Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Imam onaj prvi, roze Telekomov modem već četiri godine. Za dva dana stiže beli Huawei HG520s (2 laptopa, pa hoću wireless), te me interesuje: da li je dovoljno samo da prebacim kablove iz jednog u drugi, pa da sve nastavi da funkcionše po starom ili treba još nešto dodatno da se podešava? Takođe, zanima me i kako da na tom modemu omogućim/“otvorim“ wireless.

Link to comment

Trebalo bi da stigne već podešen za tvoj broj telefona, tako da ćeš moći samo da prebaciš kablove.Što se tiče wireless-a, dovoljno će biti da ispratiš priloženo uputstvo (knjižica ili cd), a ako bude problema - tu smo.

Link to comment
Imam onaj prvi, roze Telekomov modem već četiri godine. Za dva dana stiže beli Huawei HG520s (2 laptopa, pa hoću wireless), te me interesuje: da li je dovoljno samo da prebacim kablove iz jednog u drugi, pa da sve nastavi da funkcionše po starom ili treba još nešto dodatno da se podešava? Takođe, zanima me i kako da na tom modemu omogućim/“otvorim“ wireless.
LAN kablove samo utakneš i imaš Net. Uz modem ćeš dobiti knjižicu ili beše papirić sa podešavanjima. Ne sećam se, možda je i bilo na disku, ali podešavanje nije bilo teško (imao sam taj isti modem).Nema puno dodatnih podešavanja - omogućiš, postaviš pass, enkripciju i to je to. Možda je imalo i podešavanje za wireless mac filtriranje, ali nije neophodno.Bez brige, snaći ćeš se lako.ZliGli: koju god da uzmeš, nije neka bitna razlika (ako su iste specifikacije).Ako će da crkne, crći će kako god se zvala. Zato služi garancija.Imao sam i Apacer, i Trasncend, i sve je to lepo radilo...Ja bih uzeo dve Kingston 2x2GB 800mhz odjednom. DDR2 je već mator, kasnije će ti biti teže da ga nađeš.
Link to comment
Trebalo bi da stigne već podešen za tvoj broj telefona, tako da ćeš moći samo da prebaciš kablove.Što se tiče wireless-a, dovoljno će biti da ispratiš priloženo uputstvo (knjižica ili cd), a ako bude problema - tu smo.
Khm...da...ovako stoje stvari. Ja imam rozle modelče, a ovaj bijeli stiže iz drugog grada i radio je prošle godine na drugom broju telefona. Bejaše ona akcija Telekoma sa internetom i IPTVom, pa kada sam im vratio opremu, rekli da im modem ne treba. Sad, pošto je on radio na drugom broju, da li to znači da kod mene neće raditi i da treba to da prijavim u Telekomu?
LAN kablove samo utakneš i imaš Net. Uz modem ćeš dobiti knjižicu ili beše papirić sa podešavanjima. Ne sećam se, možda je i bilo na disku, ali podešavanje nije bilo teško (imao sam taj isti modem).Nema puno dodatnih podešavanja - omogućiš, postaviš pass, enkripciju i to je to. Možda je imalo i podešavanje za wireless mac filtriranje, ali nije neophodno.Bez brige, snaći ćeš se lako.
Nemam ni knjižice niti bilo kakvog drugog uputstva. Je l' to treba da idem na http://192.168.1.1 i čeprkam tamo, ne?
Link to comment

Najverovatnije.Ali, ukoliko "admin-admin" ne radi, pozovi tehničku i pitaj ih koji je pass postavljen.Posle na strani za podešavanje modema, lako ćeš naći podešavanje za wireless.Inače, modemi se ne vezuju za broj telefona. Oni samo primaju adsl signal ukoliko ga ima na liniji na koju su priključeni.

Edited by S.L.
Link to comment

192.168.1.1omogućiš weirless, odrediš ime konekcije, vrstu zaštite i password.Probaj sa admin/admin.Ja sam u R.Srpskoj. koristim isti modem kod istog operatera, pa mi je password za ulazak u modem admints. Možeš probati i taj.

