Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

U čemu je razlika između njih i običnog Win7?
W7 za netbookove je prilagodjen slabijim masinama, recimo da pored ostalog radi aero na 1 GB Rama. Inace, ima sve sto i normalan W7 samo je dodatno optimizovan i izbacene su neke nebuloze.True Fast XP su radili Tajvanski hakeri i cak i na slabijim masinama radi fenomenalno. Ima mali problem za Wireless Zero Configuration pa mora malo da se cacka oko toga jer zna da zabrlja kod Wireless konekcije. Kabl net radi bez greske.
Link to comment

gikovi, hitno! da li neko zna kako mogu da otvorim (i editujem! i sejviram!) skript u matlabu ako imam na raspolaganju samo linux command line? znaci ukucam 'matlab -nodesktop', matlab se otvori, i sta dalje? ili mozda opstije pitanje, kako da sebi doturim na svoj komp/mail isti taj skript? nemam ftp parametre.ili sasvim drugacije pitanje, a koje bi mi resilo sve probleme - da li nekako iz daljine (remote desktop connection) mogu da probudim kompjuter koji je otisao u sleep mode?

Link to comment
...ili sasvim drugacije pitanje, a koje bi mi resilo sve probleme - da li nekako iz daljine (remote desktop connection) mogu da probudim kompjuter koji je otisao u sleep mode?
Trebalo bi da možeš da mu pristupiš ukoliko nema password, bar na mojim kompjuterima može. Što ne probaš?
Link to comment

ima password (imam password). trebalo bi da mogu i da ga ukljucim iz daljine a ne samo probudim, samo ne znam kako. sto se tice ostalog, resio mi je kolega problem tako sto mi je poslao podatke kako da se povezem na jedan drugi kompjuter, odakle mogu da pristupim onome sto zelim.

Link to comment

Wireless konekcija na laptopu. Kačim se na sopstveni kompjuter/ruter udaljen nekoliko metara. Sve je ok osim sledećeg – svako malo (a to znači jedanput u 5 minuta, pa onda jedanput u dva sata), konekcija se diskonektuje da bi se sama, bez mog diranja, za sekundicu ili dve ponovo „digla“. I tako u krug. Desni klik, properties, otkačeno je „connect automatically when this network is in range“ kao i „connect even if the network not broadcasting its name (SSiD)“. Šta mogu da uradim/još da podesim, a što već nisam i gde grešim?

Link to comment

tako je meni bilo kad su mi dali sjeban modem iz sbb-a. posle zamenili i super sljakalo (u granicama mogucnosti).nego, imam slijedece pitanje- odjednom mi u real playeru ne radi vise ona opcija za skidanje filmica sa neta, tipa youtube-a. zna li neko u cemu je stvar, i koji bi alternativni program mogao da koristim?

