Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Mekushje je softer jeli? Pa standardan Win interfejs.Iskljucio sam i IP6 i deinstalirao neki microsoft virtual wi fi.
Јао то је Рудјер ископао несто из '91... јос један Брозовицев (или клонова му) пријевод: софтвер/хардвер = мекотворина/тврдотворина :). Замало да се прими, из цисте зајебанције.
Link to comment

Problem, nije problem, procenite sami. Laptop, "rezanje". Laički ću pisati, te unapred oprostite. Sve išlo ok. Jedared, kada krenuh da režem (preko druga NEROa), čujem da se dvd drive malko jače čuje, je l'te. Prislonim ručicu ispod tastature/na laptop gde je dvd drive i osetim da "jače" radi/vrti. Ok. Sve se lepo "nareže" i onda hoću da gledam to što sam "nabacio". Ubacim disk u drive i čujem da se nešto jače čuje nego ranije odnosno sa drugim diskovima. Ubacim neki drugi disk - sve isto kao i ranije i nema tog nešto pojačanog zvuka. Dakle, samo kod ovih 4, 5 komada što sam ih poslednje narezao, kao da mu treba više snage da "iznese" disk. Btw, pustim film sa tih poslednjih diskova, ugasim, sačekam nekoliko sekundi i "vrtenje" prestaje i disk radi kao i oni stari. Elem, je l' to nešto do dvd drive-a ili...? Prakticiram Verbatim, inače.

Link to comment

Nije do drajva, to ti je do lošeg medija koji nije pravilno izbalasiran, pa pri velikoj brzini okretanja malo "ekscentriše". Uglavnom, preporuka je da se takvi komadi izbegavaju za korišćenje jer mogu da ti razlokaju mehaniku drajva.(BTW, ovo "razlokaju" je sa jednog lifta, gde je stajao papir sa natpisom "lift ne radi, razlokala se užetnjača" :D)

Link to comment

Kupio 10 diskića, prva 2 lijepo "narezao", a sa ostalima (3) tako kao što sam i opisao. Kupio drugi Verbatim (u plusu) i on nit' smrdi, nit' mirišede - čuje se, ali je negde između...Kaj se ovih dana još koristi - Maxell, nešto treće...? I, kako to da odjedanput V. ne valja kada sam ga skoro godinu dana rabio na ovom laptopu?

Link to comment

Kod mene je pak Ashampoo Studio, kupljen™, skrljao dva sasvim uredna DVDa i pravio zvukiće™. Mislio sam da je drajv faličan (inače, LiteOn, a.k.a. Slimtype) ali me burnaware uvjerio da nije.Čudne su to životinje.

Link to comment
Kupio 10 diskića, prva 2 lijepo "narezao", a sa ostalima (3) tako kao što sam i opisao. Kupio drugi Verbatim (u plusu) i on nit' smrdi, nit' mirišede - čuje se, ali je negde između...Kaj se ovih dana još koristi - Maxell, nešto treće...? I, kako to da odjedanput V. ne valja kada sam ga skoro godinu dana rabio na ovom laptopu?
Šta da ti kažem osim - optika se ovih dana sve manje i manje, takoreći - ne koristi.Zavisi takođe i od brzine rezanja/čitanja, jer pri različitim brzinama može doći do različitih vibracija kod loše izbalansiranog medija.A i ovo što kaže Roger - malo zavisi i od softvera, kako tretiraju disk, mada to ne bi trebalo da ima previše uticaja ako idu preko sistemskog drajvera. Edited by gotivac
Link to comment

Da malo podignem ulog, 1 cd mi je eksplodirao u drajvu pre par godina. Bio neki diskić za PS2, al izgreban bože sačuvaj, pa još iskrivljen. I ja kao bacio da Bad copy iščupa podatke sa njega i posle par minuta vrtenja ili ko zna čega, samo je puklo :D Trebalo mi posle pola sata i rastavljanje drajva, da bi iščačkao sve deliće plastike od cda.Što je najludje radio je kasnije ok, jedino ga zezalo očitavanje. Ubacim disk od 700 mega, a on mi očita da ima 67 giga, recimo :D

Link to comment
je l moze da se total commander/winrar podesi da kad pakuje gomilu fajlova u posebne foldere ne uzima fokus ostalim prozorima kad zavrsi jedan folder?
Mozda da mu podesis da se minimizuje u taskbar pa da ga spustis tamo?
Link to comment

Glede reckanja - sad ubacio DVDR Double Layer, Maxell i sve kao i pre. 'Bemliga. Ostaje da vidim kako će se ponašati prema običnim DVDR diskovima.

Edited by notenoughreasonsforclaire
Link to comment
Zavisi takođe i od brzine rezanja/čitanja, jer pri različitim brzinama može doći do različitih vibracija kod loše izbalansiranog medija.A i ovo što kaže Roger - malo zavisi i od softvera, kako tretiraju disk, mada to ne bi trebalo da ima previše uticaja ako idu preko sistemskog drajvera.
Ja sam u međuvremenu gubljenjem vremena skontao da je tu drajver zadnja rupa na svirali - svi pržitelji koriste neke libraryje - neki, kao, engine (CdBurner XP recimo NMS i Starburn)
Link to comment

Imam na jednom racunaru problem sa logovanjem na gmail chat. I u Chrome-u i u Explorer-u! Najpre se problem javio u Chrome-u, nije hteo gmail ni da otvori uopste, dok je Explorer mogao. Onda sam deinstalirao Chrome i potpuno ga izbrisao sa racunara i instalirao ponovo. Tada je proradio gmail, medjutim, nakon nekog vremena isti problem se javio opet. Ali je sve vreme u Exploreru sve to radilo. E od danas nece ni u Exploreru. Otvori gmail, moze da salje i prima mailove, ali chat nece ni da cuje. Brisao sam kes, brisao kukije, kad sam Chrome brisao pa instalirao ponovo brisao sam ga i iz redzistrija, komplet i opet nista.O cemu li se radi i ima li leka? Onaj Google-ov help koji je ponudjen u toj situaciji nije pomogao, probao sam ono sto predlazu i nista. Da l' je to neki virus ili jednostavno los komp (neka stara razvalinica) ili los net na tom kompu (sto je takodje moguce, krndavi Telekomov ADSL)?Zahvaljujem unapred! :)

Edited by Sludge Factory
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...