Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

E ovako. Danas skinula neki codec pack for windows xp sve u nadi da će mi ti kodeci rešiti problem gledanja filmova u full mode-u. Avaj... :( U kom god programu da pustim film on ga učita i pusti u nekom prozoru kao recimo na pola monitora. U tom modu film radi bez greške, slika je jasna i čista. Čim prebacim u full mode, cela slika poćne da se trese, treperi i čini gledanje nemogućim. .. Napomena je da je lap top nov, a napisala sam gore šta imam od kodeka,,, Help!!!!!edit: u pitanju je full screen mode... :blush:

Edited by dranata
Link to comment
E ovako. Danas skinula neki codec pack for windows xp sve u nadi da će mi ti kodeci rešiti problem gledanja filmova u full mode-u. Avaj... :( U kom god programu da pustim film on ga učita i pusti u nekom prozoru kao recimo na pola monitora. U tom modu film radi bez greške, slika je jasna i čista. Čim prebacim u full mode, cela slika poćne da se trese, treperi i čini gledanje nemogućim. .. Napomena je da je lap top nov, a napisala sam gore šta imam od kodeka,,, Help!!!!!edit: u pitanju je full screen mode... :blush:
Možda je glupo, i nagađam, ali mislim da nema veze sa kodecima... Koja je frekfencija osvežavanja ekrana ? Probaj to da čačkaš, možda pomogne...Ako ne znaš gde je: desni klik na ništa na desktopu, pa Properties-tab:Setting-advanced-tab:monitor-screen refresh rate Edited by radisa
Link to comment
60 hertz, i to je jedina opcija...
Onda ništa... Ali sam nekako ubeđen da kvar nije softverski... Ili je povezan sa nekim sranjem u windowsu... Aj probam razmislim pa se javim sutra... A možda se neko i seti pre mene...
Link to comment

Rešila problem tako što sam u control panelu u opcijama nvidia device manager štiklirala opciju change to native resolution. Do sad nije bio u toj prirodnoj, pa je valjda zato slika igrala. Sad je sve ok.Hvala svima!

Link to comment
Treba ti nešto kao Partition Magic ili Partition Mananger, ili ako imaš brz link ka netu ima linuks distribucija koje samo tome služe, jedna od njih je parted magic... Skini je sa neta i nareži, digni sistem sa cd-a i samo će ti se kasti (manje više)...
Zaboravih nocas da se zahvalim.Uspeo sam sa tim Partition Magicom i trajalo je manje od minuta. :)Hvala.
Link to comment

moje rezalo odbija da pishe po up to 16x speed dvdr prinko diskovima, dok po 1-8x iste marke pishe bez zanovetanja.izgovor mu je ilegal disc, could not perform disk et vans blabla smtn like that?any ideas? :blush: rezalo je NEC DVD_RW ND-3540A ako ishta znachi ..:)

Edited by nisam ja
Link to comment
imal ko ideju kako da prebacim strip iz .cbr formata u neki printabilan?kanim ga odstampati da ne trosim oci...
CBR format je samo rarovani skup jpg formata, zar ne? Svi CBR fajlovi koje sam imao sam preimenovao u RAR, otvorio u Winraru, i otpakovao.
Link to comment
moje rezalo odbija da pishe po up to 16x speed dvdr prinko diskovima, dok po 1-8x iste marke pishe bez zanovetanja.izgovor mu je ilegal disc, could not perform disk et vans blabla smtn like that?any ideas? :blush: rezalo je NEC DVD_RW ND-3540A ako ishta znachi ..:)
Instaliraj AnyDVD software. Pokreni ga pre nego što staviš DVD koji hoćeš da kopiraš u drajv. Odmah prilikom stavljanja u drajv AnyDVD mu isključi zaštitu, i možeš da kopiraš punom brzinom.AnyDVD
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...