Link to comment
tako je meni bilo kad su mi dali sjeban modem iz sbb-a. posle zamenili i super sljakalo (u granicama mogucnosti).nego, imam slijedece pitanje- odjednom mi u real playeru ne radi vise ona opcija za skidanje filmica sa neta, tipa youtube-a. zna li neko u cemu je stvar, i koji bi alternativni program mogao da koristim?
Misliš za redtube?Firefox + youtube downloader.
Link to comment
Wireless konekcija na laptopu. Kačim se na sopstveni kompjuter/ruter udaljen nekoliko metara. Sve je ok osim sledećeg – svako malo (a to znači jedanput u 5 minuta, pa onda jedanput u dva sata), konekcija se diskonektuje da bi se sama, bez mog diranja, za sekundicu ili dve ponovo „digla“. I tako u krug. Desni klik, properties, otkačeno je „connect automatically when this network is in range“ kao i „connect even if the network not broadcasting its name (SSiD)“. Šta mogu da uradim/još da podesim, a što već nisam i gde grešim?
I kod mene slican problem, jednom u sat vremena i tacno znam kada. Odes u status (imam Win na srpskom :isuse: ) pa onda odes u detalji i tu ti pise, na primer, najam dobijen 30. oktobar 2011, 13:08:08, a ispod pise najam istice 30. oktobar 2011, 15:08:08, a zapravo se to resetuje svakih sat vremena, pa onda pise na primer najam dobijen 30. oktobar 2011, 14:08:08, a ispod pise najam istice 30. oktobar 2011, 16:08:08...Ne znam u cemu je stvar, nesto sam trazio po netu, ali nikakvog konkretnog odgovora nema. To je jedan neprimetan prekid od sekunde, signal se odmah vrati, a to sam jedino i primetio zato sto mi prekine download. Edited by Rick.James
Link to comment
I kod mene slican problem, jednom u sat vremena i tacno znam kada. Odes u status (imam Win na srpskom :isuse: ) pa onda odes u detalji i tu ti pise, na primer, najam dobijen 30. oktobar 2011, 13:08:08, a ispod pise najam istice 30. oktobar 2011, 15:08:08, a zapravo se to resetuje svakih sat vremena, pa onda pise na primer najam dobijen 30. oktobar 2011, 14:08:08, a ispod pise najam istice 30. oktobar 2011, 16:08:08...Ne znam u cemu je stvar, nesto sam trazio po netu, ali nikakvog konkretnog odgovora nema. To je jedan neprimetan prekid od sekunde, signal se odmah vrati, a to sam jedino i primetio zato sto mi prekine download.
Proveri DHCP na ruteru ili ručno podesi adresu u windowsu.
Link to comment
Proveri DHCP na ruteru ili ručno podesi adresu u windowsu.
Je l' možeš za nas ne toliko stručne da pojasniš proceduru glede ove dve radnje? Btw, isti internet koji sam spominjao, na bratovom laptopu koji je na dva i po centimetra od mog radi bez prekidanja...
Link to comment
Proveri DHCP na ruteru ili ručno podesi adresu u windowsu.
To je sve ok. Pre nego sto sam instalirao Win 7, imao sam isti problem na Visti. Oba puta su mi likovi iz Oriona sve sredili and spremili u smislu podesavanja, ali tada jos nisam bio svestan ovog problema, pa im i nisam ukazao na njega.
Link to comment
Je l' možeš za nas ne toliko stručne da pojasniš proceduru glede ove dve radnje? Btw, isti internet koji sam spominjao, na bratovom laptopu koji je na dva i po centimetra od mog radi bez prekidanja...
Ovo tvoje je problem adaptera ako čitava mreža pada. Jel može koji skreenšot na internet postavke i konfiguraciju adaptera, da ne tapkamo u kmici?
To je sve ok. Pre nego sto sam instalirao Win 7, imao sam isti problem na Visti. Oba puta su mi likovi iz Oriona sve sredili and spremili u smislu podesavanja, ali tada jos nisam bio svestan ovog problema, pa im i nisam ukazao na njega.
DHCP lease se podešava na routeru, koliko ja znam, ne? Ja svoj stavim na 3 dana.
Link to comment
Ovo tvoje je problem adaptera ako čitava mreža pada. Jel može koji skreenšot na internet postavke i konfiguraciju adaptera, da ne tapkamo u kmici?DHCP lease se podešava na routeru, koliko ja znam, ne? Ja svoj stavim na 3 dana.
E, vidis, o tome nemam pojma...ali, nekada mi da da koristim 24 sata bez tog prekida od sekinde, pa pise recimo najam dobijen 23. 10. 2011, 10:10:10, najam istice 24.10.2011, 10:10:10, a da ja pri tom tu nista ne podesavam, drugim recima, WTF?A pored toga, ne vidim na wireless ruteru (TP Link) nikakvo dugmence za podesavanje...Osim ako nesto ne moze da se podesi na kompu... Edited by Rick.James
Link to comment
A pored toga, ne vidim na wireless ruteru (TP Link) nikakvo dugmence za podesavanje...Osim ako nesto ne moze da se podesi na kompu...
Ja to rikćem na WEB sučelju routera, onaj 192.168.1.1/5.1, doduše, ja sam na oba routera admin, na jednom dobrom voljom ISPa, na drugom sam se sam dokonjao.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...