Link to comment

Imaš Gigatronov servis na početku Banovog brda. Ne znam da li primaju robu koja nije kupljena kod njih. SERVISBANOVO BRDO Kirovljeva 15011 3552932 service@gigatronshop.comPonedeljak - Petak: od 10h do 18h Subota: od 9 do 15h Nedelja: servis ne radi

Link to comment

probaj na http://192.168.1.1user: adminpass: ztonpkztonpk (zastita telekoma od neovlascenog pristupa korisnika)taj pass oni kao kriju, a ima ga na svakom drugom forumu. daje ti potpunu kontrolu nad modemom. predlazem da postavis mac filter i password ako koristis ogranicen broj uredjaja. klinci su se vec izverzirali u mac address changeu, a password je druga linija odbrane. nije da ne mogu i njega da provale, ali ce im trebati jos malo vremena. definicija sa vukajlije>HG520sОва ознака се на српском најчешће преводи као "комшијин вајерлес", и заправо даје могућност приступа интернету, док све трошкове сноси комшија. Корисници комшијиног вајерлеса се углавном деле на узорне кориснике који прегледају свој мејл једном у 5 дана, и на оне мање узорне који наређају једно 6 серијала неких серија са торената (у фул-ха-де резолуцији), па комшија, такозвани - сносилац трошкова, не може ни гугл да отвори. Неке варијанте између углавном не постоје.Када овом јадном допизди да плаћа нет људима около, онда позове неког свог друга који је хакер у перспективи и овај му реши проблем тако што стави такозвану ЊЕП заштиту (мрзи ме да пребацујем лајаут), и назове мрежу "нема-качења", или "ај-пробај-сад-ако-можеш", или нешто слично што шаље врло јасну поруку у етар.После овога за околне куће углавном више нема комшијиног-вајерлеса, осим за оне који су чули за "БТ4 и еиркрек", али та прича излази из оквира ове дефиниције, а богами и из оних законских оквира. Пише да пример није неопходан. ...али ево један, злу нетребало: - Јеси скинуо више оне Сопраносе? - Ма јок бре, она пизда од комшије ставио заштиту, стало ми на 76 гига! - Не могу да верујем, стварно пизда.

Link to comment
Imaš Gigatronov servis na početku Banovog brda. Ne znam da li primaju robu koja nije kupljena kod njih. SERVISBANOVO BRDO Kirovljeva 15011 3552932 service@gigatronshop.comPonedeljak - Petak: od 10h do 18h Subota: od 9 do 15h Nedelja: servis ne radi
Imam jako lose iskustvo sa njima i to sa proizvodima kupljenih kod njih.Jednom su mi drzali ceo racunar(jer je kupljenja konfiguracija) tri nedelje zbog najobicnijeg i najjeftinijeg napajanja koji ugradjuju u te konfiguracije(i to bi trajalo verovatno mnogo duze da ih nisam zvao svakodnevno i pizdio preko telefona). Naravno uz doplatu za skuplji to je moglo mnogo brze ali nisam hteo. Drugi put su na servisu drzali USB WLAN adapter(koji kosta 1000 dinara) preko mesec dana, kao da se tu nesto popravlja. Edited by deeps
Link to comment

@ cika tale, S.L. i rugievithusHvala na savetima, sve urađeno za bukvalno dva minuta. Samo spojio kablove i uradio tri stvari u podešavanjima i sada wireless šiba po celoj kući...

Link to comment
Imam jako lose iskustvo sa njima i to sa proizvodima kupljenih kod njih.Jednom su mi drzali ceo racunar(jer je kupljenja konfiguracija) tri nedelje zbog najobicnijeg i najjeftinijeg napajanja koji ugradjuju u te konfiguracije(i to bi trajalo verovatno mnogo duze da ih nisam zvao svakodnevno i pizdio preko telefona). Naravno uz doplatu za skuplji to je moglo mnogo brze ali nisam hteo. Drugi put su na servisu drzali USB WLAN adapter(koji kosta 1000 dinara) preko mesec dana, kao da se tu nesto popravlja.
Nemam ništa ni "za" ni "protiv" njih, ali iz ličnog iskustva imam samo pohvalu na zamenjen netbook kome je drugarica započela pa prekinula instalaciju OS. Bez čekanja sam zamenio takav za novi uz priču da nemam pojma šta se desilo.
@ cika tale, S.L. i rugievithusHvala na savetima, sve urađeno za bukvalno dva minuta. Samo spojio kablove i uradio tri stvari u podešavanjima i sada wireless šiba po celoj kući...
Nema na čemu :)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...