Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

CD je prijavljen u BIOSu, a isprobao sam HIREN disk na drugom kompu i podize se normalno. Probacu i sa WinLive, ali sva je prilika da nece raditi.Ne znam ni koja je ploca u kompu, a i ne da mi se baktati sa updateom BIOSa, probacu sa nekim Partition Magic disketama da opravim particiju, ako ni to nece vadim hard i stavljam ga u drugi komp, nista drugo mi ne pada na pamet.Safe mode takodje nece da se podigne, stane kod nekog fajla i restart.

Link to comment
vadim hard i stavljam ga u drugi komp
Ovo je možda najbolja varijanta, pa reinstalacija, po svoj prilici. Ali da bi reinstalirao Windows moraš srediti CD drajv.
Link to comment

Da li neko ima problema sa logovanjem na Gmail?Prvo sam se istripovao da su mi ukrali šifru, nije hteo da se učita nijedan nalog, kao da je šifra pogrešna.Kada sam konačno kad sam uspeo da promenim šifru (za svaki slučaj), ulogovao sam se pravilno ali sada opet kenja sa logovanjem.Očistio cache & cookies ali ne pomaže. Poludeo google.Garant uvode neku novu glupost...

Link to comment

Fala Rade. Rešeno :)Još jedno pitanje za znalce; postoji li neki programčić za XP koji omogućuje da se otvoreni prozori premeštaju levo desno po želji, kao što je to moguće kod sedmice?Napominjem, NE ŽELIM da dobijem izgled tih prozora kao kod sedmice, znači, hoću da mi ostane mogućnost da imam ako hoću deset otvorenih prozora istog programa, i da svaki bude zaseban, a ne da iz kao kod sedmice sve skupi u jedan, pa posle moraš da staviš miša tu, pa ti onda on gore pokaže sve otvorene, pa ti onda klikneš koji hoćeš...Dakle, ne treba mi to. Treba mi samo mogućnost POMERANJA.Fala.

Edited by Dankan Ajdaho
Link to comment

dama u nevolji, pitanjce za znalce:da li je bezbedno da iz Windows Registrija prosto izbrisem key za jedan program ciju bih trial verziju ponovo da instaliram?U pitanju je QSR NVivo...Key se nalazi odje:HKEY_LOCAL_MACHINE -> SOFTWARE -> QSR -> NV -> 9 -> Licensena poslu ga imam legalno al sad idem na put a treba da nesto zavrsim, a nemam kako :(

Link to comment

File -> export i sacuvaj ga kao fajl na disku. Ako se nesto opasno poremeti (mada ne bi trebalo), dupli klik i imas ih nazad u registryju. Inace, preporucujem TuneUp Utilities koji preciscava tako davno zaboravljene registry unose za uninstalirane programe.

Link to comment
Fala Rade. Rešeno :)Još jedno pitanje za znalce; postoji li neki programčić za XP koji omogućuje da se otvoreni prozori premeštaju levo desno po želji, kao što je to moguće kod sedmice?Napominjem, NE ŽELIM da dobijem izgled tih prozora kao kod sedmice, znači, hoću da mi ostane mogućnost da imam ako hoću deset otvorenih prozora istog programa, i da svaki bude zaseban, a ne da iz kao kod sedmice sve skupi u jedan, pa posle moraš da staviš miša tu, pa ti onda on gore pokaže sve otvorene, pa ti onda klikneš koji hoćeš...Dakle, ne treba mi to. Treba mi samo mogućnost POMERANJA.Fala.
POgledaj ovde da li ima nešto što ti odgovara...
Link to comment

igram warcraft preko garene. na jednom kompu vidim sve servere i svi vidi mene kad napravim server, dok na laptopu vidim samo poneki i mene vidi retko ko. iskljucio sam firewall ali nije to. sta da radim?

Link to comment
POgledaj ovde da li ima nešto što ti odgovara...
Ne. Jednostavno mi treba nešto što "otključava" zakovane pozicije prozora, dole. Npr, u XP-u si, digao si lisicu i hrom. Dole ti je prva lisica, drugi hrom. Recimo hoćeš da im zameniš mesta, ne možeš. U sedmici samo uhvatiš kursorom i pomeriš levo ili desno. U XP je to nemoguće. Kao kada hoćeš da pomeraš tabove u otvorenoj stranici browsera, npr., samo što se to odnosi na otvorene prozore.Edit; da ne bude zabune, govorim o mogućnosti pomeranja i premeštanja u okviru taskbara. Edited by Dankan Ajdaho
Link to comment
Ne. Jednostavno mi treba nešto što "otključava" zakovane pozicije prozora, dole. Npr, u XP-u si, digao si lisicu i hrom. Dole ti je prva lisica, drugi hrom. Recimo hoćeš da im zameniš mesta, ne možeš. U sedmici samo uhvatiš kursorom i pomeriš levo ili desno. U XP je to nemoguće. Kao kada hoćeš da pomeraš tabove u otvorenoj stranici browsera, npr., samo što se to odnosi na otvorene prozore.
Onda ovo?
Link to comment
File -> export i sacuvaj ga kao fajl na disku. Ako se nesto opasno poremeti (mada ne bi trebalo), dupli klik i imas ih nazad u registryju. Inace, preporucujem TuneUp Utilities koji preciscava tako davno zaboravljene registry unose za uninstalirane programe.
probala, obrisala jos 10ak fajlova do kijih samo dusla preko Find "QSR" u regeditu, nije ostao ni jedan koji je imao qsr ili nvivo u sebi. Restartovala i opet kaze licence key expired <_<. Verovatno je kamufliran ili ko ce ga znati.probacu taj TuneUpHvala u svakom slucaju!
Link to comment
igram warcraft preko garene. na jednom kompu vidim sve servere i svi vidi mene kad napravim server, dok na laptopu vidim samo poneki i mene vidi retko ko. iskljucio sam firewall ali nije to. sta da radim?
Verovatno treba da otvoriš neke portove na ruteru, ali ne koristim garenu, pa ne znam koje tačno.
Link to comment
probala, obrisala jos 10ak fajlova do kijih samo dusla preko Find "QSR" u regeditu, nije ostao ni jedan koji je imao qsr ili nvivo u sebi. Restartovala i opet kaze licence key expired <_<. Verovatno je kamufliran ili ko ce ga znati.probacu taj TuneUpHvala u svakom slucaju!
Probaj da vratiš datum na računaru ukoliko je program demo sa oročenim rokom upotrebe.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...