Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

evo jesam i nista. samo jos jedan detalj. modem ima spojku sa desktopom kroz usb kabl. je l treba da iskljucim tu spojku, pa da prekinem dotok interneta ovom desktopu s kojem vam pisem?
Daaaa...!!!Pogledaj moje uputstvo u prvom postu na strani. Pokušaj tako - izbaci sve USB-ove, ovo što sam pisao sve spajaj mrežnim kablovima.@Yoyogi: Čekaj, nismo još došli do nameštanja wireless-a. :D
Link to comment

evo javljam se sa laptopa! samo sam iskacila onaj beli usb kabl sto spaja kevin komp i kablovski modem i proradilo bez da sam drljala instalaciju sa diska!!! e sad, ne radi internet na kevinom kompu i jebace mi sve po spisku, ali neka se strpi dok se ja ne vratim u francusku. :Dhvala gotivac, mogla sam da buljim jos nekoliko dana ovako da se nisi setio restarta. hvala radisa, krenula sam da probam ono sto si rekao, ali odjednom iskoci zeleni skajp na laptopu. hvala jojogi! ovo je standardni router iz prodavnice, ne od provajdera. hvala i rodzeru!thanks so much drugari!!! :heart:

Link to comment
evo javljam se sa laptopa! samo sam iskacila onaj beli usb kabl sto spaja kevin komp i kablovski modem i proradilo bez da sam drljala instalaciju sa diska!!! e sad, ne radi internet na kevinom kompu i jebace mi sve po spisku, ali neka se strpi dok se ja ne vratim u francusku. :Dhvala gotivac, mogla sam da buljim jos nekoliko dana ovako da se nisi setio restarta. hvala radisa, krenula sam da probam ono sto si rekao, ali odjednom iskoci zeleni skajp na laptopu. hvala jojogi! ovo je standardni router iz prodavnice, ne od provajdera. hvala i rodzeru!thanks so much drugari!!! :heart:
Kupi ovo kevi i nema nikakvih problema... Biće kao da ima laptop... A ruter ćušni negde u ćošak... Košta oko 1500 din...TL-WN821NTL-WN821N-01.jpg
Link to comment
Kupi ovo kevi i nema nikakvih problema... Biće kao da ima laptop... A ruter ćušni negde u ćošak... Košta oko 1500 din...TL-WN821NTL-WN821N-01.jpg
je l to kad stavim u njen kompjuter, onda se on nakaci na internet sa ovog mog routera? weeeee!sutra cu.
Link to comment
je l to kad stavim u njen kompjuter, onda se on nakaci na internet sa ovog mog routera? weeeee!sutra cu.
Da, onda i ona ima wireless...Već vidim sutrašnju popodnevnu zanimaciju... :)
Link to comment
Da, onda i ona ima wireless...Već vidim sutrašnju popodnevnu zanimaciju... :)
radisa, vidis da sam dunster, ali me od tebe nije sramota. :Dje l ja sada kad iskljucim kevin komp, hoce mi se ugasiti vajerles za laptop? u suprotnom ne vidim koja je uloga desktop racunara u svom ovom spajanju u zutu rupicu.
Link to comment
radisa, vidis da sam dunster, ali me od tebe nije sramota. :Dje l ja sada kad iskljucim kevin komp, hoce mi se ugasiti vajerles za laptop? u suprotnom ne vidim koja je uloga desktop racunara u svom ovom spajanju u zutu rupicu.
Uloga desktopa je da i oni ima internet, inače ti uopšte ne treba, za tvoj laptop je nebitno... Slobodno ga isključi...
Link to comment
- je l ja sada kad iskljucim kevin komp, hoce mi se ugasiti vajerles za laptop?
To bi se desilo da se (ruter ili modem) napaja preko usb kabla prikačenog na komp. Za taj tvoj cenim da ima sopstveni adapter tako da možeš da gasiš komp ali ostavi ruter uštekan i mirna si.Ako joj ne smeta ruter na stolu, slobodno joj ostavi lan kabal. Ako se odlučiš za wireless, ne zaboravi da joj podesiš zaštitu (wpa-psk), 2 min. posla.Inače, obavezno objasni kevi kako da restartuje ruter (vađenje i vraćanje kablića adaptera posle 5-10s), dešavaće se da "zaglupi" *.* imam ikom kablovski i tplink 741n ruter, dešava se povremeno.
Link to comment
dešavaće se da "zaglupi" *.* imam ikom kablovski i tplink 741n ruter, dešava se povremeno.
Mora da sam veoma srećan čo'ek kad mi se ovo nikad nije desilo. Novi Telekomov router i šmensy Belkin USB adapter (bio na ponudi, ispod 50% ove predložene cene, likvidirali su neku IT radnju u Immo centru, zaboravio sam im ime već, Flamingo or smtg). Plus, sa ovim adapterom imam signal quality od 5 crtica, sa prethodnim nekim noname sam imao 2-3 (i vratio sam ga, dakako).
Link to comment
Odradio i jedno i drugo, i dalje me jebe. Nekad sljaka lepo satima a nekad se raspada vise puta u toku jednog sata, uopste nema pravila.
ovo bi, nadam se, trebalo da nam resi problem...http://techlogon.com/2011/08/11/shockwave-flash-crashes-in-google-chrome/
Link to comment

siguran sam da je na ovako glupo pitanje vec odgovoreno ali ne mrem da nadjemimam neki stari linksys wrt54g wireless routerto je ovo:250px-Linksys_WRT54G_V1.jpgkupih pre nekog vremena cisco linksys E1000 u nadi da cu imati bolji wireless u stanu (utopija, znam)Cisco-Linksys-E1000-Wireless-N-Router.jpgi jutros probam da ga instaliramproblem pocinje od bazicne stvari koja se trazi, a to je da se racunar (u mom slucaju radi na mac OS X) ethernetom tj kablom veze za wireless ruter koji je isto kablom vezan za SBB-ov modem (atlanta scientific 2100)...elem, jasno - moj mac prijavljuje da je povezan ethernetom ali isto tako prijavljuje da nije konektovan na net - IP adrese i ostalo SBB dodeljuje automatskipoziv help centru SBB jasno nije doneo nista sem glupog saveta da restartujem racunar sto sam vec bio uradio i bez njih.da li neko ima ideju sta da radim? posebno cu ceniti misljenje da je E1000 kanta gora od ovog prepotopskog routera koji vec koristim i da je promena uzaludna :lol: da li je moguce da bi moj mac, bez instaliranja bilo kakvih drajvera za taj SBB-ov router trebalo da radi i ukaci se na net? i to sam gledao po netu, tih drajvera za mac nigde nema....

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...