Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

sad ne znam.Kod mene, wireless routeri treba da budu prvo omoguceni od provajdera. Imam 2 i oba puta su prvo oni trebali da ga "odobre", traje sat vremena i onda tek ja mogu da ga instaliram i koristim.Mogu da kupim sta hocu, jedan sam kupio u nezavisnoj radnji, opet su mi rekli tek za sat vremena dok ga mi (oni) unesemo kao operativan u mrezu, onda mozes da radis sta hoces.

Link to comment
jesam! to je sve kul i blinka ko sto treba.
Hajd ovako... Negde na kutiji ti piše koja je adresa rutera... Ako se ne varam, trebalo bi da je 192.168.1.1... I pass i user, verovatno admin/admin...Ukucaj u browser http:\\192.168.1.1 (ako nije to, promeni) i javi šta se desilo...Drugo, probaj laptopom da se wireless nakačaiš na tu mrežu(imaće najjači signal od ponuđenih mreža :)), pa ukucaj ovo gore, pa se javi da kažeš šta je bilo...Edit: Ako je mrežna radila do sada, radiće od sada, teško da je do mrežne... Edited by radisa
Link to comment
Hajd ovako... Negde na kutiji ti piše koja je adresa rutera... Ako se ne varam, trebalo bi da je 192.168.1.1... I pass i user, verovatno admin/admin...Ukucaj u browser http:\\192.168.1.1 (ako nije to, promeni) i javi šta se desilo...Drugo, probaj laptopom da se wireless nakačaiš na tu mrežu(imaće najjači signal od ponuđenih mreža :)), pa ukucaj ovo gore, pa se javi da kažeš šta je bilo...Edit: Ako je mrežna radila do sada, radiće od sada, teško da je do mrežne...
probala ovo sa 192..(to je adresa sa kutije) i kaze da je webpage not available.ovo drugo sa laptopom sam probala odavno i nasao je moj router odmah i ukucala sam sifru sa nalepnice, sve, sve, ali pokazuje da je signal strength excellent, kao i da nema internet access. :(
Link to comment
je l postoji mogucnost da je ethernet port na kevinom kompu skrnav?ako postoji, postoji i mogucnost da cu da ga bacim kroz prozor sa sve ovim rauterom! aaaaaaaa...
Router kačiš na što? Na kablovski modem? To konfigurzati nije baš taka triviala, router mora DHCPom dobiti od kablovskog postavke za mrežu da bi se nakačio na veli Internet. Malo se zadubi u upute novog rutera, a mutterkin desktop nakači na LAN port na routeru, ako ti to već i nije bio plan.
Link to comment

Mau, vrlo bitno:Nakon promene uređaja koji je uključen u kablovski modem (bez obzira da li je ruter ili komp), obavezno restartuj modem (isključi mu struju, izbroj do 3 i vrati struju). Bez toga neće raditi.

Link to comment
Router kačiš na što? Na kablovski modem? To konfigurzati nije baš taka triviala, router mora DHCPom dobiti od kablovskog postavke za mrežu da bi se nakačio na veli Internet. Malo se zadubi u upute novog rutera, a mutterkin desktop nakači na LAN port na routeru, ako ti to već i nije bio plan.
prvo ono sto sam razumela. kablovski modem i router sam spojila ethernet kablom u WAN plavu rupicu u routeru.desktop sam spojila ethernet kablom u jednu od cetiri obicne zute LAN rupice, kako mi je receno u uputstvu.sve je teklo glatko do ovog checka.sad ja ne znam sta je DHCP i sta da mu radim. :D
Link to comment

Restartuj modem, kao što rekoh. Imaju nezgodnu osobinu da se "zalepe" za MAC adresu uređaja koji je nakačen na njih.Najbolje ovako da testiraš:1. Ubodi kevin komp direnko u kablovski modem.2. Restartuj modem.3. Proveri da li radi net na kevinom kompu.4. a) Ako ne, zovi provajdera i žali se. b) Ako da, nastavi dalje.5. Ubodi kablovski modem u WAN port rutera (plavi) a kevin komp u LAN port na ruteru (žuti).6. Restartuj modem.7. Pokreni ponovo instalaciju sa diska.

Edited by gotivac
Link to comment

Hey, router je wireless. On od negde treba da dobije odobrenje da radi. Isto tako wireless. Ako point of contact ne zna za njega (da je prodat i treba da bude operativan), kako onda?

Link to comment
probala ovo sa 192..(to je adresa sa kutije) i kaze da je webpage not available.ovo drugo sa laptopom sam probala odavno i nasao je moj router odmah i ukucala sam sifru sa nalepnice, sve, sve, ali pokazuje da je signal strength excellent, kao i da nema internet access. :(
Ovo prvo znači da desktop uopšte ne vidi ruter... Probaj kabelom na Lap, pa javi šta se desilo, da probamo da eliminišemo mrežnu na kevinom kompu(ili da je potvrdimo :()Ovo drugo me buni... Nedavno sam baš drugaru nameštao neki TP-ov ruter/SBB kablovska nisam imao nikakvih problema... AJ, probaj jednu glupost... Ubaci u umesto u WAN u neki od lan portova kabel od kablovske do rutera i probaj da se nakačiš Lapom... Pa javi šta je bilo... Edited by radisa
Link to comment
Restartuj modem, kao što rekoh. Imaju nezgodnu osobinu da se "zalepe" za MAC adresu uređaja koji je nakačen na njih.
evo jesam i nista. samo jos jedan detalj. modem ima spojku sa desktopom kroz usb kabl. je l treba da iskljucim tu spojku, pa da prekinem dotok interneta ovom desktopu s kojem vam pisem?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...