Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Mislim da treba da te boli dupe kako će da te gledaju kada im budeš donela fajl, stavi najveći mogući kvalitet onda.Ja sam mislio da je u pitanju neko slanje mejlom ili tako nešto, ali pošto im nosiš na fleški ili disku, šta te briga :)

Link to comment

...uff, okači negde da ti to završim, pičkin je dim al me vrlo mrzi da pišem i objašnjavam, sori. Vraćam ti pedeefove za koji minut.Ako nećeš, uvuci ih u PS i rasterizuj u CMYK (manje više svejedno al sraće ti neki smart ass iz kopi centra), u 100-200 piksela po inču, zavisno od veličine (ako nije preveliko), i onda sačuvaj kao recimo high quality print.

Link to comment
Mislim da treba da te boli dupe kako će da te gledaju kada im budeš donela fajl, stavi najveći mogući kvalitet onda.
+1.Zaboravi na Postscript i CMYK, to je antika, ako ti to budu tražili menjaj štampariju/kopirnicu.
Link to comment
Surova ironija sudbine je što sam ga reinstalirao pre nedelju dana, i taman sa podigao sve što mi je potrebno :)
Sledeći put napravi ghost sveže instalacije sa tim svim što ti je potrebno, just in case (taj Justin ti dođe brat od tetke Justina Biebera), osiguranje.
Link to comment

Како да детектујем шта далеки сервер користи за виртуелну приватну мрежу? Дао сам му ППТП, и вели да се укачио, али после кад треба да приђем једној од машина тамо преко РДП (ака terminal services - што ми увек изгледа као пригодан поднаслов за фирму Топаловић), ладно неће да се укачи. Терам Њ2003р2. Покушавао сам и из убунтуа, тамо је изгледа некакав баг са лозинкама, нашао сам решење за претходну верзију са оном алком за кључеве (keyring), где је покушавао да извади лозинку оданде али тамо није била уписана, али то је нестало у новијој верзији те сад тек не знам шта и како.Колега је покушавао да се качи из виртуелне ХР машине (не знам да ли је трошио М$ов ППТП или Сисков протокол), и исто није ишло, ал' каже да је успео са лептопа на ком тера Висту... сад не знам којом муком да га мучим, треба ми да дођем до те машине, јер на њој треба да потерам интерни сајт & којешта... могао бих да пробам са ћеркине машине, она тера Њ7, што је ионако виста тачка 1 (виста је Њ6.0, а Њ7 је 6.1, изнутра), ал' та машина је почесто заузета па бих радије да нађем како да се укачим са своје.Је ли имао неко овакав проблем?едип пјаф: прорадило под убунтуом... тамо бар има смисла, изгуглаш поруку из сислога и на форумима се нађе у року од одмах и четврт, за разлику од порука типа "The application-specific permission settings do not grant Local Activation permission for the COM Server application with CLSID {BA126AD1-2166-11D1-B1D0-00805FC1270E} to the user NT AUTHORITY\NETWORK SERVICE SID (S-1-5-20). This security permission can be modified using the Component Services administrative tool." где немаш појма како се зове сервис и ништа не може да се нађе из прве.

Edited by расејан
Link to comment

Imam problem sa WD10EARS, bios ga prepoznaje, win7 64bit ga prepoznaje u device manageru [this device is working properly], na njihovom sajtu pise da je kompatibilan ["installs automatically without extra software], ali u "computer" umesto da mi se pojavi novi hard disk pojavljuje mi se nepostojeci blue-ray [bD-ROM], dok se kao hard disk drives pokazuju dve postojece particije sa ide harda. U cemu bi mogao da bude problem?

Link to comment
Sledeći put napravi ghost sveže instalacije sa tim svim što ti je potrebno, just in case (taj Justin ti dođe brat od tetke Justina Biebera), osiguranje.
Još jedna ironija sudbine :lol:, ova intervencija na chromu je trebala biti poslednje nakon čega bi u Acronisu napravi image particije.No, kako to već biva....
Link to comment
imam problem sa skajpom na novom kompu. mene cuju i vide ali ja ne mogu nikoga da cujem i vidim. zvucnic rade najnormalnije ali kada zovem nekog ne cujem nista, cak ne cujem ni zvono kada zovem nekog, a cujem kada me neko zove
Skajp ne zna šta ti je default mikrofon/zvučnik/kamera, moraš u njemu samom da odabereš šta hoćeš da koristiš. Moguće je da je ovo problem. Daj malo više podataka pa da vidimo šta dalje.
Ovaj, jel zna neko koji kvalitet pdf-a da podesim, da bi sve u stampi izgledalo kako valja, tj. da nije muljavo, a da bas ne bude fajl od 60mb?aaaa!adobe acrobat, mislim iz worda konvertujem u pdf.
Drugarski savet, stavi virtuelni štampač, PDF Redirect, programčić od 7MB pomoću koga najnormalnije štampaš iz bilo kog programa koji ima opciju print. Samo kao štampač odabereš pdf redirect i voila, dobiješ pdf dokument.edit: gotivac već odgovorio. Edited by bigvlada
Link to comment

ja mislim da Acrobat programere treba streljati na javnom mestu, za primeronoliki megabajti i ucitavanje cuda pola sata za otvaranje obicnog .pdf-a (format koji su ubr sami smislili!), da ne govorim o full verziji koja je potrebna samo da bi se stampalo u .pdf i koja se placa!ma kakvo streljanje, treba ih samo naterati da rade neki koristan posao koristeci sopstvene alatke na prosecnoj masini u zakazanom vremenskom roku, sami ce se poubijati

Edited by braca
Link to comment
ja mislim da Acrobat programere treba streljati na javnom mestu, za primeronoliki megabajti i ucitavanje cuda pola sata za otvaranje obicnog .pdf-a (format koji su ubr sami smislili!), da ne govorim o full verziji koja je potrebna samo da bi se stampalo u .pdf i koja se placa!ma kakvo streljanje, treba ih samo naterati da rade neki koristan posao koristeci sopstvene alatke na prosecnoj masini u zakazanom vremenskom roku, sami ce se poubijati
Програмери су свој посао урадили како ваља, још пре 20 година. Толико је стара последња верзија Ћерпичовог драјвера за штампање у ПостСкрипт (а педееф је само компримовани ПС).Све што су на ту тему радили касније је додавање нових опција, интерна промена формата ту и тамо, убацивање као неких опција (рецимо, да могу да се попуне поља и сними попуњен образац у нов фајл) које захтевају плаћену верзију.Ја већ шест година не трошим ни Акробату (бос: гимнаш'ћара) јер се од верзије 4.0 па надаље све спорије и спорије учитава, све оне утичнице му се учитавају на почетку, требало или не... Силом прилика сам морао да истражујем нешто око тога, и таман кад сам успео нешто да нађем што би могло да ради са верзијама до 8, изађе 9 која то више нема него има нешто друго, у некомпатибилном формату, и кошта ко Перина кајгана за 11 особа.Ћерпич (ам: едоуби) је још једна машина за згртање пара, која у подруму држи стотинак програмера и не пита их ништа, само им шаље наређења.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...