da konvertuje fajlove u MOV. Edited by Venom
Link to comment
Ovaj kaze da eksportuje u MOV. Radi na Winu i na Macu.Obrati paznju da MOV nije video nego container format. Ne znam precizno koje sve video codece MOV prihvata, ali H.264 je sigurno jedan od njih. Tako da ako iz Premierea kompresujes u nesto sto je prihvatljivo na kraju za MOV, mozes samo da promenis container, a ne da radis rekompresiju samog videa. Sto je brze i na kraju dobijes bolji kvalitet.Ne znam samo kako radi ovaj MPEG-StreamClip. Ja obicno koristim AviDemux, ali on moze da otvori, ali ne i da sacuva MOV. Jedino ako nisu nesto promenili, ali mislim da nisu. Takodje, QuickTime Pro koji kosta nesto dolara bi morao da bude u stanju da konvertuje fajlove u MOV.
fala ti, proucicu. dopada mi se ova opcija s promenom kontejnera, bilo bi dobro da ne izgubim na kvalitetu, videcu ako nesto moze da se zbudzi.
Link to comment

Setih se sad jos neceg. Nisam mnogo koristio Premiere, ali se secam da me je export procedura uvek ekstremno frustrirala. Pretpostavljam da je nesto sto ne znam, ali mi je zivot poslednji put mnogo olaksao 'frame serving', tj. umesto da Premiere bukvalno eksportuje video, ti samo u nekom drugom programu koji bolje radi ono sto ti treba (u tvom slucaju MOV, koji Premiere ne podrzava) koristis fiktivni fajl, koji je u stvari samo pripremljen video/timeline u Premiereu.

Link to comment
Setih se sad jos neceg. Nisam mnogo koristio Premiere, ali se secam da me je export procedura uvek ekstremno frustrirala. Pretpostavljam da je nesto sto ne znam, ali mi je zivot poslednji put mnogo olaksao 'frame serving', tj. umesto da Premiere bukvalno eksportuje video, ti samo u nekom drugom programu koji bolje radi ono sto ti treba (u tvom slucaju MOV, koji Premiere ne podrzava) koristis fiktivni fajl, koji je u stvari samo pripremljen video/timeline u Premiereu.
fala, videcu i ovo...
Link to comment

sto ne bi iz bilo kog playera video koji je codec koriscen za kompresiju? pristojne su sanse da je u pitanju h264 (pogotovo ako je nesto snimano novijom kamerom ili fotoaparatom), a to bi trebalo da mozes da resis prostim preimenovanjem fajla u .mp4 ili .mpg...edit: sad tek video da sam glup i da sam potpuno obrnuto shvatio tvoje pitanje. lm, ako ti treba da izrendas video u .mov iz cs4, to ne bi trebalo da je bilo kakav problem, pod uslovom da imas instaliran quick time. nije mi jasno ovo sto venom kaze da je export frustrirajuci. meni uglavnom islo bez problema. doduse, vrlo malo sam koristio cs4, vise cs3 i cs 5.5. ovaj poslednji je odlican.edit edita: a mozda sam te ispravno shvatio prvi put, nista mi vise nije jasno laugh.gif nek stoji sve, mozda nekom pomogne

Edited by Grunf
Link to comment

Kao sto rekoh, verovatno je nesto sto ne znam. Ipak je to ozbiljna aplikacija, ja sam navikao na open source varijante :). Sta god da sam pokusavao, na kraju sam uvek dobijao krs kvalitet uz solidnu velicinu. Prvi put sam koristio pre CS-a, poslednji put CS4 cini mi se. Uvek isti problem.To za reimenovanje bi eventualno proslo ako bi eksportovao u MP4 i onda preimenovao u MOV, s obzirom da je teoretski MP4 samo kopija MOV-a. Ali FLV u MOV ... mozda ce i da radi, ako plejer ume da pusti FLV, pa izignorise MOV u imenu fajla, ali mislim da ne bi trebalo tek tako da radi.

Edited by Venom
Link to comment
malo je konfuzno pitao. adame, je l pokusavas da uvuces .mov u premiere i da montiras, a da ti export bude .flv, ili obrnuto?
radim s arhivskim materijalom, ubacujem digitalizovanu arhivsku gradju u premier, zatim to malo sredim i uljudim i treba da ga bacim na novi vebsajt a da bude dostupno za ipod-e. moze flv, moze avi - al mora da se prebaci nekako u mov pa trazim najjednostavniji nacin da to resim. ima tih konvertora na vebu kolko hoces al ne znam koji su dobri. a pitao sam se da li ima neko alternativno resenje. ovaj quicktime zvuci najjednostavnije...
Link to comment
za cs3 i cs5.5 sam siguran da, uz instaliran quicktime codec, mogu da exportuju .mov fajl. ne vidim ni jedan razlog da cs4 to ne moze.
hvala, probacu. ako ne radi, eto me da pitam zasto.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...