Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

ali onaj napadni 'skype home' prozor (kojeg ne mogu da se resim) ... e to je vec kap koja je preliva casu
Jel ti radi posao View/Compact View, pa se razdvoje prozori na kontakte i "ostalo", pa lepo zatvoriš taj "ostalo" (gde je i Skype Home)?
Link to comment
Jel ti radi posao View/Compact View, pa se razdvoje prozori na kontakte i "ostalo", pa lepo zatvoriš taj "ostalo" (gde je i Skype Home)?
Pa nervira me upravo taj extra prozor koji moram da zatvorim svaki put ... izgleda da cu morati da se vratim na default view ...nego ... salu na stranu ... pitanje sam postavio vise jer me interesuje sta ostali koriste, posto, kao sto rekoh, nisam u tokuKoji softver + protokol kombo najbolje stima ?
Link to comment

Mislim da je ovo pitanje vec neko postavio. Baterija laptopa. Dole ona ikonica kod baterije pokazuje X, sto se desilo nakon sto mi se ljap ugasio nakon sto sam ga drzao bez struje, na bateriji, oko pola sata...inace je uvek ukljucen na struju. Baterija se sada polako opet puni, ali X dole ostaje. Da li ovo treba da me brine, posto ionako koristim lap samo prikljucenog na struju?

Link to comment

Windows 7 će ti /s tim znakom) automacki proglasit bateriju klinički mrtvom nakon što joj full punjenje spadne na 40% prvotnog kapaciteta. Po tome se možeš ravnat.

Link to comment

Koji bi ste sajt/program za kacenje slika i pravljenje albuma preporucili? Picasa, Flicr, twitpic? Treba mi nesto sto je dobro i za gledanje na samom nalogu, ali da moze i da se ubaci u twitter, facebook i ostala sranja! Hvala!

