Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Imam jedan čudan problem.Znate kako na kućištima postoji usb sa prednje strane? I taj deo ima poklopac koji mora da se pritisne kako bi se otvorio. E, kad ja pritisnem taj poklopac, meni se restartuje računar :blink: . Da, vodim računa da pritisnem ono dugmence za restart. To mi se ne dešava stalno, nego kada računar ostne dugo upaljen (torenti i slično) pa prvi put pritisnem taj poklopac. Kad mi se tako restartuje i posle nekog vremena (kraćeg) ponovo pritisnem taj poklopac, ništa se ne dešava. Znači, samo kada pritisnem poklopac prvi put nakon što je komp uključen duži vremenski period (dan, dva).
Najverovatnije ti se napravi kontakt na žicama ispod prednje maske kad pritisneš vratanca i zato se restartuje komp. Može neko ko se malo više razume u tehniku da skine masku i proveri u kakvom su stanju spojevi i žice.
Link to comment

Ja: Da, vodim računa da pritisnem ono dugmence za restart :lolol:Naravno, vodim računa da ne pritisnem.Ok, hvala na odgovoru. Ako se nešto poremetilo to je u poslednjih par dana jer mi toliko traje ovo zezanje. A ja bukvalno ništa sa kompom nisam radila. Ono što me zbunjuje je da se dešava samo kada prvi put pritisnem nakon što je računar duže uključen. Nebitno, iscimaću već nekoga da mi to pogleda.

Link to comment
Ja: Da, vodim rauna da pritisnem ono dugmence za restart :lolol:Naravno, vodim rauna da ne pritisnem.Ok, hvala na odgovoru. Ako se neto poremetilo to je u poslednjih par dana jer mi toliko traje ovo zezanje. A ja bukvalno nita sa kompom nisam radila. Ono to me zbunjuje je da se deava samo kada prvi put pritisnem nakon to je raunar due ukljuen. Nebitno, iscimau ve nekoga da mi to pogleda.
Za pocetak skinuti kablove koji idu od reset prekidaca, ostaviti ih tako i testirati.Mislim da je problem u upravo taj reset prekidac, pregreje se i potrebna je mala sila (recimo kad gurnes ta usb vratanca) da on odradi. Najbolje je odmah zameniti reset dugme i kabloveU svakom slucaju nemoj zanemarivati taj problem, jer takve stvari mogu zestoko da zeznu comp. Naime, duzi rad pa onda problem govori da se tamo nesto zagreje vise nego normalno a opet u neposrednoj vezi je sa urednim snadbevanjem strujom tvog racunara.Losa kombinacija.
Link to comment

Pravo niotkuda mi je iskrsao problem da Firefox nece vishe da otvori fajlove sa .php ekstenzijom (lokalno). Chak se ne radi ni o pravim PHP fajlovima, nego obichnim HTML fajlovima koji imaju php za ekstenziju, koje je do sada otvarao bez problema.Na pochetku me pitao shta da radim s njim, kao da skidam neshto, da bi sad, nakon sat vremena drndanja doshao do toga da ih otvori, ali samo ispishe kod.Nashao sam neko objashnjenje da obrishem mimeTypes.rdf u Profiles diru, ali posle toga mi se desilo samo ovo shto imam sad. Otvori se, ali kao tekst. Posle sam reinstalirao Fox, reinstalirao i obrisao ceo Profile dir i na kraju sad instalirao Firefox 3. I svaki put samo ispishe kod.teh fuck?

Link to comment

Jesi li siguran da nisi imao instaliran neki php interpreter, kao deo nekog softvera ili ... ? To mi jedino pada na pamet. Mislim, zvuči mi malo čudno da ti je FF "na suvo" otvarao php fajlove, bez obzira što nije u pitanju, kako kažeš, php. Zašto fajlovi imaju ekstenziju .php ako su čisti html?

Link to comment

U ovom konkretnom sluchaju, stvarno nije bilo bitno da li ce biti .php ili .html. Sluchajno su bili .php, medjutim to nikada nije bio problem. Uostalom, probaj sam da reimenujesh obichan .html fajl u php i videcesh da radi bez problema.I ranije kad sam otvarao neki fajl koji actually ima nekog PHP koda u sebi, prikaze HTML-a koliko vec moze, a PHP deo ispishe kao obichan tekst. Ono shto mi se desilo je krajnje neobichno, otvorio sam fajl i dobio opciju za download, open with, save itd. Malo sam guglao odmah posle toga i nashao ovo:http://www.ralpharama.co.uk/item.php?itemi...+pages+suddenlyAli nije to bash to, a usput nemam neke od onih unosa koje bi trebalo da postoje u about:config. Rezultat je bio ovo shto imam sad, ispis koda.Jedino mi pada na pamet da postoji josh neki profile dir u my documentsu koji nisam obrisao.

Link to comment
U ovom konkretnom sluchaju, stvarno nije bilo bitno da li ce biti .php ili .html. Sluchajno su bili .php, medjutim to nikada nije bio problem. Uostalom, probaj sam da reimenujesh obichan .html fajl u php i videcesh da radi bez problema.
Da, ukoliko nije ekstenzija .php prethodno pridruživana nekom php interpreteru ili editoru, pročitaj prvo pitanje koje sam ti postavio. I, by the way, po defaultu, fajl sa php ekstenzijom FF ne otvara, tek kada ideš na "Open width..."
Link to comment

radim sajt u joomli - ekshli, josh uvijek ga testiram lokalno, i s tim u vezi mi se pojavio 1 problem. naime, u toku rada, odjednom vise nisam mogao da vidim niti front end niti administratorski dio. jednostavno, localhost ne respondira. napominjem da se to desilo potpuno iznenada, nista posebno nisam uradio. jednostavno nece da radi vise. koristim XAMPP

Link to comment

Koji bi interni hard disk preporucili [do 100 evra]?edit: ako imam stariju plocu koja podrzava ata100, da li to znaci da samo ti hard diskovi dolaze u obzir?

Edited by reg
Link to comment
radim sajt u joomli - ekshli, josh uvijek ga testiram lokalno, i s tim u vezi mi se pojavio 1 problem. naime, u toku rada, odjednom vise nisam mogao da vidim niti front end niti administratorski dio. jednostavno, localhost ne respondira. napominjem da se to desilo potpuno iznenada, nista posebno nisam uradio. jednostavno nece da radi vise. koristim XAMPP
jednako misteriozno, sam od sebe - ponovo radi. :rolleyes:
Link to comment
Koji bi interni hard disk preporucili [do 100 evra]?edit: ako imam stariju plocu koja podrzava ata100, da li to znaci da samo ti hard diskovi dolaze u obzir?
Nešto od Seagate-a... Barakuda ATA100 na 7200 je jako dobar izbor...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...