Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Ne mogu da se setim koliko je VojaM učestvovao u tome, jeste se mreža kreirala oko Politika BBS-a, ali je učestvovalo više većih BBS-ova (Ecstasy, Birostroj...).
A ok, ja nisam bio na BBSu, krenuo sam tek od useneta. Odatle mi i poznato jer je SETnet imao i news server (ako se dobro sećam)
Link to comment

Imam sledeci problem. Burazeru sam instalirao XP i on otisao u rumuniju.ALi kad se poveze na ruter preko lana ne moze da se konektuje na net.Tj konektuje mu se na net ali ne dozvoljava protok. Taj problem je imao u proletos ali sam ja to sredio tako sto sam isao na network propertis i stiklirao neke vazdan kucice.Medjutim on je sad tamo sam a ja ne mogu napamet da se setim gde sam i sta stiklirao.Jel ima neko ko zna da mi objasni koje to stvari treba da se stikliraju da mu to prenesem da sredi net posto je duduk za kompove.

Link to comment
A ok, ja nisam bio na BBSu, krenuo sam tek od useneta. Odatle mi i poznato jer je SETnet imao i news server (ako se dobro sećam)
Ah, pa ne, to je bio kilavi pokušaj kada je internet zvanično stigao na naše prostore da se mreža bbs-ova prebaci na news grupe, to više nije imalo pojma niti ikakve veze sa SETNet-om.Mislio sam na period 1993-97 kada sam boravio tamo, dobio i prvu e-mail adresu negde '95 čini mi se, razmena mail-ova išla jednom u par dana sa ostatkom sveta.
Link to comment

Bio ja na Sezamovom i drugim BBS-ovima aktivan; tada još sa modemom od 2400 bps, bez faksa i bez MNP5 ili v42bis korekcija - pa kad krene gomila đubreta na ekran, dušu dalo. Zato je i na Sezamu bio najpopularniji onaj vic sa crvenkapom i vukom krvavih očiju "eto ti klešta#$0=APOAIFDlkfsa jebala te ona". Mogao sam i ovo na "Starenje" da okačim...

Link to comment
Bio ja na Sezamovom i drugim BBS-ovima aktivan; tada još sa modemom od 2400 bps, bez faksa i bez MNP5 ili v42bis korekcija - pa kad krene gomila đubreta na ekran, dušu dalo. Zato je i na Sezamu bio najpopularniji onaj vic sa crvenkapom i vukom krvavih očiju "eto ti klešta#$0=APOAIFDlkfsa jebala te ona".
"a сто сам ти цело преподне варио бицикло, лјутито цхе вукккхнххххххх"
Link to comment
tada još sa modemom od 2400 bps, bez faksa i bez MNP5 ili v42bis korekcija
I ja sam imao takav, prvo na Amigi. Iz ove perspektive, kada se još setim analogne centrale iz tridesetih godina prošlog veka, prosto mi je neverovatno da je išta moglo da se radi. A moglo je.
Mogao sam i ovo na "Starenje" da okačim...
Da znaš... :(
Link to comment
"a сто сам ти цело преподне варио бицикло, лјутито цхе вукккхнххххххх"
E TAJ!
I ja sam imao takav, prvo na Amigi. Iz ove perspektive, kada se još setim analogne centrale iz tridesetih godina prošlog veka, prosto mi je neverovatno da je išta moglo da se radi. A moglo je.
Vala moj bio Everexov, ISA kartica od pola metra - onaj speaker se čuo do Zelenog Venca kad krene da uspostavlja vezu (AT komande za jačinu tona nisu funkcionisale, naravno <_< ). Pa zbog šugavog UART-a mu se sve sloši i krene da ponavlja sekvencu narednih tridesetak sekundi. Kada bi ukućani videli da sam potegao Telemate, masovno bi napuštali taj deo stana. A za centrale ne pominji - ovo sa naše strane reke (Imtel, Ognja itd) je još i radilo nekako, ali sam se stvarno plašio kad je signal trebalo da pređe vodu.Batalio sam taman tu svoju staru A2000 (opet Starenje™ ). Treba neki smajli sa sedom kosom ili makar Ujka Albert bradom da se ubaci na forum.edit: 'ladno sam našao modem:everex942.gif Edited by Razzmatazz
Link to comment

da li postoji ogranicenje u broju fajlova koje mogu dl-ovati ako nisam member na RapidShare-u? I kako to, daily?Skin'o 6-partova neke sigrice a ostalo je ohoho jos..

Link to comment

Trik je da ostaviš preko noći da ti skida i ne razmišljaš o tome više, samo te ujutru dočeka :)Ja imam ADSL modem i koliko znam tu ne pale one fore sa resetovanjem rutera posle čega ne moraš da čekaš da bi ponovo skidao. To će morati neko drugi da ti objasni, ko je imao iskustva :)

Link to comment

Ukratko, rapid je, ima već neko vreme. žešće uštrojio free DL, time što izmedju skidanja 2 fajla ima da se mnogo čeka.Ali s druge strane ne smara sa Captcha kodom, tako da.... Ako ne vučeš mnogo gigabajta mesečno, šaraj, ima tih share servera koliko oćeš. Ako vučeš non stop, razmisli o premiumu na nekom od njih.

Link to comment
ok, status "connecting"...cliphxm.jpgprobao sam da resetujem IP no, failed.u cemu je trik?
Trik je u podešavanjima za JD.Naravno da postoji i opcija automatskog menjanja IP adrese nakon svakog skinutog linka.Kako ima nekoliko vrsta podešavanja u zavisnosti od toga ko ti je provajder, koji je modem u pitanju - najbolje je da proguglaš malo.edit: procunjaj ovde. Edited by cika tale
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...