Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Podstaknut pricom o surovoj jeftinoci DD3 rama na topicu o igraonici, pitanje: ima li smisla uzimati 8GB rama? Imam 4 i realno i ne primecujem probleme, ali cisto informativno, ako je neko apgrejdovao skoro.

Link to comment

Raelno, normalne(32-bitne) aplikacije ni ne vide više od 2 Giga... A 64-bitnih aplikacija i nema previše... E sad, ako ne cepaš 3 takve aplikacije paralelno, ili, što Flegma reče guraš virtualne mašine, za sada nema podtrebe...S druge strane 8GB Kigston HyperX 1600 košta 5-6 hiljada, pa je, ako sklapaš novu makinu, glupo ne uzeti...

Edited by radisa
Link to comment

Trenutno ne, ali zapravo da.Sad u masini imam 2x2GB Patriot koji radi na 1600 (prilicno siguran). Ne bi trebalo da se kolju ako ubacim 4GB tog Kingstona (ili 8 :lol: ), ili bilo kojeg na 1600? Ima li jos nekih preporuka? Vidim za iste pare i Corsair Vengeance 8GB Kit DDR3-1600 Cl9 i Corsair Vengeance 8GB Kit DDR3-1600 Blue .

Link to comment
Eksterni hard je najbrža opcija, a možeš ih spojiti mrežnim kablom (crosslinked), vajrlesom ili blututom pa umrežiti.USB modem. Kažu da je VIP najpovoljniji, ja imam mts i lepo radi.
VIP je mozda najpovoljniji ali je tezak krs, ortak uzeo zbog "povoljnosti" ali jedva da je mogao i facebook da otvara o skype-u ili tako nekim radnjama mogao je samo da sanja! Plus zivi u centru gde je kao "pokrivenost" najbolja!Telenor kazu da se popravio...
Link to comment
Trenutno ne, ali zapravo da.Sad u masini imam 2x2GB Patriot koji radi na 1600 (prilicno siguran). Ne bi trebalo da se kolju ako ubacim 4GB tog Kingstona (ili 8 :lol: ), ili bilo kojeg na 1600? Ima li jos nekih preporuka? Vidim za iste pare i Corsair Vengeance 8GB Kit DDR3-1600 Cl9 i Corsair Vengeance 8GB Kit DDR3-1600 Blue .
Sa memorija ma se nikad ne zna... Eno ja imam punu fioku neuparivih stvari, kako sam kupovao sa idejom da povećavam memoriju, tako su mi stari kitovi otpadali(256X2, 512X2)... Najjače mi je bilo kad sam na 2GB(2X1) DDR2 dokupio još dva(2X1) od istog proizvođača, istog tipa... Nije htelo ni pod razno... Mašina se digne, radi par minuta i ubije se... Win/Linux, ne bitno, što je značilo da je memorija u pitanju(ili, možda ploča)... Svaki kit radi sam za sebe, svaka memorija sam za sebe, ali zajedno nikako... Doduše, tad sam sumnjao(i još sumnjam) i na ploču...Sva sreća, pa su u radnji bili uviđavni i dali mi da uzmem nešto drugo umesto tog kita...
Link to comment

Ako imas nesto DDR1 memorije a da ti ne treba, posalji pa da uglavim ovoj jednoj prijateljici... mislim, chip da joj uglavim. Pati se sa 256mb, jadna...

Edited by Zli Gli
Link to comment
Ako imas nesto DDR1 memorije a da ti ne treba, posalji pa da uglavim ovoj jednoj prijateljici... mislim, chip da joj uglavim. Pati se sa 256mb, jadna...
Mislim da imam nešto 256... Javim kad pogledam...
Link to comment
Sa memorija ma se nikad ne zna... Eno ja imam punu fioku neuparivih stvari, kako sam kupovao sa idejom da povećavam memoriju, tako su mi stari kitovi otpadali(256X2, 512X2)... Najjače mi je bilo kad sam na 2GB(2X1) DDR2 dokupio još dva(2X1) od istog proizvođača, istog tipa... Nije htelo ni pod razno... Mašina se digne, radi par minuta i ubije se... Win/Linux, ne bitno, što je značilo da je memorija u pitanju(ili, možda ploča)... Svaki kit radi sam za sebe, svaka memorija sam za sebe, ali zajedno nikako... Doduše, tad sam sumnjao(i još sumnjam) i na ploču...Sva sreća, pa su u radnji bili uviđavni i dali mi da uzmem nešto drugo umesto tog kita...
I ja cenih. Nist' onda cu da radim s 8, jadan.
Link to comment

Ljudi, da li bi neko mogao da mi pomogne kako da vratim margine po defaultu? Par puta sam pomerao margine kako bi mi što više teksta stalo pri štampanju na papiru, ali bi svaki put kada bi novu stranicu worda otvarao, vraćao bi mi margine na default. Ali danas mi je leva gornja i donja margina povučena skroz na gore, tj. na dole. Probao sam set up page, i tamo piše da je svuda razmak po 2,5 cm. Kad pokušam da promenim na npr. 5 cm i da stavim Set as Default i ništa se ne dešava. Pokušao sam da promenim ime fajla Normal u Normal.dot.bak. u C/User/Username/AppData/Roaming/Microsoft/Templates i tako izmenjen word fajl kada ga pokrenem mi vraća margine na default. Ali kada kliknem na ikonicu iz shortcuta, ona mi vrati na staro, sa povučenim marginama. Koristim inače Microsoft.Office.2010.ProfessionalPlus.AIO.SP1.VL.Integrated.September.2011-shon3i. Bio bi vam veoma zahvalan kada bi mi neko pomogao. Unapred zahvalan!

post-5611-13218246502595.png

Link to comment

Dovedi strelicu na samu ivicu gornje margine. Kursor ce ti se pretvoriti u dve strelice koje pokazuju jedna u drugu. I kliknes dva puta. To je komanda koja sakriva/prikazuje bele margine na vrhu i dnu stranice, a margine ti na papiru ostaju iste.

Link to comment

Gde da nadjem onaj google translate tab na engleskom? Znate ono kad ga stavite u bukmarks i onda odete na neku stranicu na stranom jeziku i pritisnete taj tab u bukmarksu i on odmah prevodi na zeljeni jezik.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...