Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

@radisaimao sam sličan suludi problem pre par godina i to u par navratajedino što je bilo zajedničko (naknadna pamet) - povratak sa odmoradva, ili tri puta sam rešavao reinstalacijom win-asledeći put, kad se ponovilo, win se podigao nakon što sam otkačio tastaturuuštekao je ponovo, restartovao sistem i sve je bilo oksigurno je da sam tada koristio tastaturu via usb, ako to uopšte ima nekakve veze objasnio sam to sebi nekom pričom, negde usput pokupljenom, o skupljanju statičkog elektriciteta, koji se prazni ka ploči, bla blaglupo, ali probaj (možda već i jesi): otkači i tastaturu i miša i monitor...

Link to comment

E, utvrdio sam štaje...Hvala Vapadu, gledao sam malo po biosu, i zaključio da nisam nikada isključio kompletan USB, nego samo 2.0 kontroler... Ostavljao sam 1.1 kontroler uključen...Kada sam isključio komplet podršku za USB sve je proradilo... Dakle, najverovatnije USB kontroler, pošto sam probao da podignem bez ijednog uređaja nakačenog na USB-ove i tad je opet pucalo...Jbg, sad, čidno mi da digne Ubuntu, a neće Win zbog toga, al' ko zna šta je tačno po sredi...Sad još da smislim šta da radim sa tim...

Link to comment
imam neku magiju u prstima da pokvarim laptopove. nesto me zajebava ekran. onako sve trepti i ko da se slika sva izdeli u neke crtice, sve dok ja ne izmrdam poklopac tamo-vamo i slika se ne uspostavi kako treba. je l do nekog kontakta ili do hard diska, pu, pu, pu..?
Hard nije sigurno. Moguće je da ti crkava ekran. Na jednom matorom laptopu koji sam popravljao pre par godina je bio problem sa konektorom koji šalje signal sa matične ploče (Gericom, uspeli su da u laptop iz 2007 stave sis grafiku iz 2000. :isuse: ). Konektor je lošeg kvaliteta pa se vremenom izvuče iz ležišta. Pošto je to nešto što se inače nikada ne dira, vratio sam ga unutra, stavio par kapi superlepka i šljaka bez problema. Moguće je da je i kod tebe takva neka banalnost. Jel'to onaj isti na kome si imala prošli problem?

Čitao sam studiju gde je utvrđeno da najlonski donji veš može da stvori statički elektricitet dovoljan da elektronske komponente počnu da brljave. :lol: Ne padamo samo mi na gaćice, korsete i grudnjake. Pregledaj ti deklaracije na garderobi, za svaki slučaj. ^_^

Edited by bigvlada
Link to comment

Da, kablovi za monitor idu kroz te šarke od poklopca pa je ili prignječen kabl ili se otkačinje na strani grafičke ili invertora na monitoru.

Trebalo bi da slikaš taj najlonski veš, pa da okačiš slike da vidimo o čemu se radi.

Link to comment

Kako d aubijem telekomov ruter? Jedino tako hoce da ga zamene za novi sa vajerlesom. Potopljen je u vodu i kad se osusio ponovo ukljucen i radi,sipana je i casa koka-kole i opet nista.

Link to comment
[ѕpoiler]Čitao sam studiju gde je utvrđeno da najlonski donji veš može da stvori statički elektricitet dovoljan da elektronske komponente počnu da brljave. :lol: Ne padamo samo mi na gaćice, korsete i grudnjake. Pregledaj ti deklaracije na garderobi, za svaki slučaj. ^_^ [/ѕpoiler]
То је било још '76, кад девојке нису пуштали у собу са рачунаром док се не изјасне по питању доњег веша :). Иако је испод тепиха у тој соби била прострта уземљена жичана мрежа, и било је још неких антистатичких мера.
Link to comment
Kako d aubijem telekomov ruter? Jedino tako hoce da ga zamene za novi sa vajerlesom. Potopljen je u vodu i kad se osusio ponovo ukljucen i radi,sipana je i casa koka-kole i opet nista.
Obuci mu partizanov dres pa ga pošalji na zvzedin sever.
Link to comment
Kako d aubijem telekomov ruter? Jedino tako hoce da ga zamene za novi sa vajerlesom. Potopljen je u vodu i kad se osusio ponovo ukljucen i radi,sipana je i casa koka-kole i opet nista.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Link to comment

pomagajte hitno! pokušavam da instaliram sonijev picture motion browser na visti i instalacija ne mere da se pokrene, vraća sledeću greškuThis patch package could not be opened. Contact the application vendor to verify that this is a valid Windows Installer patch package.jel ima varijanta da se ovo overrajduje. isti softver sam na xp-u u kancu instalirao bez problema.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...