Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Nisam siguran da razumem šta me pitaš
+1I kakvo ti je ovo ''no memory'' lupetanje, yoyo-san? Baterije imaju APIC ćipiko koji u skladu sa proizvođačevim mističnim mehanizmima onjuškuje stanje baterije i određuje najveće moguće punjenje, manje više, svaki put u svakom ciklusu punjenja. Ni Mac OS ni Windows nemaju ništa sa time, oni samo prenose što im APIC kaže. APIC je nešto ko BIOS baterije.
Link to comment
Nisam siguran da razumem šta me pitaš, baterija se prazni kada je laptop uključen ali nije prikačen na ispravljač, već koristi napajanje sa baterije.
Kako isprazniti bateriju? Treba li to uopste?Ako treba, kako? Ja nemam pojma kako. A ni zasto.
Link to comment
Kako isprazniti bateriju? Treba li to uopste?
Na ovo pitanje ti je odgovorio. Laptope i mobitele se mora isključivati s punjača, non stop držanje na 100% i na naponu punjenja ubrzano uništava kemiju baterije. Najbolje ju je prazniti tako da laptop koristiš u skladu s njegovim form factorom - da ga makneš s jednog te istog mjesta.
Ako treba, kako? Ja nemam pojma kako. A ni zasto.
Jednako kao gore. I ne do kraja, mada će gore navedeni APIC ionako isključiti odvod struje s baterije prije nego što se ista isprazni do baš pravog kraja, jer bi ju i to sjebalo.Koristi se kolko treba, a ako se to radi čisto bezveze, isprazni ju se upotrebom do ispod polovice. Edited by Roger Sanchez
Link to comment
+1I kakvo ti je ovo ''no memory'' lupetanje, yoyo-san? Baterije imaju APIC ćipiko koji u skladu sa proizvođačevim mističnim mehanizmima onjuškuje stanje baterije i određuje najveće moguće punjenje, manje više, svaki put u svakom ciklusu punjenja. Ni Mac OS ni Windows nemaju ništa sa time, oni samo prenose što im APIC kaže. APIC je nešto ko BIOS baterije.
Kazes, lupetanje?Pa to je osnovna stvar kod baterija. "no memory".To znaci da se puni od nule, bez obzira koliko je punjenja imala u sebi, ne seca se, ide od nule.Stvarno, treba li opet da idemo kroz tu igru? Mislio sam da je jasno. Ako si naknadno upao u topik, neka ti je oprosteno.Samo, budi oprezniji sa "lupetanjem".
Link to comment
Nisam siguran da razumem šta me pitaš, baterija se prazni kada je laptop uključen ali nije prikačen na ispravljač, već koristi napajanje sa baterije.
Evo sta pitam: polovinom 90-ih, neki mobilni telefon (Nokia) koji sam imao dosao je sa punjacem koji je imao dugme "discharge". Kada se baterija stavi u njega i to dugme pritisne, on je valjda prazni, trepce lampica pola-sata, sat, nisam pratio koliko.Bilo je 3 dugmeta: charge, discharge, discharge & charge.To je bilo "institucionalizovano" praznjenje koje nikad posle nisam video. Onda sam negde procitao da novim (tada, posle 1995.) baterijama to vise ne treba jer se uvek pune od nule.
Link to comment
Evo sta pitam: polovinom 90-ih, neki mobilni telefon (Nokia) koji sam imao dosao je sa punjacem koji je imao dugme "discharge". Kada se baterija stavi u njega i to dugme pritisne, on je valjda prazni, trepce lampica pola-sata, sat, nisam pratio koliko.Bilo je 3 dugmeta: charge, discharge, discharge & charge.To je bilo "institucionalizovano" praznjenje koje nikad posle nisam video. Onda sam negde procitao da novim (tada, posle 1995.) baterijama to vise ne treba jer se uvek pune od nule.
Misliš na "memory effect"? Tu osobinu su imale NiCd baterije, mislim da Li-ion nemaju.
Link to comment
Misliš na "memory effect"? Tu osobinu su imale NiCd baterije, mislim da Li-ion nemaju.
To, na to sam mislio.Samo jos da objasnimo shokiranom Rodji, nikad cuo, pade u neosves: "I kakvo ti je ovo ''no memory'' lupetanje, yoyo-san?"
Link to comment
Hocu da obrisem neke fajlove sa starog harda koji mi je povezan kao slejv ali mi neda trazi mi da imam administratorska prava. Kako da ih namestim koristim Win7.
Pri instalaciji je bio kreiran korisnik Administrator. Obicno ljudi ostave prazan password.Drugi korisnici koji su kreirani imaju ovlascenja, ocigledno da User Name koje koristis nema administratorska ovlascenja.Log Off - Log in - Administrator
Link to comment
Kad uradim Log off samo me vrati na onu pocetnu stranu i tu mogu da izaberem samo svoj nalog.
Je li to tvoj PC?To sto vidis se obicno desava kada firma daje zaposlenom PC, njihov IS ga instalira i ostavi Admin prava samo za njih, korisnik PC-ja ih nema.Idi na (Win XP, nemam win7 ovde) Start - Settings - Control Panel - User Accounts i vidi kako te pokazuje. Kao Administrator, Regular User, Power User.
Link to comment
Hocu da obrisem neke fajlove sa starog harda koji mi je povezan kao slejv ali mi neda trazi mi da imam administratorska prava. Kako da ih namestim koristim Win7.
My Computer - desni klik na disk, Properties - Security tab - Advanced - OwnerI onda tu staviše sebe da budeš owner. To se dešava pošto je neko drugi bio "vlasnik" starog diska.
Link to comment

Koji konverter .MTS u .AVI biste mi preporucili? Nadjoh preko gugla dosta njih, ima li neki koji biste izdvojili?

Edited by Sludge Factory
Link to comment
Koji bi ste sajt/program za kacenje slika i pravljenje albuma preporucili? Picasa, Flicr, twitpic? Treba mi nesto sto je dobro i za gledanje na samom nalogu, ali da moze i da se ubaci u twitter, facebook i ostala sranja! Hvala!
Picasa je keva!1GB je dzabe uz nalog a 20Gb je 5$ na godinu danaa ako je potrebno vise mesta: 80 GB ($20.00 USD per year) 200 GB ($50.00 USD per year) 400 GB ($100.00 USD per year) 1 TB ($256.00 USD per year)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...