Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Potrebno je da zi se kartica vidi kao drajv (sa sve slovom) u kompu, na nekom čitaču kartica ili ako na aparatu kada ga zakačiš na komp imaš opciju mass storage ili tako nešto. Mada sam koristio davno neki koji je mogao i ovako ne mogu se sada setiti. Recurva bi trebalo da odradi posao bez problema.

Link to comment

nop, ne, ne mogu nikako namestiti da se vidi kao drajv. barem ne na ovom kompu na kome je xp, kad odem kući probaću na sedmici. a mass storage opciju po svoj prilici nemam na aparatu.

Link to comment
nop, ne, ne mogu nikako namestiti da se vidi kao drajv. barem ne na ovom kompu na kome je xp, kad odem kući probaću na sedmici. a mass storage opciju po svoj prilici nemam na aparatu.
Kako prebacuješ slike sa aparata ne komp?
Link to comment

Verovatno se vidi kao aparati i pokreće se neki vizard koji to sve prebaci u my picutres...Probaj u u podešavanjima aparata ako negde spominje način konekcije, pošto mislim da će se i win 7 isto ponašati. Eventualno ako znaš nekoga ko ima čitač kartica.

Link to comment

Drugari, kao da mi svako malo nestaje prostora na disku. Imam dve particije i na onoj drugoj, neosnovnoj gotovo sigurno im iščeze nekih 3 GB. Kako da ja znadem da sam u pravu i kako da to sve, je l' te, isproveravam?

Link to comment

Oket, ću uradim, ali mi nije jasno da se tih 3, 4 GB nekada očituju, a nekada ne kada gledam koliko mi je mesta ostalo na particijama... Jedared vidim jedno, a posle vidim isto to umanjeno za taj pagefile.sys.

Link to comment

Koji OS? Koliko RAMa?Ako imaš 4gb, generalno možeš da odjebeš pagefile, osim ako pričamo o laptopu sa grafičkom koja shareuje RAM za sebe...Možeš i da smanjiš/fiksiraš veličinu page fajla, ako te baš toliko kara nedostatak prostora na disku...

Link to comment

Pagefile bi se uvijek trebao očitovati po pitanju prostora koji zauzima, a što se događa kod tebe i zašto se on šeće - ne znam.Pogledaj ovo, virtualna memorija je jedna od zahtjevnijih tema.

Edited by Roger Sanchez
Link to comment
treba mi preporuka za neki program koji radi data recovery, naterali me da obrišem neke slike generalštaba pa bih da ih nekako vratim (i razdelim širom neta :isuse: )nisam slikala ništa posle brisanja
BadCopy Pro čita i CF kartice, al moraćeš da nadješ neku narodnu verziju. Kad sam ga koristio svojevremeno, probna verzija ne daje opciju da sačuva to što pronadje na kartici ili disku.edit: Sad videh da i on šljaka samo ako se kartica vidi kao drive. Edited by Garnirung
Link to comment
Oket, ću uradim, ali mi nije jasno da se tih 3, 4 GB nekada očituju, a nekada ne kada gledam koliko mi je mesta ostalo na particijama... Jedared vidim jedno, a posle vidim isto to umanjeno za taj pagefile.sys.
Zato što je fajl tipa system/hidden i po difoltu neće biti izlistan, ali kad uradiš D: -> Properties dobićeš tačnu informaciju. Tehnički, najbolje je da izabereš Custom size (sa Rodžerove slike), da Initial i Maximum size budu identične, a veličina približna Recommended size koju ti tvoj kompjuter izlista i da zauvek zaboraviš na taj prostor, a uštedu potražiš na drugom mestu.To je virtuelna memorija, kad se RAM prepuni sistem počinje da piše po pagefile.sys, kad se i on prepuni sistem pada.edit: jebo me multikvot.edit2: upravo kao sa Rodžerovog linka, staviš Custom 4096 i zaboraviš ga zauvek. Edited by Anonymous
Link to comment

nop, neće ni to, sad probala, našla i registarski broj i sve, al i dalje ne vidi cf karticu.fotke skidam preko adobe bridža. i ne poznajem nikog ko ima čitač kartica, just my luck. <_< oh well.hvala svimaedit, tek sad videh garnirungov edit. ništa, hvala na ideji. preživeću i bez slike polupanih prozora generalštaba. <_<

Edited by funk soul sister
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...