Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

nop, neće ni to, sad probala, našla i registarski broj i sve, al i dalje ne vidi cf karticu.fotke skidam preko adobe bridža. i ne poznajem nikog ko ima čitač kartica, just my luck. <_< oh well.hvala svimaedit, tek sad videh garnirungov edit. ništa, hvala na ideji. preživeću i bez slike polupanih prozora generalštaba. <_<
Čekaj bre, kartica mora da se prijavi kao drajv, nebitno je čime skidaš slike, ukoliko se to ne dešava znači da ti je verovatno otišla particija na kartici, ili čitava kartica. Idi na run -> diskmgmt.msc pa vidi da li se tamo prijavljuje.
Link to comment
To je virtuelna memorija, kad se RAM prepuni sistem počinje da piše po pagefile.sys, kad se i on prepuni sistem pada.
Nije baš tako, stvar je malo kompliciranija (Commit limit, ne) ali negdje na 8GB se slobodno može povući crta na hardu na kojem ima mjesta. Kod SSDa može se smanjiti na 1GB ako je stiska, ali ne bi ga trebalo baš ukinuti jer postoje neke stvari koje sistem obećava a ne trebaju baš biti u RAMu.
Link to comment
ne prijavljuje se tamo. šta to znači?inače radi normalno, kao i do sad
Svašta, baš sam probao moju karticu koja se tamo uredno prijavljuje, ukoliko kartica radi normalno onda zaboravi na ovo moje, mislio sam da se sve FAT32 kartice prijavljuju u disk menadžeru.Sad vidim na netu ovo:
When you connect your digital camera to your computer, it may not appear as a drive letter in "My Computer", an external CF Card reader is needed. It will allow CardRecovery to access your memory card and recover the lost pictures. Some new desktops and laptops may already build in card reader.
Što ne odneseš karticu u neku foto radnju, oni sigurno imaju čitač?
Nije baš tako, stvar je malo kompliciranija (Commit limit, ne) ali negdje na 8GB se slobodno može povući crta na hardu na kojem ima mjesta. Kod SSDa može se smanjiti na 1GB ako je stiska, ali ne bi ga trebalo baš ukinuti jer postoje neke stvari koje sistem obećava a ne trebaju baš biti u RAMu.
Eksperimentisao sam sa minijaturnim pejdž fajlom i sistem mi je padao kao nenormalan, sad ga i na SSD-u držim na 4GB.
Link to comment

nemam pojma, nisam se ranije bavila ovim..ništa, zaboraviću na fotke ili ću slikati ponovo kad budem bila u patikama i trenerci pa ću šmugnuti pre nego što izađu da smaraju. hvala još jednom

Link to comment

1) Da li neko moze da mi preporuci video editing software. Razmisljam o Cyberlink PowerDirector, ali da pitam prvo.2) Da li je neko koristio podmetace za laptop i ima li iskustava te vrste. Ne mislim na one za na sto, vec za u krilo.

Link to comment
nemam pojma, nisam se ranije bavila ovim..ništa, zaboraviću na fotke ili ću slikati ponovo kad budem bila u patikama i trenerci pa ću šmugnuti pre nego što izađu da smaraju. hvala još jednom
Čekaj, imam ja čitač, ali mi je na poslu, mogu sutra da ga pokupim pa ako si u PA ili imaš nekog ko može da ti dostavi...
Link to comment
Čekaj, imam ja čitač, ali mi je na poslu, mogu sutra da ga pokupim pa ako si u PA ili imaš nekog ko može da ti dostavi...
hvala, baš si zlatan :)al neću dolaziti u pančevo u neko dogledno vreme, plus sam danas popunila karticu raw slikama sa avale, tako da.. drugi put
Link to comment

Pokvario mi se ventilator na napajanju. Mozda ne radi dugo, ja sam tek danas primetio da je komp nesto mnogo tih za svoje godine, otvorio da pogledam i vidim da ne radi. Jel smem da ga ostavim ovako i da cekam da pregori pa da onda kupujem novo, ili da odmah kupujem novo? Jel moze da se pokvari nesto drugo ako napajanje skroz ode?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...