Link to comment
Windows 7 će ti /s tim znakom) automacki proglasit bateriju klinički mrtvom nakon što joj full punjenje spadne na 40% prvotnog kapaciteta. Po tome se možeš ravnat.
X-ic je nestao nakon sto se baterija napunila opet do 100%. Imam Sedmaju. Ubuduce ga vise necu koristiti unplugovanog, osim samo kratko kad ga premestam.
Link to comment
X-ic je nestao nakon sto se baterija napunila opet do 100%. Imam Sedmaju. Ubuduce ga vise necu koristiti unplugovanog, osim samo kratko kad ga premestam.
To ti je jako pogrešan koncept, naime, bateriju je poželjno povremeno prazniti.Ako ti je baterija crkla, time što ga nećeš koristiti nepriključenog na struju nećeš istu popraviti.
Link to comment
Koji bi ste sajt/program za kacenje slika i pravljenje albuma preporucili? Picasa, Flicr, twitpic? Treba mi nesto sto je dobro i za gledanje na samom nalogu, ali da moze i da se ubaci u twitter, facebook i ostala sranja! Hvala!
Sve slike koje sam ikada postovao. bile su hostovane na www.uploadit.org.Placalo se, jeftino, mislim 10$ godisnje za 2,000 slika. Onda je mislim sajt bankrotirao, cekao da istekne poslednja pretplata i ugasio se 1. septembra 2011.Gde u mojim postovima ima slika, vise se nece videti.U cemu je pouka: ni placeni obskurni sajtovi nisu resenje. Mislim da Google i sta on nudi (ako ima i placeno) je bolje resenje.Sa 10 miliona servera i neogranicenim kapacitetom skladistenja, Google ce biti u biznisu jos mnogo godina.
Link to comment
To ti je jako pogrešan koncept, naime, bateriju je poželjno povremeno prazniti.Ako ti je baterija crkla, time što ga nećeš koristiti nepriključenog na struju nećeš istu popraviti.
Gotivac, znam da znas sta pricas. Ne samo meni nego i ostalim Forumashima, mozes li da kazes kako ovo radi: baterije imaju "no memory" oznaku ako se pune od nule, bez obzira u kom su stanju ispraznjenosti bile kad su prikljucene na punjac.Edit: ne treba praznjenje, koje ionako niko ne zna kako da izvede.Jeftine baterije (ili takve dodju uz jeftine laptopove ili bilo sta na baterije) to nemaju. Pa ako ti je baterija puna 90% kada je prikljucis na punjac, i ima "memoriju", napuni se samo tih 10% i to je sve sto imas. Pa te iznenadi kada rikne posle 10 minuta ili pola sata.Tako li je to?(Razumem da baterije degradiraju vremenom bez obzira kakve su i koliko su skupe). Edited by Yoyogi
Link to comment
Ne samo meni nego i ostalim Forumashima, mozes li da kazes kako ovo radi: baterije imaju "no memory" oznaku ako se pune od nule, bez obzira u kom su stanju ispraznjenosti bile kad su prikljucene na punjac.Edit: ne treba praznjenje, koje ionako niko ne zna kako da izvede.Jeftine baterije (ili takve dodju uz jeftine laptopove ili bilo sta na baterije) to nemaju. Pa ako ti je baterija puna 90% kada je prikljucis na punjac, i ima "memoriju", napuni se samo tih 10% i to je sve sto imas. Pa te iznenadi kada rikne posle 10 minuta ili pola sata.Tako li je to?(Razumem da baterije degradiraju vremenom bez obzira kakve su i koliko su skupe).
Li-ion baterije koje dolaze uz laptopove počinju da se troše onog momenta kada su napravljene, znači, hemijski procesi u bateriji se odvijaju sve vreme od momenta kada je baterija sklopljena. Zato se one u fabrici pune na oko 40% kapaciteta jer se pokazalo da se ovi procesi najsporije odvijaju u takvim uslovima, u mračnom i relativno hladnom okruženju.Ovo potpuno pražnjenje/punjenje koje treba raditi otprilike jednom na trideset ciklusa punjenja igra ulogu kalibracije baterije, jer upravo zbog toga što baterije vremenom gube kapacitet i merač napunjenosti baterije gubi preciznost, pa mu je potrebno povremeno "pokazati" koliko je to punjenje od 0 do 100%. Inače, sam čin potpunog pražnjenja i punjenja ne bi trebalo da ima pozitivnih efekata na vek trajanja baterije, radi se samo o kalibraciji mernog elementa.Za same Li-ion baterije je poželjno ne prazniti ih često do kraja, ali nije ni poželjno da non-stop stoje priključene na punjač jer se zbog zagrevanja prilikom punjenja baterije ubrzavaju hemijski procesi koji utiču na njen ukupni kapacitet. Idealno (ali i previše smarajuće) bi bilo bateriju sa laptopa koji je priključen na napajanje napuniti na 40% kapaciteta, skinuti sa laptopa i staviti je u podrum (:)), a na laptop vraćati samo kada ima potrebe da se isti koristi na baterijskom napajanju. Najgora stvar je bateriju non-stop držati priključenu na napajanje ili je stalno prazniti do kraja.Najbolji odnos ušteda/smaranje bi trebalo potražiti negde između.
Link to comment
Li-ion baterije koje dolaze uz laptopove počinju da se troše onog momenta kada su napravljene, znači, hemijski procesi u bateriji se odvijaju sve vreme od momenta kada je baterija sklopljena. Zato se one u fabrici pune na oko 40% kapaciteta jer se pokazalo da se ovi procesi najsporije odvijaju u takvim uslovima, u mračnom i relativno hladnom okruženju.Ovo potpuno pražnjenje/punjenje koje treba raditi otprilike jednom na trideset ciklusa punjenja igra ulogu kalibracije baterije, jer upravo zbog toga što baterije vremenom gube kapacitet i merač napunjenosti baterije gubi preciznost, pa mu je potrebno povremeno "pokazati" koliko je to punjenje od 0 do 100%. Inače, sam čin potpunog pražnjenja i punjenja ne bi trebalo da ima pozitivnih efekata na vek trajanja baterije, radi se samo o kalibraciji mernog elementa.Za same Li-ion baterije je poželjno ne prazniti ih često do kraja, ali nije ni poželjno da non-stop stoje priključene na punjač jer se zbog zagrevanja prilikom punjenja baterije ubrzavaju hemijski procesi koji utiču na njen ukupni kapacitet. Idealno (ali i previše smarajuće) bi bilo bateriju sa laptopa koji je priključen na napajanje napuniti na 40% kapaciteta, skinuti sa laptopa i staviti je u podrum (:)), a na laptop vraćati samo kada ima potrebe da se isti koristi na baterijskom napajanju. Najgora stvar je bateriju non-stop držati priključenu na napajanje ili je stalno prazniti do kraja.Najbolji odnos ušteda/smaranje bi trebalo potražiti negde između.
OK. Kako da neko stavi bateriju na praznjenje? Kako obican clan drustva to moze da uradi?
Link to comment
Pa što kako, jednostavno isključiš laptop sa napajanja.
Sta onda baterija radi? Laptop iskljucen, ko ima struju?Ovo je bar 10 godina staro pitanje.Mislim, "no memory batttery" je resenje.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...