Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Imaš i eksterne verzije tih čitača. A na sajtu mup-a je program za čitanje podataka sa LK.Mada, ne znam može li da se čita svaka LK, znam da je meni trebao neki kod koji se dobija uz LK (kad je izvadiš).(naravno, mislim na "kućnu upotrebu", firmama i ustanovama ne treba taj kod)

Edited by S.L.
Link to comment
Računar je počeo sam od sebe da se restartuje iz čista mira, usred posla. Šta je to??
Prvo i osnovno, jel' kuler na procesoru radi?Drugo, da li si nešto dodavao od hardvera?Treće, jel imaš rezervno napajanje, da nakačiš umesto trenutnog?Četvrto, ako nije ništa od gornjeg, može biti bilo šta drugo, pa je malo zajebano iz daleka pričati...
Link to comment
Kuler radi, ništa nisam kačio, nemam drugo napajanje.Je li od značaja to što ga nikad ne gasim, danima, mesecima, 24 sata atoji uključen :blush: ?
Ne baš... Problem je najverovatnije neke hardverske prirode, ali za svaki sličaj, uzmi neku Live instalaciju Linuxa, pa probaj malo da prčkaš, da vidiš hoćeli se resetovati... Može i da ti se neki driver apdejtovao ili tako nešto, pa da se zbog toga resetuje...Zaista, može biti bilo šta...
Link to comment

Probaj da prodrmaš sve moguće kontakte, neki put (mada retko) pomogne. Proveri temperaturu u BIOS-u. Startuj Windows u Safe modu, pa vidi da li se onda resetuje.

Link to comment

Cenim da ne postoji sto-oD-sto provereno i tacno resenje za ovaj problemcic ali ajde da pitam, cisto da mi savest bidne mirnija -Imam dakle tu neku novu mashinchinu, HP notebook, a posto mi ovaj stari sljaka provereno, novajliju bih da sacuvam maksimalno, tacnije njegovu bateriju. Dakle koristi se komp, onako retko, kada burazer 'oce nesto da radi i slicno ali stoji kuci, ustekan adapter u mrezu.Ja odlozih bateriju, nakon 2 ciklusa punjenja u prethodnih par dana, na 50% napunjenu na hladno i mracno mesto.Cit'o ja na netu, tako, kazu, valja?

Link to comment
Ja odlozih bateriju, nakon 2 ciklusa punjenja u prethodnih par dana, na 50% napunjenu na hladno i mracno mesto.Cit'o ja na netu, tako, kazu, valja?
Otprilike tako, frižider je dobro mesto, ali baterija mora biti suva, pa je treba umotati u nešto. Problem je u tome što te baterije imaju svoj životni vek, koji se jedino može produžiti na ovakav način, u nekom trenutku će umreti koristio je ili ne.
Link to comment
Otprilike tako, frižider je dobro mesto, ali baterija mora biti suva, pa je treba umotati u nešto. Problem je u tome što te baterije imaju svoj životni vek, koji se jedino može produžiti na ovakav način, u nekom trenutku će umreti koristio je ili ne.
Turio ja u neku kutiju.b - naravno. Nego u ovom momentu taj notebook zaista nema drugu namenu osim da "pripomogne" kad se stvori queue a za mesec/dva kada krenem na duzi put cu ga nositi i kontao sam bar na toliko da ne mrcvarim bateriju..
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...