Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Treba ti wireless router. Još malo pa bilo koji.Ako samo tebi treba wireless, a imaš wireless karticu na kompu, onda je router sve što ti treba.
pa ja cu da to instaliram na kevinom desktopu, a kacicu se sa mog laptopa. valjda ce znati ovi prodavci koji router kad im kazem model modema. :)thanks!!!
Link to comment
Update. Eventualno reinstaliraj plugin.
Odradio i jedno i drugo, i dalje me jebe. Nekad sljaka lepo satima a nekad se raspada vise puta u toku jednog sata, uopste nema pravila.
Link to comment

a kako to da izvede ako mama nema wireless, nego je desktop računar direktno uključen u modem ?P.S. rešenje je u tom slučaju neki USB wireless (10-20 eura) koji bi išao na desktop

Edited by braca
Link to comment

pokušavam da odognetnem već dva dana kada sam i na šta kliknula te mi juče stiže ljubazni pozdrav od megaklauda:

MaryPoppins welcome to MegaCloud!Thank you for signing up for a Free 5GB account with MegaCloud. Here is your login information: bla.blabla@blablabla.comTo fully utilize and enjoy the benefits of MegaCloud, we recommend you to install the MegaCloud application.Download MegaCloudGetting started:Using the MegaCloud application couldn't be simpler. After installation, MegaCloud will automatically create a default file folder with easy to follow instructions inside. Please follow the guide to get started and experience the beauty of MegaCloud. If you wish to learn more, visit the MegaCloud tour to get more information.Need more space?If you're running low on storage space you'll be pleased to know that we offer storage solutions in 60GB and 120GB variations and all at attractive prices too. Buy Now!Invite your friends to join MegaCloud!Did you know you can also get extra storage space for free by inviting your friends to join MegaCloud? For more information, please visit the referral page.Sincerely,The MegaCloud Team
ko što rekoh, neam pojma kad sam se sajnapovala i gde li sam kliknula na i agree, al pre nego što me odvedu i prišiju mi gubicu na nečiju gujicu, želela bih znati jel ovaj mega cloud legit? dosta mi primamljivo zvuči 5 giga storidža za džabe, pa savetujte dal da downloadujem ili da batalim :)
Link to comment
a kako to da izvede ako mama nema wireless, nego je desktop računar direktno uključen u modem ?P.S. rešenje je u tom slučaju neki USB wireless (10-20 eura) koji bi išao na desktop
Jednostavno, ako ima wireless karticu na desktopu (pored obične mrežne, naravno). Ubode mrežnu u modem, onda uz pomoć wireless kartice napravi ad-hoc wireless hot spot, šeruje internet konekciju i eto... Oba kompa su na netu. Ja to tako rabim kući godinama. Jedini problem je što wireless mrežna nema baš toliko stabilan signal i dobar domet kao ruter, ali za po stanu je sasvim dovoljno.
Link to comment

ubicu se.evo kupila sam tp-wr841nd router i zabola ethernet kablovima, jedan iz kablovskog modema u router, drugi iz kompjutera u router i upalila ga u struju. posla pustila disk da izvrsi instalaciju i sve je super dok ne dodje do nekog network check-a.1. network adapter enabled. check!2. network status check. failed! ja ovo nista ne znam i ne vidim kako mogu da mu pomognem. a treba da saljem cestitke za praznike sa laptopa!! :(

Link to comment
ubicu se.evo kupila sam tp-wr841nd router i zabola ethernet kablovima, jedan iz kablovskog modema u router, drugi iz kompjutera u router i upalila ga u struju. posla pustila disk da izvrsi instalaciju i sve je super dok ne dodje do nekog network check-a.1. network adapter enabled. check!2. network status check. failed! ja ovo nista ne znam i ne vidim kako mogu da mu pomognem. a treba da saljem cestitke za praznike sa laptopa!! :(
Easy SetupThe device comes with a CD with an Easy Setup Assistant that leads you through the setup process step-by-step, and even helps with wireless network settings and security configurations, which is convenient to the users, especially for novice users.Nije to bas naivno kao sto oni kazu. Stavila CD koji dodje uz router u PC za instalaciju?Sa PC-a treba da kazes routeru da ga PC prepoznaje. Ima nesto kao "SID" i (sitno stampan) veliki broj na nalepnici na routeru, to PC treba da zna, da ukucas. To bi instalacioni disk trebao da te pita. Ne pita?
Link to comment
ubicu se.evo kupila sam tp-wr841nd router i zabola ethernet kablovima, jedan iz kablovskog modema u router, drugi iz kompjutera u router i upalila ga u struju. posla pustila disk da izvrsi instalaciju i sve je super dok ne dodje do nekog network check-a.1. network adapter enabled. check!2. network status check. failed! ja ovo nista ne znam i ne vidim kako mogu da mu pomognem. a treba da saljem cestitke za praznike sa laptopa!! :(
U ovom koraku :iz kablovskog modema u router da li se zabola u WAN port? Na slici na sajtu je on plav...
Link to comment
Easy SetupThe device comes with a CD with an Easy Setup Assistant that leads you through the setup process step-by-step, and even helps with wireless network settings and security configurations, which is convenient to the users, especially for novice users.Nije to bas naivno kao sto oni kazu. Stavila CD koji dodje uz router u PC za instalaciju?Sa PC-a treba da kazes routeru da ga PC prepoznaje. Ima nesto kao "SID" i (sitno stampan) veliki broj na nalepnici na routeru, to PC treba da zna, da ukucas. To bi instalacioni disk trebao da te pita. Ne pita?
pa to i radim.evo sta kaze prozor do kog sam stigla:deluje mi kao da ima problem sa razmenom podataka na liniji kevin desktop - router, jer svetlo ispod te ikonice bi trebalo da blinka, a ono stoji konstantno 'on'.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...