Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Svako ko ima 4 GB RAM-a i više treba da stavi 64-bitnu verziju.
Imam ja ali ne postoje 64-bitni drajveri za moj ADSL modem, pa moram 32-bitnu verziju.
Link to comment

Da, drajveri i dalje znaju da budu problem, mada sve ređe. Probaj da nekako aktiviraš PAE (budževina) da iskoristiš svu memoriju koju imaš. A možda postoji drajver za 64-bit Vistu, 99% će raditi.

Link to comment

Ne postoji, jedva sam i ovaj za 32-bitnu Vistu iskopao i pokrenuo.Kontam da će za godinu dana sve da bude kul, a do tada ću i da promenim modem.

Link to comment

Uzmi ruter od provajdera i povezi preko mreze, ako ti je bitno da imas 64bitni WIN7.A ako hoce pare da ti uzmu, ti kazi da ti modem ne valja, pa ce ti dati ruter, posto niko vise ne daje modeme za ADSL.

Link to comment

Drugarica instalirala neke kodeke i upao joj trojanac (Avast ga prijavio, ali malo kasno), komp se smrzo, ona resetovala i sad ne moze da podigne win, izbacuje joj sledecu poruku:hdd s.m.a.r.t. capability disableda posle nje krece da izlistava neke PCI uredjaje, flopi, CD, kao da trazi uredjaj sa kojeg da podigne sistem.Ove detalje sam sve saznao preko telefona, sutra idem svojim ocima da vidim sta se tacno desava, a ako ima neko neki savet na prvu ruku ovako...? Komp je star, moguce da je i sam HD dotrajao i da nema veze sa virusom.

Link to comment

Nije ni obavezno da joj Smart radi. Probaj Safe mod, a usput ponesi nešto kao Hiren da možeš da odradiš neku dijagnostiku ako se ne podigne Win. I ponesi neki AV rescue disk, ako ti zatreba za čišćenje.edit: A ni neki live Linux za eventualno spašavanje bitnih podataka, neće da škodi.

Edited by Garnirung
Link to comment

U Bios moze da udje, surfovao sam i ja malo, taj SMART je samo opcija za monitoring HDa, pretpostavljam da joj je ta poruka uvek iskakala pri dizanju sistema.U safe mode ne moze posto pukne pre reakcije na F8. Spremicu taj Hiren, imam i neki Partition Magic boot, da opravim particiju ako je pokvarena, i ubuntu live, ako to sve ne pomogne onda ne znam sta moze :)

Link to comment
Drugarica instalirala neke kodeke i upao joj trojanac (Avast ga prijavio, ali malo kasno), komp se smrzo, ona resetovala i sad ne moze da podigne win, izbacuje joj sledecu poruku:hdd s.m.a.r.t. capability disableda posle nje krece da izlistava neke PCI uredjaje, flopi, CD, kao da trazi uredjaj sa kojeg da podigne sistem.Ove detalje sam sve saznao preko telefona, sutra idem svojim ocima da vidim sta se tacno desava, a ako ima neko neki savet na prvu ruku ovako...? Komp je star, moguce da je i sam HD dotrajao i da nema veze sa virusom.
Lako moguće :) Virus može da napravi štetu, ali da komp smrzne i posle tog da više ne pronalazi hdd, to je skoro uvek neki hardverski problem. Ne mora bitno nužno do hard diska, kad memorija krene da crkava može da se manifestuje na mnogo načina. :wacko:
Link to comment

Treba mi preporuka za neku konfiguraciju (minimum naravno budzet je tanak) koja bi sluzila samo za vrljanje po netu, mozda za neki zadatak u ofis programima nista spektakularno.

Link to comment

Od kada sam apdejtovao FF na 7cunece da mi otvori gif-ove. Doduse ne znam da li je do FF. I na Hromu se isto ponasa....ovako izgleda...unledcp.jpgsta mu je?

Edited by eye of the beholder
Link to comment

Ma imam 2x1 vec, neku PQI na 667 i 800mhz, koja kao radi u Dual channelu (na 667, naravno). Plan mi je da sad dodam taj cip od 2Gb i kasnije da uzmem jos jedan, isti takav, a ova 2x1 da prodam ili dam nekome, sta god. Ploca podrzava max. 800mhz pa ciljam neku takvu memoriju. Razlika u ceni bas i nije mala izmedju nekih modela.

Link to comment

Hm... ja bih onda najradije odmah uzeo dva čipa neke od tih jeftinijih... da se posle džabe ne patiš i tražiš isti takav, a dodatnih 1700-1800 dinara ne bi trebalo da bude preveliki trošak. :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...